Ново
[Букет Цвеќе]

[Букет Цвеќе]

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1579.20

Хромолитограф. Печатени на ткаени хартија. Во добра состојба со исклучок на слаба промена на бојата на површината на хартијата на маргините. Големина на сликата : 25 7/8 x20 3/4 инчи. Прославен виенски сликар На цвеќиња, Јозеф Ниг студирал под Јохан Дречслер на Академијата За Бо-Уметност во Виена. Првенствено сликар на цвеќе и овошје, Ниг беше најпознат по своите многу детални мртви природи на порцелан. Помеѓу 1800 и 1848 година тој стана еден од најистакнатите декоратори во фабриката За порцелан Во Виена, а неговите деликатни слики се сметаат за едни од најдобрите примери на Австрискиот стил. Примери за неговата извонредна работа може да се најдат во некои од најдобрите музеи во светот, вклучувајќи го Иermитаж во Санкт Петербург. Познат по своите луксузни мртви природи, Ниг посвети големо внимание на секој минутен детал од композицијата од расцутени рози до росни праски. Овој голем хромолитограф е прекрасен пример за неговите сложени слики и без напор ја пренесува луксузноста и величественоста на неговите монументални дизајни.

За стоката

Слична стока во категоријата

Литографија печатена во боја, на фина рачно изработена хартија Одлична состојба Големина на сликата : 19

Оваа прекрасна рачно обоена литографија со големина На фолио, тотанус стагнатилис, од монументалната к�

Оваа прекрасна литографија во рачна боја, Х Струтио КамелусНој, е во одлична состојба со лесно фоксирањ�

Бакар гравирање Криспин ван ден Квеборн Многу добра состојба работата На Тибо беше произведена во пери�

Гравирање со гравирање, обоено рачно Многу добра состојба освен некоја севкупна светлина што ја извалк�

Во рок од 24 часа испорака 2023 дозвола за продажба Сетови за тренингот за жени хеланки Зимски хеланки со в�

Ова е примерно дело на уметникот, тоа ќе биде неверојатен додаток на секој простор Повеќе Детали За Умет

Литографија печатена во боја, на фина рачно изработена хартија Одлична состојба Во 1971 година, користејќ

Литографија печатена во боја, на фина рачно изработена хартија Одлична состојба Големина на сликата : 25

Гравирање Од П Бегби Во одлична состојба со исклучок на 2 солзи на десната маргина Роберт и неговиот бра�

Литографија печатена во боја, на фина рачно изработена хартија Одлична состојба Во 1971 година, користејќ

"Живородените Четириножници" На Џон Џејмс Одубон во Северна Америка е извонредното дело на Американски�

Литографија печатена во боја, на фина рачно изработена хартија Одлична состојба Во 1971 година, користејќ

Литографија печатена во боја, на фина рачно изработена хартија Одлична состојба Во 1971 година, користејќ

Портретите На Мекени и Хол остануваат еден од најкомплетните и најшарените записи на лидерите на Индиј�

Бакарно гравирање, на два споени листови, од Ван Хуктенбург и А Ф Бодуинст, по Ван Дер Меулен Насловен на

Рачно обоена литографија Од Enикот И Ко Слика : 9 1 / 2 х 15 7 / 8 инчи Лист : 14 х 18 1 / 8 инчи Кафеава со возраста...

Природата печатена ' со кафеаво мастило, со наслов и отпечаток во црно, од Виена Хоф И Статсдрукери Мног�

Бакар гравирање Гравирано Од П Мазел Во одлична состојба Роберт и неговиот брат Џејмс Адам засекогаш го

Прекрасно детален хромолитографски поглед на Вилијам Холмс и Томас Моран од убедливата серија На Кларе

Фотографија по Едвард Кертис, отпечатена Од Компанијата За Гравирање Сафолк, ткаеше хартија (воден печа

Затемнета литографија "во целиот спектар на литература на Маите никогаш не се појави повеличествено де�

Мезотинт Нула буква впечаток Состојба i / ii со натпис со отворени и изгребани букви Во добра состојба осв

Џоан Блау (15961673) Илустрирана плоча Од Нурво Театарот Д ' Италија, Нашиот Декскрипциски Точен Де Сес Вилс,

Џон Гулд (18041881) бил англиски орнитолог, самоук уметник и натуралист Гулд првпат работел како градинар по

Природата отпечатена со кафеаво мастило, со наслов и отпечаток во црно, од Виена Хоф И Статсдрукери...

Scroll