Ново
АБС лист, мазен, ASTM D4673, црн, 1/4 дебела, 24 ширина, 24 должина

АБС лист, мазен, ASTM D4673, црн, 1/4 дебела, 24 ширина, 24 должина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Добар хемиски отпор. Тврда површина. Лесно машински. Добро за формирање на вакуум. Добар отпор на влијание. Општа намена АБСС АБС комбинира стабилност на топлина, хемиска отпорност и цврстина на површината на акрилонитрил со цврстина и отпорност на влијание на бутадиен и ригидност и обработливост на стирен .. да ви дадат АБС со лесна формабилност и висок сјај. Добро за формирање на вакуум, со нормална температура на формирање на 295 степени F (146 степени Ц) - цврстина на Роквел Р -105. Боја : природна (беж).

За стоката

Слична стока во категоријата

Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може да издржи добро обработк�

Има добра машинска обработка Различни големини : 200x200x0.8mm, 200x200x1mm, 200x200x1.5mm, 200x200x2mm Добри механички својств�

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

табла за бакарна фолија со височина, мазна површина, ниска содржина на кислород, добра спроводливост...

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина...

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 10 Парчиња 5 х 7 инчи празни матирани акрилни листови, дебели 1 / 8 инчи Секој акрилен зна�

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Облик : лист; Материјал : Поликарбонат; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; толеран�

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Материјал : Месинг лист, Боја : Злато Висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород...

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Scroll