Ново
МЕЛИФЕ 2 Пакет 6В 12В 24В 28В 3А 80В 1203ББ ДЦ Контролер На Брзина НА МОТОРОТ ПВМ Прилагодлив Реверзибилен Прекинувач За Двигател На Моторот Обратно

МЕЛИФЕ 2 Пакет 6В 12В 24В 28В 3А 80В 1203ББ ДЦ Контролер На Брзина НА МОТОРОТ ПВМ Прилагодлив Реверзибилен Прекинувач За Двигател

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 143.84

1203bb DC Контролорот За Брзина на Моторот ја регулира брзината на моторот со прилагодување На Модулацијата На Ширината на Пулсот (PWM). Работен Напон : DC 6-28 V. Максимална континуирана излезна струја : 3 A. Максимална излезна моќност : 80 W.вграден прекинувач за Контрола на Брзината на Моторот. Можете да ја контролирате насоката напред или назад и запирањето на ЕДНОНАСОЧНИОТ мотор со прекинувачот. Големина на предметот : 3.2*5*1.5 цм/1.3*2*0.4 инчи; Нето Тежина : 1,13 унци; Должина На Прекинувачкиот Кабел : 15 см/5,9 инчи. Забелешка : контролорот за брзина НА МОТОРОТ СО ЕДНОНАСОЧНА струја е поврзан со напојување со ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА. Никогаш не поврзувајте директно со напојување СО НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА ЗА ДОМАЌИНСТВО 220 V. Пакет Вклучувајќи 2 x 1203bb 6 V 12 V 24 V 3 A 80 W DC Контролер За Брзина На Моторот (PWM) Прилагодлив Реверзибилен Прекинувач за Двигател на Моторот.

За стоката

Слична стока во категоријата

За употреба само со мотори од типот четка Список на пакети : 1 x Контролер За Брзина Ротациона контрола...

БОЈАК Мотор Брзина Контролер (PWM) со прекинувач функција [Параметри на моќност] Напон : 6 V28 VDC; Максимална �

Клучот „Shift“ може да се дефинира како „мени“ или „2 та функција“ со параметар #313, меѓу кои функцијата �

Се препорачува отпорното оптоварување да биде 5000 W; Индуктивното оптоварување е 3000 W Регулирање на брзин

1 Површен со заштитен 5 Meters USB кабел, преносот на сигналот е стабилен и сигурен 2.100 PPR Прирачник за генерат�

Напонот на напојување е премногу висок или премногу низок Техничките параметри на линијата (како што се

Стабилни Перформанси И Безбедна Употреба : Ова е едноставен и лесен за УПОТРЕБА контролер за брзина НА М

Стартер мотор контрола 1000вац ШНАЈДЕР ЕЛЕКТРИЧНИ 8911 DPSG13 V02 Количина на пакетот : 1 Димензии на пакетот : 12.1

Еден / неколку предаватели можат да контролираат еден / неколку приемници истовремено.Работна Фреквенц�

€Контрола на брзината●имаат функција за контрола на брзината, вклучуваат контрола на брзината на напо

Степер мотор возач тб6600 струја и напон : излезна струја : 0,5 А4,0 А, максималната излезна струја е 4,0 а; влез�

【Материјали со висок квалитет】 Мотор за намалување на променливата опрема, изработен од врвни материј

Qmark 120 V, 8 засилувач на моторот на моторот на вентилаторот 56301 RDP Должина на пакетот на артикалот : 18,0 инчи..

Материјал : изработен од електронски компоненти, внатрешен проводник : чист бакар Дизајн : Изработен од �

200 W BLDC 3 Фаза Brushless Мотор Возачот Одбор DC 724 V Без Сала Брзина Контролер Модул За Вентилатори / Пумпа За Вод�

60 W BLDC 3 Фаза ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА Мотор Возач Модул 620 V Нема Сала Вградени Брзина Контролор Одбор За Венти�

Протокол за поддршка за брзо полнење : PD2.0 / PD3.0, QC2.0 / QC3.0, AFC Поддршка на напон : 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 20 V (чекор на нап�

€Високи Перформанси}Моќност : 5,5 kw; Влезен напон : AC 220 V (qu15%); Излезен напон : AC 220 V; влезна фреквенција : 50 / 6

Оваа ставка вклучува : 1 PCS 3 DM580,1 компјутер 573 S15L18 Stepper Motor 3 DM580 (3 фазен возач) : Соодветен Stepper Motors NEMA23,34,42...

Број на модел : QY41 P тип На Мотор : САЛАДИН Место на потекло : Кина (Копно) П Серија МЕЛСЕК QY41 P PLC Модул, ИЗЛЕ�

●Параметри● Напон : DC 6 V;Брзина : 30 RPM;Дијаметар На Излезното Вратило : M4;Должина На Излезното Вратило : 100

1 Вградено наднапон, поднапон, коло за заштита од прегревање 2 Целосна изолација на контролни сигнали...

Степер моторите обично се дефинираат со чекор агол или чекор параметри Општиот мотор е поделен на 200 чек

【Лесно е да се направи обична завеса паметна】 Направете ги вашите оригинални завеси паметни во секунд�

●Спецификации За возачот● : напонот на погонот Е DC 46 V, кој може да се напојува СО USB, 5v полнач за мобилни �

Центрифугален Прекинувач : Модел : Л16154С; Материјал : Метал; Вртежи во минута : 1500 ВРТЕЖИ во МИНУТА; дијаме�

Рачен Стартер 600Вац 32амп Иец Шнајдер Електрик Гв2п32 Количина На Пакетот : 1 Од Името На Брендот : Шнајдер Е

✅ Ставка : Електрично држено контакт за осветлување ✅ Тип на контакт : Електрично држено ✅ Број на стол�

Scroll