Ново
Повеќенаменски лепи лепи за лепило од 50 дијаметар 7мм x 65мм

Повеќенаменски лепи лепи за лепило од 50 дијаметар 7мм x 65мм

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

Брзи стапчиња за топло лепак, за повеќенаменска употреба на DIY и дома, лекови од дрво, кожа, ткаенини, пластика, стиропор и плута до повеќето порозни материјали, за корисници на DIY, дизајнирани за невидливо фиксирање. Топол лепак за повеќенаменска употреба,? 7 мм, должина од 65 мм, систем кодиран во боја за лесен избор и набавка, одговара на брзата точка на ЕГ и алатките G1010. За лепење материјали како што се дрво, кожа, картон и пластика до повеќето порозни материјали, можно е висококвалитетно сврзување, отстранување на лепак со пиштол со топол воздух. Топол лепак се суши водоотпорен и транспарентен, ако се користи ретко, врската е невидлива поради преклопување, нетоксичен, без мирис, практично неограничен животен век. Содржина : Еден пакет брза? 7 мм, должина од 65 мм, стапчиња за топло лепак, 40107350, W x H x d : 118 x 29 x 135 mm, тежина : 150 g. Брзи стапчиња за топло лепак, за повеќенаменска употреба на DIY и дома, лекови од дрво, кожа, ткаенини, пластика, стиропор и плута до повеќето порозни материјали, за корисници на DIY, дизајнирани за невидливо фиксирање. Топол лепак за повеќенаменска употреба,? 7 мм, должина од 65 мм, систем кодиран во боја за лесен избор и набавка, одговара на брзата точка на ЕГ и алатките G1010. За лепење материјали како што се дрво, кожа, картон и пластика до повеќето порозни материјали, можно е висококвалитетно сврзување, отстранување на лепак со пиштол со топол воздух. Топол лепак се суши водоотпорен и транспарентен, ако се користи ретко, врската е невидлива поради преклопување, нетоксичен, без мирис, практично неограничен животен век. Содржина : Еден пакет брза? 7 мм, должина од 65 мм, стапчиња за топло лепак, 40107350, W x H x d : 118 x 29 x 135 mm, тежина : 150 g. Повеќенаменски стапчиња за лепак идеални за употреба со дрво, кожа, ткаенини, плута, пластични материјали и картон. Достапно во транспарентно или бело и во најразлични дијаметри и должини. Идеално за употреба со пиштоли за брзо лепак, проверете го пиштолот за лепак за големината на лепак за лепак. Достапно во транспарентно (на пр. За дрво, кожа, ткаенина, плута, картичка, итн.) Или бела (на пр. За заптивната смеса, керамика и други санитарни производи) .Колур : Транспарентен.Диаметар : 7мм. 46 лепак за лепак. Компатибилен со пиштолот за лепак на ЕГ Поинт. Мулти-намена за лепила за лепило од 50 дијаметар 7мм x 65мм.

За стоката

Слична стока во категоријата

Топење на лепилото за лепак со пламен Нанесете го стопениот лепак на предметот, држете се со друг Притис

Вклучен пакет : 100 парчиња чисти долги мали стапчиња за лепак за топло топење за мали пиштоли за лепак...

Јасно и транспарентно лепило за сите намени за врзување на разни материјали Продолжува по 10 секунди, мо�

【Големина и пакување】 дијаметар : 7мм / 0,27 инчи; Должина : 100мм / 3,94 инчи; Пакет вклучуваат : 10 парчиња ста�

Оваа температура е само температурата на топење на лепилото на топло топење, да се стопи за да се постиг�

Посилно задржување : многу погодно за лесни поправки на DIY за домаќинство на дрво, керамика, тврда пласти

Напредниот дизајн обезбедува постојан проток за прецизна примена Формулата со сите намени може да се к�

【Големина】 Должина : 250мм / 10inch; Дијаметар : 7мм / 0,28inch; Материјал : Ева 【Висококвалитетен материјал】 топ�

Нашите стапчиња за лепак со топол пиштол ќе го направат вашиот DIY, поправка, поправка, инсталација лесно.

Список на пакети : 24 парчиња 8 "Долги црни + 48 парчиња 4" Долги црвени лепила за лепак Забелешка : За подобри

Топлина реверзибилна Заварувања на топлина до дрво, метал и стакло Тежок, еластичен и доказ за вода...

Наменето за целосна цел Идеално со најразлични пиштоли за лепак Достапно во броење од 24 За употреба со с

Материјал : Ева; нето тежина : 41g; мека точка : околу 80с Име на производот : стапчиња за лепак топло топење; �

Стапчињата со топла топење се со добра лепливост, силна лепење и не се лесни за паѓање Светла и убава бој

Без вода или растворувач, брза адхезија, голема јачина Стапчињата со топла лепак имаат силно лепило, фле

Ве молиме, користете лепило за лепак со надзор на возрасни Широка апликација Стапчињата за лепило за ле

За пиштол за лепак VTGG1 U Велеман создава производи за едукативни потреби и хобисти и е лидер во комплетит

Посилно задржување : многу погодно за лесни поправки на DIY за домаќинство на дрво, керамика, тврда пласти

[Во голема мерка компатибилен] (250мм x 7mm) долг 10 инчи и врели лепак со дијаметар од 0,28 инчи, вклопуваат пов�

Лентите за запечатување на картони за топла топла топење се дизајнирани за совршен баланс на смолкнува�

【Големина и пакување】 дијаметар : 7мм / 0,27 инчи; Должина : 100мм / 3,94 инчи; Пакет вклучуваат : 12 парчиња ста�

Scroll