Ново
SLNFXC Стоматолошки Лупи Микрохирургија Лупи Алатки За Поправка На Оптичка Обработка Двогледни Лупи

SLNFXC Стоматолошки Лупи Микрохирургија Лупи Алатки За Поправка На Оптичка Обработка Двогледни Лупи

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

За хируршки и стоматолошки процедури. Може да се користи и за други скапоцени операции. Се користи за обработка на накит, прецизни инструменти и одржување и монтажа на инструменти и идентификација на отпечатоци. Многу фокусиран и лесен. Овој тип на лупа е повеќекратен бас микроскопски систем. Опис на производот : за хируршки и стоматолошки procedures.It може да се користи и за други скапоцени operations.It се користи за обработка на накит, прецизни инструменти и одржување и монтажа на инструменти и идентификација на отпечатоци.Многу фокусиран и лесен.Овој тип на лупа е повеќекратен бас микроскопски систем.Параметри на производот Материјал За леќи : Стаклена Белешка : има 6 работни растојанија за избор од 340мм, 370мм, 420мм, 460мм, 500мм и 550мм. Ако не го наведете работното растојание, ние ќе ви испратиме 420мм директно до вас.Вклучен пакет : 1 x лупа (други демо производи не се вклучени)Известување : 1. Поради рачно мерење, ве молиме дозволете 2-3% грешка.2. Поради различни монитори, бојата може да биде различна, ве молиме разберете.Известување : 1. Поради рачно мерење, ве молиме дозволете 2-3% грешка.2. Поради различни монитори, бојата може да биде различна, ве молиме разберете.

За стоката

Слична стока во категоријата

Оптичка стаклена леќа со висока резолуција, прилагодлив агол на гледање, прилагодливо меѓупупиларно ра

Големина на производот : 2,1 х 2,8 х 2,0 инчи (54 х 70 Дијаметар На Објективот : Прибл 1,0 инчи (25 мм) Зголемување : П

Користење на литиумска батерија на полнење, мала тежина, долговечност и поудобно носење,...

●2 во 1 дизајн Виси и десктоп, удобен и практичен Зумирајте го екранот самостојно, давајќи им на вашите р�

Со стегач може да се фиксира во сите видови очила Материјал : висококвалитетно оптичко стакло...

Различни големини 70,80,90 мм во три големини Оптички леќијасен, лупа без изобличување, handономска рачка за �

За хируршки и стоматолошки процедури Може да се користи и за други скапоцени операции Се користи за обр�

3x зголемување за читање : објективот е пвц материјал, а не стакло, ве молиме купете со претпазливост...

●Најдобра острина на зголемувачот 75x и врвен квалитет на сликата, не пластични производи споредливи...

● Префрлете се помеѓу 5 леќи на оптичко ниво со едноставен клик ● Стилска, удобна, лесна ergономска рамка,

За хируршки и стоматолошки процедури Може да се користи и за други скапоцени операции...

лупа за целосна страница, винил црна рамка, која е флексибилен пластичен лим, кој делува како голема луп

За хируршки и стоматолошки процедури Може да се користи и за други скапоцени операции Се користи за обр�

LED светла : 85x55mm 25x 8x лупа, 9 LED светла (7 супер светли LED светла и 2 УВ светла) Погоден за корисници со оштетен

15х зголемување 0,7 " (18мм) дијаметар на објективот Идеален за блиска инспекциска работа, ентомологија, мик

Силен и цврст Преклопен, лесен за носење Може да се фиксира на масата Добро за читање, одржување, набљуду

Слика со висока дефиниција 8 часа траење на батеријата 8 часа траење на батеријата Тенок, лесен и преносл

Scroll