Ново
Лента за смола TSSART за обликување на епоксидна смола - силиконска термичка леплива лента, оксидација и отпорност на висока температура, лесно пилинг, лента за ослобо

Лента за смола TSSART за обликување на епоксидна смола - силиконска термичка леплива лента, оксидација и отпорност на висока

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Загарантирано задоволство- ТССАРТ застанува зад нашите производи 100% и ако од која било причина не сте целосно задоволни, едноставно контактирајте не и ние ќе го направиме како што треба. Самолепливо со умерена вискозност, лесен за лепење или отстранување, економично и совршено здружување за да се исполнат вашите потреба од накит од смола. Совршено за DIY занаети како проект за епоксидна смола, синџири на клучеви и додатоци за мобилни телефони. Загарантирано задоволство- ТССАРТ застанува зад нашите производи 100% и ако од која било причина не сте целосно задоволни, едноставно контактирајте не и ние ќе го направиме како што треба. Силиконска леплива лента за премачкување во прав : Ова високо топлинско силиконско лепило е погодно за апликации со висока температура и може да се користи како лента за палто во прав и лента за сликање на фотографии. Хемиски и УВ отпорен : Оваа епоксидна лента за смола ја задржува адхезијата кога е изложена на хемикалии, висока топлина и светлина што го прави идеален за занаетчиство и работа со професионален епоксид на морско одделение. Оваа силиконска леплива лента со висока температура е отпорна на топлина и хемикалии што го прави идеален за обвивка во прав, спојување, итн. Ширина : должина од 3 инчи : 108ft. Лента за смола TSSART за епоксидна смола TSSART смола лента се залага за топлина што го прави погоден за занаетчиски проекти за кои е потребна лента отпорна на топлина, како што се табели со епоксидна смола, облога во прав, спојување на фотографии и многу повеќе. Хемиски и УВ отпорен : Оваа епоксидна лента за смола ја задржува адхезијата кога е изложена на хемикалии, висока топлина и светлина што го прави идеален за занаетчиство и работа со професионален епоксид на морско одделение. Оваа лента за премија од смола работи одлично кога работи со 2 делови епоксидни калапи, табела со епоксидна смола или како лента за капсулација. Нашата лента за смола нема да витка или топи како други ленти е совршена за вашите проекти за епоксидна смола. Лесно пилинг : Лента за смола TSSART може да биде лесна за лупење без да оставите остатоци од лепило што ќе ја уништи вашата работа. Нашата лента за смола нема да витка или топи како други ленти е совршена за вашите проекти за епоксидна смола. Силиконска леплива лента за премачкување во прав : Ова високо топлинско силиконско лепило е погодно за апликации со висока температура и може да се користи како лента за палто во прав и лента за сликање на фотографии. Отпорност на висока температура : лентата со смола од TSSART може да издржи до 200 ℃ за половина час, со што може да се работи во занаетчиски проекти како боја на висока температура, итн.

За стоката

Слична стока во категоријата

Исто така, WOD лентата може да се користи за држење украси, украси и лепење на рамки за слики, постери и про

Исто така, може да се користи како лента за поправка на кабел на отворено, сè додека површината е цилиндр

Широко се користат за запечатување на врели и ладни воздушни канали (особено за HVAC цевка), изолациони це�

Двојна еднострана отстранлива леплива лента Лента за килими за површина што не се движат Лесен за инста

EU ROHS : во согласност со ECCN (US) : EAR99 Дел Статус : Активен број на битови : 6 Големина на чекор на слабеење (DB) : 0

Нето тежина : 16g; Содржина на пакетот : 2 парчиња X Sponge Tape Дебелина на лента : 1мм (0,04 "); Должина на лента : 10 ме

● Направено од силиконска гума со добар квалитет, отпорна на топлина и изолација Лесно се отстранува, б�

Земја на производство : Кина; Материјал : полиетилен Нето тежина : 40g; Содржина на пакет : 2 PCS X безбедносна

Алуминиумската лента за фолија обезбедува тешка, силна врска на ниски и високи температури од 22 F до 248 F 2

5,5 мил (0,14мм) полиетиленски филмски ленти со мала густина Добри абразии, хемикалии, солза и УВ отпор...

Лентата лесно се развива Лента солзи со рака Лентата се применува непречено Издржлива, водоотпорна под�

Земја на производство : Кина; Материјал : Птфе Нето тежина : 128g; Содржина на пакетот : 1 парчиња x лепило со �

Термички спроводната лента помага во расипување на топлината и ја подобрува ефикасноста на греењето и �

2 инчи за 70 јарди 33% повеќе од конкуренцијата! Направено во прекрасна сребрена метална завршница...

6 " Галванизиран конектор за канали Се користи за поврзување 2 должини од 6" флексибилен алуминиумски кан�

Speal [повеќе апликации] лента може да се користи на wallsидови, подови, врати и прозорци, стакло, огледала, та�

Без лепено лесно отстранување : Нашата лента за смола за обликување на епоксидна смола ја задржува адхе�

Цена за : Секое семејство во боја на лента : Бела јачина на адхезија : 38 мл Ширина на лента за канали : 1 "Обл

Количина на пакет : 1 Одличен квалитет Одлична идеја за подароци Обезбедено задоволство Произведени со �

Конектори 8 Wire Polaris 500 MCM4 AWG изолиран мултикабел конектор со дупки за монтирање, или екипа на жица Поларис

Спроводлива лента за фолија : лентата за бакарна фолија е индустриска оценка електрично спроводлива ме�

Има силна лепливост Има силна лепливост Широко се користи во домовите, градините, кујните, бањите, бродо

Лесен за употреба : лепила за бесплатни врски со лента за себе, не создава хаос и не бара специјални алат�

√multipurpose двостраните ленти за мрежи се одлични за канцеларија, уметност, дом и дневна употреба, погодни

【Стручна лента за одделение】 стаклена влакна алуминиумска фолија лента е изработена од стаклена влак�

Scroll