Ново
YUNBO 24V COB Led Лента Светло 5000K Дневна Светлина Висока Осветленост 4000LM CRI 90+ 16.4 ft Dotless Висока Густина 480LED/M Сечење Флексибилни IP20 Внатрешна Употреба За Кабинетот Дома DIY Ос

YUNBO 24V COB Led Лента Светло 5000K Дневна Светлина Висока Осветленост 4000LM CRI 90+ 16.4 ft Dotless Висока Густина 480LED/M

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

●Униформа емисија на светлина quob технологијата овозможува многу поголема густина на пакување НА LED низата, Без темни дамки, Поголема прозрачна ефикасност, Повисока CRI (90+). Светлосната лента ПРЕДВОДЕНА ОД КОЧАН емитува рамномерно и тивко, без ултравиолетови зраци и е удобна и мека. (Без напојување). €Висока осветленост● ЛЕНТИ СО ВИСОКА густина 480 LD/M, 2400 LE/5 M COB LED МОЖЕ да постигнат осветленост од 4000lm, што е приближно еквивалентно на ламба СО БЛЕСКАВО СВЕТЛО ОД 300 W и може да ги задоволи повеќето потреби за осветлување. ●24v Влез€ Во Споредба СО ЛЕД лентата 12 V и 5 V, ЛЕД Лентата 24 V ИМА помала топлина и поголема осветленост, А ЛЕД лентата емитува униформа светлина од почеток до крај. Претходно залемени 2,1 x 5,5 mm dc женски конектор за лесно поврзување со адаптерот за напојување (Без напојување). ●Лесен За Инсталирање ● ЛЕД светлосната лента може да се сече на секои 5 см. Доаѓа со двострана лента, која може да се закачи на секоја сува и рамна површина без завртки. ①Широко примена е Погодна За внатрешна декорација. Како кујна, плакар, спална соба, скали, огледало, ходник, сам осветлување, столна ламба, светло за играчки, сам осветлување, специјална употреба и друго осветлување. Спецификација : *LED Тип : COB LED Лента Светла *Количина НА LED : 480led/M, 2400 LEDs/5 M *Боја : Бела 5000 K *Напон : DC 24 V *Моќност : 10w/M, 50 W/5 M *Осветленост : 4000lm/5 M *CRI : >90 *IP Рејтинг : НЕМА Водоотпорен (IP20) *Пакети : 16.4 Ft/Roll *Димензија (мм) : 5000(Л) Х 8(В) ВКЛУЧЕН пакет *1 х 16.4' кочан бел 5000к Лед Лента Апликација 1. осветлете шарен домашен живот, самостојни светла ЗА домаќинство за ходници, скали ,патеки, Широко користени за употреба на декорација на домот, хотели, клубови, трговски центри, 2.Осветлување за итни случаи и безбедност, осветлување на рекламни знаци, 3.Архитектонско декоративно осветлување, осветлување на атмосферата во бутикот, 4.Декоративни светла за одмор, настан, изложба на шоу, 5.Опширно применето Во Позадинско Осветлување, скриено осветлување, осветлување со букви на каналот, 6.Применливо за автомобилска декорација, гранично или контурно осветлување.

За стоката

Слична стока во категоријата

НОВО И РЕВОЛУЦИОНЕРНО : премиум лед лентите комбинираат неверојатна технологија и иновативен дизајн за

USBнапојувањето може директно да го приклучи / исклучи за вклучување / исклучување Водоотпорен овозможув

[Ултра Осветленост] Во Споредба со традиционалните led ленти со распоредени и темни светли точки, LED лент�

●Повеќе Лесни Начини за Контрола на Вашите Светла ● ① Преземете ја апликацијата "Илуми Дома" (Достапна

Големина (Должина) : 676мм Број НА ЛЕР монистра : 68 по лента СЕКОЈ LED Светилка Напон : 6 V Пакет вклучуваат : 1lot

Стан Паметни led лента светла може да се контролира преку аполо осветлување стан и 20 копчиња далечински у

Точни И Брзи Промени На Осветлувањето : Нашиот комплет за позадинско осветлување на ПАМЕТНИ ТВ се синхр�

Украсете го вашиот дом со стил оваа сезона! Димензии : 8 " Х х 4 5"Диа Од модерен до антички, традиционален д�

Мерки на претпазливост пред купување : 1 Водоотпорно Ниво : IP20 (применливо за внатрешно), IP65 (применливо з

Без Напор Без Раце : Работете со Алекса и Асистент На Гугл, светлата ЗА ЛЕНТИ ПРЕДВОДЕНИ Од Гове може лес�

3) приклучете Го Напојувањето Со Средна Вредност Од 200w Во ШТЕКЕРОТ за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Завршете го сет

●Компатибилен Со Alexa & Google Assistant & IFTTT : Гласовна Контрола на вашата led светлосна лента со Вашиот Alexa И Google А

Далечински Управувач Далечински Управувач 1 Вклучен пакет И Големина : Оваа Голема Памучна Облачна Молњ

Комплетот очила за осветлување го контролира ЛЕР трепкањето со глас или музика, колку е погласен звукот

Висококвалитетен LED ДигиталенRGB со целосен опсег на бои што создава мазен и стабилен ефект на осветлува�

●Lumenmonster користи Не само За Декорација : Ултра светло бела лед лента 9,84 стапки со висока осветленост од 20

`+ Совршен ДОМАШЕН ДЕКОР : резервоарите за Вода, вазните и аквариумите се импресивни, но додавањето светл

Близу До Природата : СВЕТЛАТА СО ЛЕД ленти од 8 стапки, со 75 ЛЕД мониста со висока осветленост 5050, можат да

Wifi Паметен Контролер : можете да поставите wifi led лента за вклучување со утринското сонце, нежно будејќи в

СУПЕРИОРНИ ПЕРФОРМАНСИ : кочан што емитува светлина , униформа и мека светлина Без треперење, без УВ, низ

LED Светла Со Бела Лента : Оваа Дневна Светлина од 16,4 стапки(2 парчиња x 8,2 стапки) 6000k доаѓа со супериорни Led

Преземете ја АПЛИКАЦИЈАТА "Do Tint BT" во app store или google play store И ве молиме, чувајте ги блутутот и услугите за ло

●Контрола НА АПЛИКАЦИИ И Далечински Управувач и USB Контролер Преземете Ја "АПЛИКАЦИЈАТА ZENGGE" со скенира

За РАЗЛИКА ОД RGB, Искусете ги живописните бои НА rgbmeteor LEDIC мултибоја неонски јаже светлина! Може да претст

6 САМОСТОЈНИ Клучеви, можете слободно да ја прилагодите бојата R / G / B 20 Бои, 5 Светлосна Шема : Статички / Б�

Погодно За Употреба : само фиксирано Со завртки за да можете лесно да ја симнете ледлентата за одржување

Scroll