Ново
Odlamp Super Bright 200PCS 3 LED модул за инјектирање сина 5630 5730 SMD 120LM по модул водоотпорна декоративна светлина за знаци на знаци за писма со знаци за рекламирање со лента

Odlamp Super Bright 200PCS 3 LED модул за инјектирање сина 5630 5730 SMD 120LM по модул водоотпорна декоративна светлина за

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 660.80

Високо квалитетен супер светла Odlamp 5630 5730 SMD 3 LED модул, може да го отпечати вашиот локален ако имате добра количина. 3 PCS 5730 LED диоди со леќи по модул, 40-50 LM по ЛЕР, 120 LM по модул Боја : Сина. Водоотпорни LED модули со лепило од 3 метри лепило, кора и стап, лесен за употреба. Ниска потрошувачка на енергија, висока енергетска ефикасна ,. Апликации : Осветлување на кабината и палубата, осветлувањето на скалите, рекламирањето со знаци на букви, градината и надворешното осветлување. Опис : Модел : Super Bright 3 LED 5730 модул со леќи Бренд : ODLAMP Нов и висок квалитет на работа на работа : DC12 V LED Температура на бојата : 6000 K ~ 6500 K Агол на преглед : 140 степени LED Тип : Висок квалитет Супер светла 5730 LED (120 LM) КОИДНОСТ LED диоди : 3 PCS 5730 LED диоди по модул што емитува боја : Сина водоотпорна IP Gradation : IP67 Големина на модул : 70*15 cm по должина на модул на жица (помеѓу 2 модули) : 10 см работно време : -20 ~ +45 ° C. ~ +80 ° C Lifeивотниот век : > 50000 часа, 0,5 W секој LED, 1,5 W по модул. Супер светла LED модул - Евтин агол на ефтини : 120 ° апликации : широко користени во дизајн на букви, знаци, логоа, кутии, распоред на пејзаж, сценска декорација, прозорци и осветлување, внатрешно осветлување, архитектонски канцелариски wallид декоративно осветлување, рекламни знаци, аквариум Опрема (аквариум светлина), бања (светло за бања) и така натаму. Вклучен пакет : 200 PCS 3 LED модули сини зошто да го купите од нашиот Odlamp 1. Нашиот LED модул ODLAMP LED се произведува од високи светли LED мониста, висок квалитет и издржлив, IP67 водоотпорен. 2.Ние сме предводени од фабриката, перфесијална на ЛЕР производи за многу години 5. Нашите модули на Odlamp доаѓаат по услугата за продажба, доколку не сте 100% задоволни од вашата набавка од која било причина, не двоумете се да не известите да побараме А. Наплата или замена на порака. Можеме да го отпечатиме вашето лого за вас ако имате голема количина, повеќе детали Ве молиме слободно кажете ги, благодарам.

За стоката

Слична стока во категоријата

1 Голем чип LED, 395 Nm бранова должина, што се користи за зацврстување на лепак, откривање на флуоресценција,

MFR : Bivar Inc Серија : LPV3 Пакет : послужавник Статус на дел : Активен Боја : Спецификации на лесни цевки : MFR :

Посветлен излез на светлина Подолг живот на сијалицата Помала потрошувачка на енергија Издржува шоков�

100 парчиња 3мм тркалезна жолта предводена диода супер светла вода чиста предводена светлосна ламба жолт

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8541.40.20.00 Автомобилство : Без PPAP : Без тип : Унибоја Кат

MFR : Bivar Inc Серија : LPR3 Пакет : послужавник Статус на дел : Активен Боја : MFR : Bivar Inc Серија : LPR3 Пакет : пос�

Количина : 3000 компјутери (1 боја x 3000 компјутери) / пакет Димензии : 3,2 x 1,0 (мм) Светлена боја : бело црвено зе�

ЕУ РОХС : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Застарен HTS : 8541.40.20.00 Автомобилство : Без PPAP : Без тип : Uniбоја �

EU ROHS : Во согласност со ослободувањето ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8533.40.80.70 SVHC : Да SVHC го надминува

Земја на производство : Кина; Материјал : Електронски делови, алуминиум; Нето тежина : 19g Содржина на паке�

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8541.40.20.00 Автомобилство : Без PPAP : Без тип : Унибоја Кат

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : NRND Automotive : No PPAP : No Type : Uniбоја Производ Категорија : Стандардна LED

Време на испорака : 718 дена по специјална линија за САД, 825 дена по редовно работно место за светски рамки,

Лесно за инсталирање : Едноставно излупете ја и залепете ја светлината на LED лентата или исечете и повто�

Вклучена боја : бела / црвена / сина / зелена / жолта / топла бела боја, 12 VDC 5 mm топло бело Wired LEDлесна врска со

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8541.40.20.00 Автомобилство : Без PPAP : Без тип : Унибоја Кат

EU ROHS : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8533.40.80.70 Максимален рејтинг на напон : 30 V максимален

Нема озон Нема озон 1 、 Усвојувајте ја цевката со висока чистота кварц, неговата стапка на пенетрација н

Scroll