Ново
Quoizel ari5026ap арија лустер, 5-светло 500 вкупно вати, антички полиран никел

Quoizel ari5026ap арија лустер, 5-светло 500 вкупно вати, антички полиран никел

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.00

Антички полиран никел завршница. Опални стаклени нијанси. Трајната челична конструкција е изградена за да трае и нуди чист, полиран изглед. Бара (5) 100-вати-средни основни светилки (продадени одделно). Темката е затегната кога е поврзана со светилки компатибилни со затемнување. ETL наведен за употреба на влажни локации. Ги вклучува сите потребни хардвер, образец и упатства за лесна инсталација. Антички полиран никел завршница. Опални стаклени нијанси. Трајната челична конструкција е изградена за да трае и нуди чист, полиран изглед. Бара (5) 100-вати-средни основни светилки (продадени одделно). Темката е затегната кога е поврзана со светилки компатибилни со затемнување. ETL наведен за употреба на влажни локации. Ги вклучува сите потребни хардвер, образец и упатства за лесна инсталација. Арија го забележува безвременскиот стил. Оваа колекција на островски светла, лустери, приврзоци и полу -светло монтирање со стаклени нијанси на Опал е достапна во две целосно класични завршувања избираат од антички полиран никел или топол исушен месинг - или во секој случај не можете да тргнете наопаку.

За стоката

Слична стока во категоријата

Лесна инсталација; Украсете со монистра и венец за да создадете нов изглед Сијалица од свеќа стебла со ч

Брзо се проширивме за да ја снабдуваме облеката, осветлувањето и друга декорација на домот за други Инт�

Античкиот златен лустер во француски стил има елегантен, модерен изглед Уникатниот дизајн на лисјата з�

Сет вклучуваат шест 3 "бели ракави на капакот на свеќи во ширина на средна основа (1,2") Заменете ги вашите �

12 лесен приврзок за фоаје од колекцијата Аботсвел 12 лесен приврзок за фоаје од колекцијата Аботсвел...

⭐ 【Димензија】 ⭐ Целокупната големина на светлата за монтирање на кристално испирање е φ23.4 "x 8" H, а крош

[Прекрасен модерен дизајн] овој модерен стаклен лустер прифаќа 3катен дизајн со 9 светилки со златна мет�

Овој извонреден кристален лустер е совршен за дневна соба, трпезарија, фоаје, ходник, спална соба, свадб�

Турски марокански мозаик Шарен Бохо лустер ВКЛУЧИ, ПОВРЗИ 100% рачно изработени Мозаични стаклени парчињ

Гроздобер / Индустриски / Модерен / Фарма Мат Никел Заврши Внатрешна Употреба Само Нагорен Дизајн Лесна �

Лесна инсталација Ги вклучува сите монтажа хардвер Компатибилен СО LED сијалица, блескаво или CFL сијалиц�

КРИСТАЛНИТЕ Лустери АНЏИЈА се Најдобриот Избор Кристалите се прекрасни Прекрасен И Импресивен лустер!.

Светло, топло и блескаво илјадници семејства, осветлувањето е меко и не е заслепувачко...

Сатен злато Сатен злато CWI осветлување 1247p3924602 24 Лесен лустер со сатен злато Овој зачудувачки 24 лесен лус

Овој прекрасен лустер работи убаво над трпезаријата Овозможува убаво, амбиентално осветлување во соба�

Компатибилен со разновидност на светилки и прекинувач за затемнување Потребна сијалица : E26, Max 60 W Напон

Фрли неверојатен сјај со овој класичен дизајн и елегантен Стар Бронзен финиш Оваа светлина е толку разн

Овој Лустер Максимум 40 вати секоја светилки Максимална Компатибилна Вкупна Моќност : 480 вати Затемнети �

Заврши полиран хром Стил гроздобер Основа на сијалицата Тип на сијалица Е12 / сијалица Инкана или LED /

Овој лустер ги прави вашата соба и надворешноста поубава Креативен дизајн, модерен стил Овој вид светил

Scroll