Ново
Маркери на JRDHGRK Поставете бои со двојно врв на четка за цртање сликарство за акварел Арт маркер пенкала за материјали за манга уметност

Маркери на JRDHGRK Поставете бои со двојно врв на четка за цртање сликарство за акварел Арт маркер пенкала за материјали за

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.00

Боите се живи и мазни, полесни за боја и мешање. Се лизга без напор над хартијата и апсолутно изгледа убаво, тие се совршени за цртање, боење, скицирање, запис, занаетчиство, измама, пополнување книги за боење на возрасни или што било друго. Моливчињата имаат пигменти со висок степен за богата заситеност во боја и меки, дебели јадра за супериорно мешање и засенчување. Прекрасен подарок за децата да го развијат својот уметнички талент, како и за професионалните loversубители на сликарството да ги создадат своите убави слики. Контрола над вашата уметност целосно понудена. Боите се живи и мазни, полесни за боја и мешање. Се лизга без напор над хартијата и апсолутно изгледа убаво, тие се совршени за цртање, боење, скицирање, запис, занаетчиство, измама, пополнување книги за боење на возрасни или што било друго. Моливчињата имаат пигменти со висок степен за богата заситеност во боја и меки, дебели јадра за супериорно мешање и засенчување. Прекрасен подарок за децата да го развијат својот уметнички талент, како и за професионалните loversубители на сликарството да ги создадат своите убави слики. Контрола над вашата уметност целосно понудена. Боите се живи и мазни, полесни за боење и мешање. Тоа се лизга без напор преку хартијата и апсолутно изгледа убаво, тие се совршени за цртање, боење, скицирање, бележник, изработка, измама, пополнување книги за боење на возрасни или што било друго. Карактеристики пигменти со висок степен за богата заситеност во боја и меки, дебели јадра за супериорно мешање и засенчување. Прекрасен подарок за децата да го развијат својот уметнички талент, како и за професионалните loversубители на сликарството да ги создадат своите убави слики. Контрола над вашата уметност целосно понудена. не се вклучени.Нота : Снимање со светлина и различни дисплеи може да предизвикаат боја на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Грешката дозволена за мерење е +/- 1-3см.

За стоката

Слична стока во категоријата

Врвот Од Филц Помага Слободно Да Тече Мастило : можете да произведувате мазни, рамномерни линии со нашит

Тешкиот пластичен врв создава мазни, текови и јасни линии со ширина од 07 Лесно обележете светло и темни �

ВИСОК КВАЛИТЕТ : пенкалата со креда ви овозможуваат да пишувате или цртате со привлекување внимание, фл�

15мм Џамбо Маркери со 3 Во Една ВрвкаПравоаголниот Врв ви овозможува да ги користите Маркерите како 3 Врв�

120 ЖИВОПИСНИ БОИ со ОБОЕН КОД : никогаш нема да останете без можности или опции за боја со овој луксузен с

Комплетите за маркери на ткаенини од фино точка се одлични за деца и возрасни кои создаваат ткаенина ум�

Маркерот за ткаенина со широка точка е одличен за детали и за покривање на големи површини...

➤ Совршено за вашата колекција, тоа е одличен подарок за вашите пријатели или за оние кои сакаат да соби

Белиот Талон Принстон Snap! Светла четка за бои за засенчување Разнобојно големина 10 Димензија на произв�

КАРАКТЕРИСТИКИ : постојани маркери Со Двојна завршница, опсег од 300 живописни бои, комплети од 24, 48, 72 и 150

CraZArt 30ct Маркерите за Перење доаѓаат во класични бои совршени за училишни проекти Супер КраЗАрт Маркерит

Пенкала за четки за меки совети, основна алатка за сите уметници! Пополнување, така пенкалата траат мног

Вода (без мирис) Растворливо во вода Некрвав Нетоксичен Без киселина Вода (без мирис)...

Произведено Во Јапонија Димензии на пакетот : 1,5 L x 8,31 H x 3,19 W (инчи) Тежина на пакетот : 0,06 фунти Број на мод

Journalурнал планер пенкала, Таотри 24 црни пенкала фино точка црни маркери фини совети за цртање пенкала по

Пакет со картон и креда : Трансформирајте ја секоја површина во табла што можете да ја напишете и да ја ц�

Метална боја на база на вода Формулиран специјално за четкање со воздух 32мл пластични флип врвот / капка

Маркери на сликари : Напишете, нацртајте и украсете ја секоја стаклена површина со виножито од долготра�

Разновидни маркери на врски со четки : Нашите маркери имаат дизајн на врвот на четката што ви овозможува

Пенкала за четки со меки врвови, суштинска алатка за сите уметници! Може да се полни, така што пенкалата �

1 Овие маркери со двојни врвови имаат врв на длето на едниот крај, што е идеално за пошироки удари и попол

Scroll