Ново
Craftisum 10 компјутери фенси зелена мешавина во боја на рингестони за шиење метални копчиња за палта -22mm -8/9 “

Craftisum 10 компјутери фенси зелена мешавина во боја на рингестони за шиење метални копчиња за палта -22mm -8/9 “

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Големина на копчето : [ligne] 35 L - 22mm - 8/9 ". Метал шиење на копчињата, rhinestone. - 10 парчиња соодветни за единечни јакни или палта. Дизајн : мешани две бои со ригистони, рингестонс не се залепени, споени со мали канџи На основата, правејќи го постабилен и издржлив, нема да биде лесно да се спушти. Изберете ги вистинските копчиња за да додадете детали и бои, палтото или јакната станаа привлечни и привлечни. Најдобри натпревари со палта од ровови, женски зимски палта , Волна палто, Peacaat. Копчиња, најнезабележителна, но суштинска работа во облеката. Како нас, обична, но важна. Големина на копчето : [ligne] 35 L - 22mm - 8/9 “. Метал шиење на копчињата, rhinestone. - 10 компјутери соодветни за единечни јакни или палта. Дизајн : Мешани со две бои со риги, не се залепени, споени со мали канџи на основата, што го прави постабилен и издржлив, нема да биде лесен за паѓање. Изберете ги вистинските копчиња за да додадете детали и бои, палтото или јакната станаа привлечни и привлечни. Најдобри натпревари со палто со ровови, женски зимски палта, волна палто, павче. Копчиња, најнезабележителна, но суштинска работа во облеката. Како и нас, обични, но важни. Декоративни копчиња ја разубавуваат целта за шиење за да ја држат ткаенината заедно. Едноставно некои копчиња додаваат уникатен стил на облеката. Како да ги прикачите копчињата на палто или јакна. Написи : Изберете боја на нишка што ќе одговара на палтото, исто така и поголема игла за очи до Thread.pips : Можете да ги удвоите жиците на низата за шиење за да ја направите работата за шиење посилна. Надобри : Направете ознаки пред да започнете, за да се осигурате дека ги ставате сите копчиња на вистинско место, оставете го конечниот резултат да биде убав. Позиции на стилот : Епаули, манжетни , Лента за ракави, лента за рамо, предната облека со единечна или двојна дојка.1. Означете ги централните позиции за секое копче, направете ознаки со креда или иглички каде што ќе шиете копчиња.2. Навојте ја иглата и врзете ги краевите во двоен јазол за поцврсто.3. Започнете со зашивање од задниот дел, чувајте го јазолот во внатрешниот дел од палтото.4. Притискајќи ја иглата нанадвор кон обележаните позиции на центарот, чувајте ги навои близу до центарот.5. Оставете ја иглата и конецот да поминат низ дупка со рамен копче или дупката за копчето Shank.6. Зашијте ја иглата директно назад низ ткаенината, чувајте ги навои што е можно поблиску до централната ознака.7. Повлечете ги нишките на грб за да го затегнете шиењето, не повлекувајте премногу, треба да оставите околу 1мм простор помеѓу облеката и копчињата.8. Продолжете да залепите пет или повеќе шевови за да шиете копче до палтото безбедно. 9. Завиткајте за да ја зацврстите конецот под копчето, ќе ја завиткате низата пет или повеќе пати со игла.10. Откако го намота последниот круг, оставете ја иглата да помине низ средината на жицата. 11. Потоа вратете се низ ткаенината на палтото и малку затегнете ги навоите. 12. Врзете ги тесните јазли необично против ткаенината неколку пати, а потоа отсечете ги вишокот на нишки.13. Повторете ги истите чекори сè додека не се обезбедат сите преостанати копчиња на палтото.

За стоката

Слична стока во категоријата

Материјалкопчето на кабинетот е изработено од легура на цинк, Четкана завршница Од Сатенски Никел, пост

Мазната Површина Нема Агли И Е Многу Безбедна За Децата Вклучен пакет : Рачка На Копчето За Фиоки 12 Х, Зав

Новости украси за шиење и занаетчиство Затегнати копчиња Содржината и броењето на парчиња може да се ра

Изработено од премиум метал, што е здрав, издржлив и не е лесен за добивање на ерозија Нема да се наведну�

Без ризик 365 Дена судење : ние сме толку уверени дека ќе ви се допаднат овие копчиња на кабинетот што ви н�

Вистински оем замена дел Користете вистински оем делови за сигурност и сигурност на безбедноста...

●Компатибилен со моделот● Капакот На Копчето За Прекинувач На Копчето Совршено одговара За Форд Мавер

6 Месечна Гаранција За Замена на Производствени Дефекти КАРАКТЕРИСТИКИБез ' Рѓа, Густ и Долготраен Хард�

★ Пакет : getе добиете 1 парчиња проширување на мерачот за шиење и клипови за хеминг 2 парчиња ★ Висок квал

Врвен квалитет Ние посветуваме големо внимание на производството на производи со висок квалитет...

✅ Броеви на дел : WB03 X25796, AP5986232, WB03 T10326, PS11721433, B071 RXPPGF ✅ Ултра трајно копче за замена за генерален електрич�

Пинк за копче за облекување : Лесен за носење, компактен и лесен за носење додека не е во употреба Брух со

Керамичка застаклена завршна обработка и цврста структура и сјаен и сјаен изглед, најдобро украсување �

Проекција : Дијаметар од 1 инчи : 13 / 4 инчи x 15 / 16 инчен база : 11 / 16 инчи x 9 / 16 инчи Вонредни детали се истури �

Должина : 13 / 8 во (35мм) Ширина : 13 / 8 во (35мм) Заврши : Брусен Сатен Никел База ТК842БСН Финиш : Четкан Сатенски

Лесен за употреба : Копче за додатоци на панталони Нема потреба шиење, лесно да се користи и отстрани, мо�

Големина на копчето L / R палто : 22 × 5,3мм / 0,87 × 0,21inch (d*H) Големина на копчето L+R : 22 × 9,5 mm / 0,87 × 0,37inch (dH) Вклучен

2 Во 1 Машина За Создавање Копчиња : подготвивме машина за создавање копчиња севоедно за вас...

Бренд : Облечете го Количина : по пакет Модел : возила Материјал : пластика Бренд : Облечете го Количина : п

Димензија на производот : 0,25 "х 0,25"х 0,25" Земја На Потекло : Кина Име На Брендот : Делта Славина Име На Боја :

Scroll