Ново
Томбоу Пенкало Прослава Двојна Четка Маркери, 10-Пакет, 10 Парче

Томбоу Пенкало Прослава Двојна Четка Маркери, 10-Пакет, 10 Парче

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 316.64

Пенкала на база на вода идеални за боење, ликовна уметност, илустрации, дудлинг, дневник, рачни букви и многу повеќе!. Комплет од 10 Пенкала Со Двојна Четка Со Гробница. Флексибилен врв на четката и фин врв во еден маркер! Врвот на четката работи како четка за бојадисување за да создаде фини, средни или смели потези; фин врв дава конзистентни линии. Вклучени безбоен блендер пенкало омекнува и мешавини бои, создавајќи акварел ефект. Совети самочистете по мешањето. Без Киселина, Без Мирис.

За стоката

Слична стока во категоријата

Разновидни маркери на врски со четки : Нашите маркери имаат дизајн на врвот на четката што ви овозможува

120lb (200gsm) трудови за цртање во тешка категорија : Тоа е совршено комбо на трајно и нежно Тоа е одличен избо

Маркери на сликари : Напишете, нацртајте и украсете ја секоја стаклена површина со виножито од долготра�

Охуху Хонолулу Алкохол Маркери Четка Врвот 72 Бои + 1 Безбоен Блендер + 8 Охуху Маркери Замена Супер Четка �

Тешкиот пластичен врв создава мазни, текови и јасни линии со ширина од 07 Лесно обележете светло и темни �

Маркери на сликари : Напишете, нацртајте и украсете ја секоја стаклена површина со виножито од долготра�

Најдете Ги Брзо Дизајнирани да го направат организирањето на вашите маркери ветре, секој слот ги држи в�

[Пенкала за создавач 3]Пенка за двојни врвови на Xinart за се специфични за производителот 3 / производител /

Овој производ се користи за украсна намена Овој производ е високо квалитетен високо издржлив производ..

Без разлика дали станува збор за пенкала за рачни букви, списание, креативно писмо или маркери за книги �

Учидапигментирана трајна маркер на ткаенина за фини точки Совршено за фини детали за најзначајните тка

Идеален за скици, цртежи, распоред, моден дизајн и илустрација 6 уметнички пенкала во Избрани бои...

Врвот четка На Пенкало Киселина Слободен Мастило Нетоксично Мастило Мастило На База На Вода Совршен За

Живописни бои за мастило засновани на вода Издржливиот врв на влакна произведува фини линии Дарежливот

Врвот Од Филц Помага Слободно Да Тече Мастило : можете да произведувате мазни, рамномерни линии со нашит

Комплетите за маркери на ткаенини од фино точка се одлични за деца и возрасни кои создаваат ткаенина ум�

CraZArt 30ct Маркерите за Перење доаѓаат во класични бои совршени за училишни проекти Супер КраЗАрт Маркерит

Маркери со преглед на 20бои : Со 20 живописни бои, 2мм со средна точка на средна точка, маркери за прегледув�

Дизајн на Doppia testa / testa obliqua / testa tonda, по soddisfare le разновидна esigenze di pittura Nuovo Ricco di Colori / Set di Corrispondenza Preficeale...

Интегрирани античапски очи на Break Beam + повеќе режими на отпуштање Рачка за завиткување за заштита од еле�

Боите се живи и мазни, полесни за боење и мешање Без напор се лизга над хартијата и апсолутно изгледа уба

Scroll