Ново
CGOLDENWALL TDS-100 рачен ултразвучен мерач на проток на проток Мерач на проток на вода Мерач на мерач на брзина на цевководот за инспекција на цевководот на сензорот

CGOLDENWALL TDS-100 рачен ултразвучен мерач на проток на проток Мерач на проток на вода Мерач на мерач на брзина на цевководот

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

Главна единица-Хендсет. Стандарден трансдуцер од типот M2 H. Кабел за трансдуцер. Полнач на батерии. Кабел за податоци. Тела за стегач. Владетел : 1piece. Англиски прирачник. Листа за пакување. Линеарност : 0,50% повторливост : 0,20% точност : ± 1% од читање по стапки> 0,6 ft/s. ± 0,5% со калибрација на лице место. Време на одговор : 0999 секунди, user Configurable брзина : ± 0,03 ± 105 ft/s (± 0,01 ± 30 m/s), двонасочни. Оцени единици : метар, стапала, кубен метар, литар, кубни стапала, галон во САД, Империјал галон, нафтено барел, течно барел во САД, Империјална течна барел, милион САД галони. Кориснички конфигуриран. Totaliser : 7 Digit Totals за нето, позитивни и негативни течни типови на проток : буквално сите безбедносни течности : Заклучување на поставување. Код за пристап потребен за отклучување. Линеарност : 0,50% повторливост : 0,20% точност : ± 1% од читање по стапки> 0,6 ft/s. ± 0,5% со калибрација на лице место. Време на одговор : 0999 секунди, user Configurable брзина : ± 0,03 ± 105 ft/s (± 0,01 ± 30 m/s), двонасочни. Оцени единици : метар, стапала, кубен метар, литар, кубни стапала, галон во САД, Империјал галон, нафтено барел, течно барел во САД, Империјална течна барел, милион САД галони. Кориснички конфигуриран. Totaliser : 7 Digit Totals за нето, позитивни и негативни течни типови на проток : буквално сите безбедносни течности : Заклучување на поставување. Код за пристап потребен за отклучување. Рачен ултразвучен мерач на проток е ултразвучен мерач на проток на батерија со можност за мерач на проток со целосна големина. Внимателно е дизајниран за преносливост и лесна употреба.

За стоката

Слична стока во категоријата

Студената отпорност : Се става во околината од 20 ± 3 ° C за 72 H, враќајќи се на нормална температура за 12 H бе

Овој мерач на гас е поврзан со цревото за мерење на проток на еднонасочен гас Направено од висококвалит�

Име на производот : Мерач на проток на типот на панелот; Модел бр : BNYZWOT M15; применлив медиум : вода Боја : чи

【Користете широко】 Нашиот дигитален мерач на проток на турбини се широко користени во различни сцени,

Материјал : Органско стакло Содржина на пакет : 1 x Мерач на проток на типот на панелот Модел : LZT15 G; Главна

Големина на спојување : 1 / 2 "npt Макс проток : 20 gpm; номинален проток : 1 до 10 gpm; преоден проток : 0,25 gpm Стапка н�

Добро звучно 2010 година со сонда Сензор за проток WS131 3 куќишта на мерачот на проток : 1 ", 1,5" и 2 " добро при

Ултратенок дизајн, флексибилна инсталација : Погоден за различни модели на склопување, лесен за употреб

65, 80, 100, 125, 150 или минус 1%, плус или минус 0,5%, висок прецизен тип на плус или минус 0,2% Сигналот на фреквенци�

Излез На Пулсот НСФ / АНСИ / МОЖЕ 61 НТЕП Сертифициран Тип : 3 / 4" Нерѓосувачки Челик, Висока Резолуција Пул

Лабораториска опрема и инструменти Направени во Соединетите држави Произведено од КолПармер Димензии

Сертифициран од NSF за да се сретне со ANSI / NSF 61 за безбедност на материјалот и ANSI / NSF 372 за водовод без олово

Производот е многу издржлив и многу лесен за употреба Висина на пакетот : 25,5 см Должина на пакетот : 7,0 см.

❤❤ (1) 【Трансдуцери】 Овој тип TDS100 F1 со среден трансдуцер М2 за дијаметар на цевки DN 50to 700mm; Температура н�

Контроли на пумпа Производител : Дејтон Направено во Индија Контроли на пумпа Производител : Дејтон...

Лабораториска опрема и инструменти Направени во Соединетите држави Произведено од КолПармер...

Операција за враќање на моќност / пролет Прецизна исечена рамка за алуминиум Лесен дизајн на лизгање Па

Тоа навистина ја реализира недеструктивната инсталација ❤❤ Материјал за цевки : ❤❤ ❤❤ ❤❤steel, не'рѓос

【Спецификација】 Опсег на пораки (по избор) : 80360 LPM, 100300 LPM, 100450 LPM, 150550 LPM, 150750 LPM Големина на пристаништето :

Функција за акумулација на проток на месец и година, може да снима 64 дена пред операцијата, првите 64 месе

Опис : Променлива област, директен мерач на читање Материјал (фитинг) : ПВЦ Материјал (Опрстен) : БунаН...

Мерење на мерачот на мерење на мерачот на јаглерод диоксид ★ Стандарден дијаметар : 1 / 4pt 0,15mpa 7мм...

CO2 Аргон Редуктор на проток на проток на проток на проток Регулатор на проток на проток на проток на прот

Qw(1)ОВОЈ тип TUF2000 SW доаѓа со Стегач За Висока ТемператураНа Трансдуцерот TS2HT Стандарден мал Клип(големина

Scroll