Ново
Вермонт државно знаме железо на лепенка 3 “

Вермонт државно знаме железо на лепенка 3 “

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Материјал : Везено железо на, тема : патриотска. Производ : железо на апликации, тип : железо. Состав : извезена. Формите (1) Загрејте го железото до поставувањето „памук“. Не користете пареа за време на апликацијата. (2) Дизајн на позиција и покривање со тенка крпа за притискање. (3) Притиснете директно надолу со постојан притисок 25 секунди. Не пеглајте напред и назад. (4) Оставете темелно да се олади пред да користите. Топлина заптивка на памучни и памучни полиестерски ткаенини. Не се однесувајте на ткаенини од рајон, најлон или три ацетат. Овие дизајни се машини што се перат и се чистат. Препорачувам деликатен циклус на машина за перење и линија на линија. Упатствата ќе бидат испратени со набавка. : Бесплатно.

За стоката

Слична стока во категоријата

13 инчи Влакната сечење сив месечен камен, големина 2.20мм Микро фацетираните Рондели се создадени во обје

Состав : извезено, тип : железо Боја : Мултиобоена Единица за продажба : сингл Стил : Везено Состав : извезе

Користете го овој труд за пирсинг, заедно со алатки и обрасци за пирсирање на хартија за скенирање, за да

Тема : Хоби и занаети, Тип : Шиена Единица за продажба : сингл Состав : крпа Бренд : Рајт Тема : Хоби и занает

Занает : Ironелезо на извезена апликација, Состав : Везено Материјал : Ironелезо на везена лепенка, единица з�

Занает : Везено железо на апликација, Тема : Лого Производ : Ironелезо на апликации Состав : извезена Единиц

Производ : Ironелезо на извезени апликации, Тема : Спорт Состав : извезено, тип : железо Боја : Мултиобоена Е�

Материјал : Ironелезо на извезена апликација, Стил : 1 1 / 2 "Starвезда Стил : 1 starвезда 1 1 / 2 “ Занает : Везено жел

Боја : Зелена Пакетот вклучува : 1 парчиња Белешка : Ве молиме, дозволете грешки од 12 см поради рачното мер

Наменето за повеќекратни намени (во зависност од типот на ткаенина) За употреба со стандарден мат за ске

Занает : Везено железо на апликација Состав : извезена Единица за продажба : сингл Тип : Ironелезо...

Сечење на мат само што работи компатибилно со Cricut Explore Air 2 / Air / One Cricut Maker Macher, вкупно 6 лепила за замена на �

Занает : Везено железо на апликација, стил : извезено Формите (1) Загрејте го железото до поставувањето „�

Самостојно заздравување ПВЦ материјал мали намалувања во материјалот, лекувајте ги себеси Идеално за п

Занает : Ironелезо на извезена апликација, Тип : Ironелезо Состав : извезена, тема : птица Погодно за : деца Бој

Занает : Ironелезо на извезена апликација, Главна боја : Мулти Тема : Кампување, одмор, патување, тип : желез�

Материјал : Ironелезо на извезена апликација, Тема : starsвезди Состав : извезена Формите (1) Загрејте го желез

Занает : Везено железо на апликации Состав : извезена Единица за продажба : сингл Тип : Ironелезо Занает : Ве

Материјал : Ironелезо на извезена апликација, Тип : Ironелезо Главна боја : Мултиобоена Состав : извезена...

Пакет од 2 издржлива конструкција на само заздравување со 5 1 / 2 "решетка со 1 / 8" ознаки за прецизно усогла

Добрата изведба на самостојно покренување, оставајќи никакви траги по сечење, може да се користи постој

Одбор за сечење на мали деца : Добра цврстина, лесно може да се свитка, нема да влијае на повторено сечење

Состав : извезена Боја : Мултиобоена Единица за продажба : сингл Тема : Спорт Ironелезо на везена лепенка : �

Материјал : Ironелезо на извезена апликација, форми (1) Загрејте го железото до поставувањето „памук“...

Scroll