Ново
ИГ-1 07558ТЦ 1/8 Карбидна Крајна Мелница, 4 Флејта, Редовна Должина, Тик Завршница, 1-1/2 Должина

ИГ-1 07558ТЦ 1/8 Карбидна Крајна Мелница, 4 Флејта, Редовна Должина, Тик Завршница, 1-1/2 Должина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Можно за сечење со голема брзина, погодно за обработка со висока ефикасност за стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење на студ, податливо леано железо, Црни-челици, месинг, бакар, алуминиум со висок процент на силициум и абразивна пластика. ИГ-1, Висококвалитетни Алатки за Сечење. ЈГ-1 е со седиште Во Јужна Кореја. Димензии на пакетот : 3.0 "L x 1.0" W x 1.0 " H. глобален лидер во алатките за сечење, YG-1 обезбедува мелници со високи перформанси, вежби, славини и ротирачки алатки повеќе од 20 години. Искористувањето на натпреварувачкиот дух и вертикалната интеграција ни овозможува да обезбедиме највисок квалитет по најдобра цена. Ова е причината зошто велиме Дека ако НЕ Е YG-1, тоа не е совршено!.

За стоката

Слична стока во категоријата

13 / 64 х 1 / 4 х 5 / 16 (3 / 4) х 23 / 8 Карбид крај мил Мувла и умре сечење суво или влажно сечење Одлична завршна повр

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

ВИДИЈА 6144333 Серија На Крајна Мелница За Општа Намена D003 / D013 Метричка Крајна Мелница 8mm Dia, Длабочина На Се

12мм Мил Диа.+45мм Лг.На Намалување+12мм Стебло Диа.+100мм Целокупната Lg., HRC58, Три Флејта, необложени крајни ме

Ц2 микро жито одделение Квадратни крајот стил Дијаметар на стеблото 3 / 4" Дијаметар 3 / 4" Карбидната крајн�

Цена За : Секоја Стврдната (Ж) Компатибилност : Да Тип На Димензија : Фракционо Инчен Челик (П) Компатибилн

Погоден за завршна обработка на прецизни компоненти како часовник, калапи за електронски апарати за ка�

Премиум СубМикрограм Цврст Карбид Произведено во САД 4 Флејта Груба Долга Должина Фино Теренот Алтин Об

Две Флејта Крај Мил Еден КрајСо Голема Брзина ЧеликДиректно Флејта Дијаметар На Мелницата : 1 / 4 Дијамет

Име на производот : Крај Мелница Машина;Материјал : ХСС Флејта Број : 4флути;Дијаметар На Сечење : 9,5 мм / 3 /

3.175 х 17мм Еден Флејта Цпу Рутер Битови Еден Флејта Спирала Крајот Мелница Карбид Мелење Спирала Машина З

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТА.ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХССАЛ Флејта Број : 2;Дијаметар На Сечење : 10мм / 13 / 23 Длабоч�

3 / 16 х 1 / 4 х 3 / 8 х 2 Карбид крај мил Мувла и умре сечење суво или влажно сечење Одлична завршна површина...

Вметнете геометрија за лесно сечење за ниски сили на сечење и за да избегнете отклонување и вибрации...

Scroll