Ново
Зголемување на дождот Rhul100 лисја на лисја Ултра дожд глава, 3 и 4 тркалезно двојно вклопување

Зголемување на дождот Rhul100 лисја на лисја Ултра дожд глава, 3 и 4 тркалезно двојно вклопување

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

95%+ ефикасност на фаќање. Само-чистење. 1000 екран на микрони. Атрактивно покритие на екранот. Ultra на Leaf Eater е следната генерација на главата за дожд, во која се појавуваат новата хидро -активирана технологија за филтрирање и излез на вртење на VH. Ултра дождовната глава на лисја ги спречува остатоците да влезат во системот за собирање дожд, го подобруваат квалитетот на водата и го намалуваат одржувањето на резервоарот/цистерната. Ultra на Leaf Eater го користи слајдот на лисјата што ги отклонува остатоците од екранот и точно аголен екран кој ги насочува лисјата и остатоците подалеку од протокот на вода за да ја зголеми ефикасноста на сливот. Оваа глава за дожд исто така вклучува и излез за вртење на VH што се врти за да одговараат на вертикални или хоризонтални пропусти. Ултрата за јадење на лисјата може да се користи и како уред за отстранување на остатоци дури и кога не се собира дождовница. Костуми од 4 "кружни пропусти.

За стоката

Слична стока во категоријата

Во споредба со стаклената цевка за мерач на дожд, транспарентната висококвалитетна густа пластична цев

【Соларно напојување】 Лизгајте го копчето на дното на мерачот на дождот до положбата „на“ и ставете го

Scroll