Ново
ИГ-1 07558ТЦ 1/8 Карбидна Крајна Мелница, 4 Флејта, Редовна Должина, Тик Завршница, 1-1/2 Должина

ИГ-1 07558ТЦ 1/8 Карбидна Крајна Мелница, 4 Флејта, Редовна Должина, Тик Завршница, 1-1/2 Должина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Можно за сечење со голема брзина, погодно за обработка со висока ефикасност за стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење на студ, податливо леано железо, Црни-челици, месинг, бакар, алуминиум со висок процент на силициум и абразивна пластика. ИГ-1, Висококвалитетни Алатки за Сечење. ЈГ-1 е со седиште Во Јужна Кореја. Димензии на пакетот : 3.0 "L x 1.0" W x 1.0 " H. глобален лидер во алатките за сечење, YG-1 обезбедува мелници со високи перформанси, вежби, славини и ротирачки алатки повеќе од 20 години. Искористувањето на натпреварувачкиот дух и вертикалната интеграција ни овозможува да обезбедиме највисок квалитет по најдобра цена. Ова е причината зошто велиме Дека ако НЕ Е YG-1, тоа не е совршено!.

За стоката

Слична стока во категоријата

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХСС Количина на флејта : 2; Дијаметар На Сечење : 2мм / 0,08"...

3 / 16 х 1 / 4 х 3 / 8 х 2 Карбид крај мил Мувла и умре сечење суво или влажно сечење Одлична завршна површина Кра

Дизајниран за обработка на нерѓосувачки челици, Инконел и други ал Новиот дизајн на должина на никулец �

За апликации за дупчиња, периферно сечење, паѓање и профилирање Користете со алуминиумски одлеаноци, ле

Финале за општа намена 4 флејта, дијаметар на сечење 13 / 32 ", должина на исечена 1,75" Светла челик со голема �

Големинадијаметар на Сечење : 3мм / 0,12"; ефективна должина на сечење : 20мм / 0,79"; должина на работ : 11мм / 0,

12мм Мил Диа.+45мм Лг.На Намалување+12мм Стебло Диа.+100мм Целокупната Lg., HRC58, Три Флејта, необложени крајни ме

Завршна мелница со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтн�

Е2163 (Е1163) се крајни мелници за сечење клучеви кои имаат ист дизајн како и општата намена на две мелници с�

Вметнете геометрија за лесно сечење за ниски сили на сечење и за да избегнете отклонување и вибрации...

Име на производот : Крај Мелница Машина;Материјал : ХСС Флејта Број : 4флути;Дијаметар На Сечење : 9,5 мм / 3 /

Големина 3,50 мм Материјал : Карбид Заврши : КАЛАЈ Должина на флејта : 12,00 мм Вкупна Должина : 50,00 мм Големина

11 / 2" Должина На Флејта, 2 Флејти 7 / 8 " Дијаметар На Стеблото, Велдон Станови на Стеблото 33 / 4" Вкупна Должин

Серија Е2051 четири крајни мелници за флејта се двојна верзија на е2031 четири алатки за флејта и се користа

Scroll