Ново
Неконтролирано-Органски Ноќни Пелени За Преклопување На Возрасни

Неконтролирано-Органски Ноќни Пелени За Преклопување На Возрасни

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 415.84

УДОБНО ВКЛОПУВАЊЕ : Дизајнирано без странични шевови за дополнително удобно вклопување околу нозете. НОЌЕН КАПАЦИТЕТ : Ноќните Префолдови На Реарц нудат докажан систем за слоеви 4-10-4 дизајниран за ноќно, но сепак доволно средување за дневно носење. НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ : Овие памучни, двојно ткаени, пелени од ткаење се произведени за да траат стотици перења. НЕВЕРОЈАТНО МЕКИ : пелените се рамни кога ќе ги примите. Откако ќе се измијат, тие се ватираат во мека пелена како што никогаш порано не сте пробале. ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : процес на производство без хлор за дополнителна чувствителна кожа. УДОБНО ВКЛОПУВАЊЕ : Дизајнирано без странични шевови за дополнително удобно вклопување околу нозете. НОЌЕН КАПАЦИТЕТ : Ноќните Префолдови На Реарц нудат докажан систем за слоеви 4-10-4 дизајниран за ноќно, но сепак доволно средување за дневно носење. НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ : Овие памучни, двојно ткаени, пелени од ткаење се произведени за да траат стотици перења. НЕВЕРОЈАТНО МЕКИ : пелените се рамни кога ќе ги примите. Откако ќе се измијат, тие се ватираат во мека пелена како што никогаш порано не сте пробале. ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : процес на производство без хлор за дополнителна чувствителна кожа. Ноќните Предлози Нудат Супериорна Издржливост, Апсорпција И Удобност По Скромна Цена. Неконтролираните Ноќни Предлози нудат докажан систем за слоеви 4-10-4 дизајниран за ноќно време, но сепак доволно исечете за дневно носење. Нема странични шевови за супер удобно вклопување околу нозете, дури и за оние со сензорни проблеми или прекумерна стимулација. Овие памучни, двојно ткаени, пелени од ткаење се произведени за да траат стотици перења. Тие доаѓаат во широк спектар на големини за млади, тинејџери и возрасни. Најдобро направена, најдолготрајна префолд пелена достапна за возрасни на пазарот! Процес на производство без хлор за дополнителна чувствителна кожа. Пелените се рамни кога ќе ги примите. Откако ќе се измијат, тие се ватираат во мека пелена како што никогаш порано не сте пробале.

За стоката

Слична стока во категоријата

60% Памук, 37% Полиестер, 3% Спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење 4насочното истегнува

Синтетички Материјал Лесен, лесен за носење, за да можете да го однесете на патување Има капацитет за ад�

Памук Удобен и дише материјал Нашите навлаки за гнезда за бебиња се направени од 100% памук, кој е многу пр

Одговара на стандардна подлога за промена 16 во x 32 in Џебови со длабочина од 6 инчи со еластично вклопувањ�

Пелени Од Памучна Ткаенина На Bluequeen Baby / Пелени За Перење И Повеќекратна Употреба (Повеќебојни, 06 Месеци)

Забелешка : не ја вклучува влошката.Можете да пребарувате "B01 K4 B9 R58" за да ја пронајдете спарената влошка.

Содржина на ткаенина за пелена и влошки : 100% полиестер Вклучува 2 инсерти : 3 слој мал вметнете, и 4 слој ср�

Една ГолеминаОдговара на новороденчињата до малите деца, дозволувајќи им на родителите да заштедат пар

Памучна постава Деца Еднократно Пелени Крпа Пелена Пелена Перат Дете Соодветна тежина : Опсег на Возрас

Деликатни обрасци, можете слободно да обоите и да направите свој уникатен календар Сврзувачки елементи

100% Природен Памук кој дише и се чувствува одлично кај активните бебиња Направени во САД! Квалитет на кој

Надворешен : 100% полиестер со водоотпорна обвивка, Внатрешен : 100% Микрофибер Тери Со Апсорпција на Полиес

100% Полиестер Увезени Внатрешен Слој : Крпа Од Бамбусови Влакна,Вметнување Пелена Што Дише И Апсорбира : 3

поликотон Полиестер поставата Затворање на копчето Зошто да не ги добиете овие суперапсорбирачки и удо

100% памук Увезени Атлетските панталони со големина од 612 месеци се испечатени со "ХО" на грбот Удобно елас

Замислете Производи За Бебиња Сите Во Две Навлаки за Пелени нудат економичен начин за платнена пелена н

Капакот на пелена со големина од 612 месеци го зема вашето малечко од пелена до облечено за кратко време М

Постојат еластични ленти наоколу, можат да растат со бебе од 6,6 фунти до 33,1 фунти, совршено одговара на т�

Надворешен100% полиестер со водоотпорен тпу ламинат, Внатрешна Апсорпција – 2 слоја од 100% органски памук,

Водоотпорна Надворешна Обвивка Што Дише : Водоотпорен надворешен слој, тоа е заштитна долна облека, вод�

Крпа, Микрофибер Не Пеглајте ЕМФ / ЕМР Заштитен Микрофибер апликации Стапки на слабеење од 25d B до 35d B 90% д�

Микрофибер Полиестер Направени во САД! Квалитет на кој можете да верувате и гордо да ги одржувате работ�

Памук / Полиестер Миење Раце Само Новороденче бебе момчиња / девојки унисекс пелена покрие цути кратк�

Жан Направено во НАС ПРОИЗВЕДЕНО во САД Глена Жан ги прави сите свои производи токму овде во САД Ова гар

Нашите платнени пелени за повеќекратна употреба може да се користат сто пати, овие платнени диперки ќе �

32 x 16 x 4 " Оваа пријатна, мека промена на подлогата додава удобност за бебето и помага да ја одржувате ваша

неговиот пакет вклучува Надворешна Водоотпорна Платнена Пелена Со Големина 1 Во дизајн На Магла, внатре

Протекување? Не на нашиот часовник Сега Лув има до 12 часа заштита од истекување, дење и ноќе Тројните Шти

Scroll