Ново
SLNFXC Стоматолошки Лупи Микрохирургија Лупи Алатки За Поправка На Оптичка Обработка Двогледни Лупи

SLNFXC Стоматолошки Лупи Микрохирургија Лупи Алатки За Поправка На Оптичка Обработка Двогледни Лупи

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

За хируршки и стоматолошки процедури. Може да се користи и за други скапоцени операции. Се користи за обработка на накит, прецизни инструменти и одржување и монтажа на инструменти и идентификација на отпечатоци. Многу фокусиран и лесен. Овој тип на лупа е повеќекратен бас микроскопски систем. Опис на производот : за хируршки и стоматолошки procedures.It може да се користи и за други скапоцени operations.It се користи за обработка на накит, прецизни инструменти и одржување и монтажа на инструменти и идентификација на отпечатоци.Многу фокусиран и лесен.Овој тип на лупа е повеќекратен бас микроскопски систем.Параметри на производот Материјал За леќи : Стаклена Белешка : има 6 работни растојанија за избор од 340мм, 370мм, 420мм, 460мм, 500мм и 550мм. Ако не го наведете работното растојание, ние ќе ви испратиме 420мм директно до вас.Вклучен пакет : 1 x лупа (други демо производи не се вклучени)Известување : 1. Поради рачно мерење, ве молиме дозволете 2-3% грешка.2. Поради различни монитори, бојата може да биде различна, ве молиме разберете.Известување : 1. Поради рачно мерење, ве молиме дозволете 2-3% грешка.2. Поради различни монитори, бојата може да биде различна, ве молиме разберете.

За стоката

Слична стока во категоријата

За хируршки и стоматолошки процедури Може да се користи и за други скапоцени операции Се користи за обр�

Магинификација : 2,5 х Обоена Пластична рамка Работно растојание : 440540 мм Видно Поле : 130 мм Големина : 20см х

Стилски и напреден дизајн, премиум боја Користејќи ја литиумската батерија на полнење,малата тежина,до�

LED светла : 85x55mm 25x 8x лупа, 9 LED светла (7 супер светли LED светла и 2 УВ светла) Погоден за корисници со оштетен

●2 во 1 дизајн Виси и десктоп, удобен и практичен Зумирајте го екранот самостојно, давајќи им на вашите р�

●Најдобра острина на зголемувачот 75x и врвен квалитет на сликата, не пластични производи споредливи...

Слика со висока дефиниција 8 часа траење на батеријата 8 часа траење на батеријата Тенок, лесен и преносл

Акрилен материјал, леќата е потрајна и отпорна на гребење Пренослив и удобен, должината на нозете на очи

Големина На Производот : Прибл 4.3 х 4.3 х 3.0 инчи (110 х 110 Дијаметар На Објективот : Прибл 3,3 инчи (85 мм)...

лупа за целосна страница, винил црна рамка, која е флексибилен пластичен лим, кој делува како голема луп

Големина : дијаметар На Објективот : 0,6, 0,2, 0,9 инчи (15, 5, 24 мм) Тежина : 0,3 мл (9 Употреба : за прецизна работа и

Применлив број : Погоден За деца, возрасни, постари лица, аматери и професионалци €Користи : Прегледајте

Силен и цврст Преклопен, лесен за носење Може да се фиксира на масата Добро за читање, одржување, набљуду

висококвалитетното метално црево може слободно да се свитка на која било висина и агол на објективот...

● Префрлете се помеѓу 5 леќи на оптичко ниво со едноставен клик ● Стилска, удобна, лесна ergономска рамка,

Силен и цврст Мал и лесен, лесен за носење Дизајн на џемпер ѓердан, убав и елегантен Добро за читање, одрж

3x зголемување за читање : објективот е пвц материјал, а не стакло, ве молиме купете со претпазливост...

● 5,0инчен супер антизаслепувачки екран, СО резолуција ОД 800Х480 поддржува 3x ~ 48 X неполарно зголемување, ја

Со стегач може да се фиксира во сите видови очила Материјал : висококвалитетно оптичко стакло...

Објективот ХЕСТИНГС Има Зголемување ОД 10 ПАТИ Тројно Хромирано Месинг Тело, Прислушувано Со Јамка За Ба

За хируршки и стоматолошки процедури Може да се користи и за други скапоцени операции Се користи за обр�

●Визуелни ефекти слични на кристал : Подобрете го секој детал додека читате книги, весници, ● восхитува

Оптичка стаклена леќа со висока резолуција, прилагодлив агол на гледање, прилагодливо меѓупупиларно ра

Тоа може да се состави на обичните очила Материјал : висококвалитетно оптичко стакло Со големо видно по�

За хируршки и стоматолошки процедури Може да се користи и за други скапоцени операции Се користи за обр�

15х зголемување 0,7 " (18мм) дијаметар на објективот Идеален за блиска инспекциска работа, ентомологија, мик

Scroll