Ново
Свети Леон од Валас Стерлинг Сребрена Бери лажица GW W/цреши во сад 8 3/4 “

Свети Леон од Валас Стерлинг Сребрена Бери лажица GW W/цреши во сад 8 3/4 “

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1110.40

Возраст : 1850-1899. Производител : Валас. Состав : Стерлинг сребро. Тип : Служење лажица. Возраст : 1850-1899. Производител : Валас. Состав : Стерлинг сребро. Тип : Служење лажица. Свети Леон од Валацесен Леон од Валас Стерлинг Сребрена Бери лажица злато измиено со цреши во сад, 8 3/4. Не е монограмирано и е во одлична состојба. Повеќе количини (од повеќето артикли) се на залиха. За да нарачате повеќе од една, зголемете ја количината во количката.

За стоката

Слична стока во категоријата

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : 1,2 x 1,2 x 5,2 инчи (3 x 3 Материјал : 188 не'рѓос�

Возраст : 19001940 година Бренд : Тифани X 7; x 5; и тежи 7,1 мл Тоа е монограмирано; Симеон Брукс Чапин rуниор 31 мар

Производител : Дејвис и Галт Состав : Стерлинг сребро Бренд : Дејвис и Галт Тип : лажица чај кади Производ�

Производител : Горхам, тип : лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Бренд : Горхам Модел : Антички ч

Бренд : Горхам Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам, Вајтинг Бренд : Горхам...

Состав : Стерлинг сребро Производител : Тоул Севилја од Towle Sterling Silver Hollow рачка со не'рѓосувачки спроведув

Производител : Лунт, Тип : Плоча лажици Состав : Стерлинг сребро Возраст : 19001940 година Бренд : Лунт Модел :

Состав : Стерлинг сребро Производител : Интернационал / 1847 Роџерс Проверете ја нашата серија за информац

Производител : Лунт Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : Лажица за сладолед...

Модел : Антички врежан, создавач : Тифани во шемата Антички врежана од Тифани Ко тој е монограмиран (моно

Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам Тип : Служење лажица Возраст : Непознато...

Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Облека од Jacејкоби enенкинсстер

Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Бренд : БејкерМанчестер Модел : Лафајет Тип : Лажица Лафајет од Бе�

Состав : Стерлинг сребро Производител : Рид во шемата Француска ренесанса од Рид Бартон Не е монограмира

Производител : Шиблер, тип : лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Бренд : Шиблер Модел : Американ�

Производител : Френк Витинг, тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 19001940 година Бренд : Фр

Состав : Стерлинг сребро Производител : Стари занаетчии на bујбери Состав : Стерлинг сребро Производител

Состав : Стерлинг сребро Производител : Горхам, Вајтинг Бренд : Вајтинг Тип : Лажица Состав : Стерлинг сре�

Возраст : 18501899 Производител : Доминик и Хаф Тип : Лажица Состав : Стерлинг сребро Мазарин од Доминик Хаф С�

Производител : Гебелин Состав : Стерлинг сребро Бренд : Гебелин Модел : едриличарски брод Тип : Служење ла

Производител : Тоул Состав : Стерлинг сребро Возраст : После 1940 година Тип : лажица од грејпфрут Производ�

Состав : Стерлинг сребро Производител : Дургин Тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро...

Производител : Доминик и Хаф, Тип : Служење лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Бренд : Доминик �

Состав : Стерлинг сребро Возраст : 18501899 Бренд : Компанија за производство на белешки Модел : Алхамбра...

Состав : Стерлинг сребро Возраст : 19001940 година Бренд : Манчестер Тип : Лажица Валенсиенс од Манчестер Сте�

Состав : Стерлинг сребро Состав : Стерлинг сребро Проверете ги нашите седмични разговори за античко и ре

Материјал : Тело : Алуминиумска легура; Површина : Анодизиран сулфат Големина : Вкупна должина 5,9 инчи (15 З

Возраст : 18501899 Производител : Доминик во шемата Нов крал од Доминик Хаф Тој е монограм (монос варира) и е в

Возраст : После 1940 година, Состав : Стерлинг сребро Бренд : Меѓународно сребро, производител : меѓународе�

Производител : Меѓународен, тип : лажица Состав : Стерлинг сребро Возраст : 19001940 година Бренд : Интернацио

Scroll