Ново
Келули Модерни Златни Лустери Осветлување, Креативен Облак Стакло Приврзок Таванот Тела Светилка, Д23. 6 3-Слој Круг Кристално Стакло Лустерот, 9-Светлина, Се Примену?

Келули Модерни Златни Лустери Осветлување, Креативен Облак Стакло Приврзок Таванот Тела Светилка, Д23. 6 3-Слој Круг Кристално

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

[Прекрасен модерен дизајн] овој модерен стаклен лустер прифаќа 3-катен дизајн со 9 светилки со златна метална рамка за да создаде многу елегантен и луксузен изглед за вашиот дом. Рачно изработената стаклена абажур ја рефлектира светлината, правејќи ја целата просторија посветла и топла. Златото и кругот се мејнстрим на речиси сите декоративни стилови. [Димензии] дијаметарот на приврзокот на модерната кристална стаклена светилка е. Висока 23,6 "х 14,5", со продолжена лента од 27,56", прилагодлива висина на суспензијата. Вклучете го целиот хардвер за инсталација и упатства за брза и лесна инсталација. [Барања за сијалица] : Потребни се е12 Х 9 светилки, максимумот е 40 вати (со исклучок на светилки), а влезниот напон е 110 V. светилката е компатибилна со LED/CFL/блескаво светилка/ретро влакно (со исклучок), со максимум 40w сијалица и држач За е12 светилки. [Широко користен] Модерен лустер со прилагодлива висина на стакло е многу погоден за дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, коридор, влез и лоби и е многу погоден за модерна, модерна и преодна декорација на домот во стил. [Гаранција] : ние обезбедуваме 30 ден целосна наплата и 2-годишна ограничена гаранција. Ако добиете оштетени предмети или имате проблеми со квалитетот или не сте задоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте не за подобро решение. Оваа модерна таванска светилка од златно кристално стакло е прекрасна декоративна работа. Уникатната абажур од облачно стакло и телото на светилката се изработени од технологија за електрогилдинг. Неговата прекрасна убавина е погодна за секој ваш простор. Генијалниот слоевит дизајн и 9 интерфејси со извор на светлина е12 можат подобро да ја разгледаат и убавината и практичноста, создавајќи романтичен, луксузен и светол визуелен ефект за вашиот дом. Сите додатоци се обезбедени заедно со дополнителни кристали и хардвер за монтирање подготвен за инсталација и употреба. Вовед во производот : Димензија : Д 23.6 "Х Х 14.5" (продолжна шипка 3.9 "+7.8 " *3) тип На Сијалица : е12 Број на светилки : 9 (со исклучок на светилки) вати : максимум 40 вати. Материјал : Кристално стакло Широко користено : погодно за инсталирање лустери во ресторани, дневни соби, бањи, ходници, спални соби, кујни итн бидете внимателни : 1. Ве молиме инсталирајте од лиценциран електричар 2. Осигурајте се дека напојувањето е исклучено пред инсталацијата 3. За да го продолжите работниот век, ве молиме користете го во сува средина.

За стоката

Слична стока во категоријата

*Кристалните топки се кревки предмети, ве молиме ракувајте со нив со внимание за време на инсталацијата

Користете мека сува крпа за да ја отстраните прашината Не надминувајте ја наведената Wattage Забелешка : Ос

【Предложено вселенско вклопување】 : Оваа лустерска светлина е совршена за голем број простори, вклучу�

●Природен материјал●Избран природен rан, рачно изработен абажур одampан, издржлив, отпорност на висока �

? Не само погоден за стил на средниот век, туку и современиот стил Willе ви обезбеди различни светлосни ефе

Прилагодливо : од 1 ”до 70” Лесно за инсталирање : со обезбедена инсталација Барања на сијалицата : Ко�

Десет лесен лустер од колекцијата Данкирк Висина : 29,00 инчи ширина : 30,00 инчи Стил : Современ модерен свет�

Дизајн на лустер : лустерот е комбинација на зашилен акрилен кристал и не'рѓосувачки челик со суптилен д

Пет лесен лустер од колекцијата Ансли Висина : 25,00 инчи ширина : 24,00 инчи Стил : Преоден тип на светлина : л�

Можете да инсталирате тавански светлосни тела во секој вид просторија како спална соба, дневна соба, ку�

Лесна инсталација; Украсете со монистра и венец за да создадете нов изглед Сијалица од свеќа стебла со ч

Светло, топло и блескаво илјадници семејства, осветлувањето е меко и не е заслепувачко Високите и ниски�

Големина на клипот : 25 х 3 мм / 1 х 0,1 инчи (Л*В); Дијаметар На Жица : 1 х 0,5 мм / 0,04 х 0,02 инчи; Боја : Златна Пред�

Пред да се кренете, осигурете се дека завртките се затегнати и јажето за кревање не е лабаво Осветленост

Современ LED дизајн на лустер : Луксузниот златен лустер ја истражува идејата за „едноставност на луксуз

Занаетчиството и стилот : Ова е метал лустер на фармата со класичен стил на земја Барови и хотели...

Материјали : Тоа е од метал, безбедност, издржлива, добра отпорност на вибрации, совршена боја, уникатен �

Направено во Кина Должина на пакетот : 28.0 " Ширина на пакетот : 24.0" Висина на пакетот : 28.0 " Елегантно освет�

Тип на ставка : Орб 4Лесен Лустер За Фарма Боја На Тела : Кафеава Материјал : Дрво + Железо Број На Глави : 4..

【5 Светли современи лустери】 Современ 5лесен хром лустер се одликува со бели замрзнати стаклени нијанс

Лесна инсталација Ги вклучува сите монтажа хардвер Компатибилен СО LED сијалица, блескаво или CFL сијалиц�

Вклучени сијалици : Вие Затемнет : Бр ВИДОВИ ВИДОВ : Бр Насока на сенка : долу Напон : 90260 V Вклучени сијалиц

Овој лустер ги прави вашата соба и надворешноста поубава Креативен дизајн, модерен стил Овој вид светил

Современиот кристален лустер исклучете ја моќноста при инсталирање, чистење или замена на сијалицата И

Кабриолет виси за висина на приврзок Кабриолет полу црвен монтажа на таванот за светло 【Висина на фарм�

Овој извонреден кристален лустер е совршен за дневна соба, трпезарија, фоаје, ходник, спална соба, свадб�

Scroll