Ново
Аексит Директно Стебло Крај Мелници 2 Флејти Крај Мелница Мелење Сечење Квадратни Нос Крај Мелници Алатка 3х4х50мм

Аексит Директно Стебло Крај Мелници 2 Флејти Крај Мелница Мелење Сечење Квадратни Нос Крај Мелници Алатка 3х4х50мм

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 131.52

Име на производот : Крај Мелница Машина;Материјал : ХСС;Флејти : 2. Дијаметар на сечење : 3мм/ 0,1"; Длабочина На Сечење : 4мм/ 0,2". Дијаметар на стеблото : 4мм/ 0,2"; Вкупна Должина : 50мм/ 2,0". Мелница Машина Боја : Сива;Случај Боја : Сина, Јасна. Вкупна Тежина : 13g; Содржина На Пакетот : 1 x Директно Стебло Крај Мелница Cutter1 x Случај. 2 флејти, груби заби, директно стебло, длабок спирален жлеб.Доаѓа со сино пластично куќиште, може добро да го држи секачот за мелница, да избегне случајна повреда.Широко се користи во машините за мелење или машинските алати за мелење на чекорите, вдлабнатините, вертикалните рамни површини итн.

За стоката

Слична стока во категоријата

За апликации за дупчиња, периферно сечење, паѓање и профилирање Користете со алуминиумски одлеаноци, ле

1 / 4 х 1 / 4 х 5 / 8 х 23 / 8 Карбид крај мил Мувла и умре сечење суво или влажно сечење Одлична завршна површина...

12мм Мил Диа.+45мм Лг.На Намалување+12мм Стебло Диа.+100мм Целокупната Lg., HRC58, Три Флејта, необложени крајни ме

Дизајниран за високи перформанси во легури на титаниум, инконел, легури на никел и други материјали со в

Ц2 микро жито одделение Квадратни крајот стил Дијаметар на стеблото 3 / 4" Дијаметар 3 / 4" Карбидната крајн�

11 / 2" Должина На Флејта, 2 Флејти 7 / 8 " Дијаметар На Стеблото, Велдон Станови на Стеблото 33 / 4" Вкупна Должин

Тежина : 13гр; Содржина На Пакетот : 1 х Пхб Карбид Крајна Мелница, 1 х Пластична Кутија Име на производот : П

ЦВРСТИ КАРБИДНИ КРАЈНИЦИ : високоперформанси, разноврсна цврста карбидна крајна мелница Оптимизиран 4ф

Алкрн слој Слоттинг, рампинг мелница насока Дормер мил стандард Хм материјал Alcrnгорниот слој ја зголему

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Завршна мелница со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтн�

Променлива геометрија за кратења со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од б�

Големинадијаметар на Сечење : 3мм / 0,12"; ефективна должина на сечење : 20мм / 0,79"; должина на работ : 11мм / 0,

Специјалната геометрија на флејта ги елиминира вибрациите Дизајниран за благи челици, нерѓосувачки че�

13 / 64 х 1 / 4 х 5 / 16 (3 / 4) х 23 / 8 Карбид крај мил Мувла и умре сечење суво или влажно сечење Одлична завршна повр

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

ВИДИЈА 6425294 90° РАМО Мелница VHSC Серија Метрички Крајот Мелница 27mm Dia, 16mm Намалување Длабочина, 50mm Должина,

Дијаметар на стеблото : 8мм / 0,3"; Дијаметар На Сечење : 8мм / 0,3" Флејти : 2Флејта; Вкупна Должина : 50мм / 2"...

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

Погоден за завршна обработка на прецизни компоненти како часовник, калапи за електронски апарати за ка�

Вкупна Должина : 51мм / 21 / 8"; Дијаметар На Стеблото : 6мм / 0,24" Дијаметар на сечење : 2мм / 3 / 32"; Флејти : 2Флејт�

Scroll