Ново
3М 4026 Круг-0,5 -5 Природна полиуретан двојна обложена лента со пена, диелектрична јачина од 200 волти, ширина од 0,5, 0,5

3М 4026 Круг-0,5 -5 Природна полиуретан двојна обложена лента со пена, диелектрична јачина од 200 волти, ширина од 0,5, 0,5

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 149.76

Лента за врзување : Полиуретанската лента е обложена со силно акрилно лепило кое помага да се пополнат празнините и може да се користи за да се врзуваат нерамни или текстурирани површини заедно. Издржлива адхезија : Оваа леплива лента е отпорна на штетни хемикалии и растворувачи, создавајќи сигурна и постојана врска помеѓу материјалите. Двострана лента : Оваа акрилна лента може да се користи и за апликации за внатрешно и за надворешно монтирање. Неговата структура на отворени ќелии ја одржува врската помеѓу различни подлоги за кои е потребна одредена количина на проток на воздух. Апликации : Користете ја оваа постојана лента за врзување за материјали за врзување како стакло, метали и пластика со висока површинска енергија како ABS и поликарбонат. Може дури и да се користи за сврзување и чување на батерии на место. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. Лентата 3М 4026 е лента со двојна обложена уретанска боја со природна боја. Конструирана со усогласен носач на уретанска пена, оваа лента постигнува одлично сврзување дури и кога се присутни малку неправилни или неусогласени подлоги. Оваа лента се одликува со голема лепило за јачина на смолкнување и е најдобро прилагодена за апликација во затворен и засолниште на отворено. 3М двојно обложена лента со пена од уретан 4026 е бела, 0,0625 ин. (1,6 мм) дебела, двојно обложена, лента за пена со отворена ќелија, која нуди голема јачина на смолкнување. Идеално е за апликации како што се монтирање на внатрешни сигнали и плочи на имиња, заедно со диспензери за сапуни и освежувачи на воздухот.

За стоката

Слична стока во категоријата

Лента за сврзување : Двокреветна лента е широко користена за апликации кои бараат линии со тенки врски, �

Tape Лента за врзување : Двојна обложена лента има структура на отворена ќелија и може лесно да се користи.

Оваа лента го подобрува појавата на готови производи со елиминирање на навртките и завртките додека об�

Методот за трајно поврзување со брз и Easy Touse обезбедува голема јачина и долгорочна издржливост Практичн

Врски метал и пластика до стакло Одлично за рамки за прозорци Влага, УВ и отпорен на растворувач UL Listing 746

Трајно, акрилно лепило со голема јачина Конформативна конструкција на затворена клетска пена за неправ

Елиминира дупчење, мелење, рафинирање, завртка, заварување и расчистување Цврстата конструкција на пен�

Повеќенаменско акрилно лепило Врзање на широк спектар на високи и средни површински енергетски подлог�

Ширина : 10мм Материјал : полиестер Нето тежина : 39g Содржина на пакетот : 1 x Единствена еднострана силна са

Двоен обложена полиестерска лента со гума лепило Обврзници добро на повеќето подлоги на собна температ

Дебелината од 20 милји помага во адхезијата на неправилни површини Акрилната пена комбинира високо ниво

Земја на производство : Кина; Материјал : сунѓер, Ева Нето тежина : 30g; Содржина на пакет : 1 x лента за сунѓе�

Користете за привремено да висат знаци и уметнички дела Двете страни се отстранливи Остава остаток 1 / 2 "

Земја на производство : Кина; Материјал : сунѓер Нето тежина : 38g; Содржина на пакетот : 2 парчиња x сунѓерск

Елиминира дупчење, мелење, рафинирање, завртка, заварување и расчистување Цврстата конструкција на пен�

Дистрибуираат стрес рамномерно над врзаната област Предпресечени квадрати на 3 "јадро...

✅ Двојна еднострана лента, акрилик, 1 "В Тип на лента со двострана лента од пена, лента подтип двострана т

Отпорност на висока температура и водоотпорен Практично невидливото прицврстување ги задржува површи�

Широко користени во трансформаторот, моторите, кондензаторите и другите електрични и електронски комп�

Лепило : повеќенаменски акрилик Леплива носач : Конформативна акрилна пена (затворена ќелија)...

Земја на производство : Кина; Материјал : сунѓер Нето тежина : 26g; Содржина на пакетот : 1 x лента за само леп

Лепило : повеќенаменски акрилик Леплива носач : Конформативна акрилна пена (затворена ќелија) Лагер : Бе�

Лента за монтирање на површината : Оваа двојна обложена акрилна леплива лента е најсоодветна за запечат

Употребата вклучуваше врзување со насликани знаци на камиони и приколки Влага, УВ, пластификатор и отпо

Scroll