Ново
Bryant P291-2553RS - 25 + 5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор # C3255R / 97F9803

Bryant P291-2553RS - 25 + 5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор C3255R / 97F9803

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

▶ Сосема нов кондензатор на Климак!. ▶ 25 + 5 UF/MFD 370 Волт. ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или адаптери!. ▶ GE/genteq е врв на кондензаторот на линијата. ▶ Направено во Северна Америка. ▶ Сосема нов кондензатор на Климак!. ▶ 25 + 5 UF/MFD 370 Волт. ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или адаптери!. ▶ GE/genteq е врв на кондензаторот на линијата. ▶ Направено во Северна Америка.

За стоката

Слична стока во категоријата

Име на производот : Кондензатор На Вентилаторот За Целилинг;Модел : CBB61;Материјал : Овој кондензатор не е

мкп Гв804кл 0 8УФ3000ВДЦ висока струја високонапонски резонантен кондензатор 1 Еез мкп Гв804кл 0...

Капацитет : 6uf Толеранција : + / 5% Облик : овална Номинален напон : AC 370440 V Опсег на температура : 25 ° C...

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Овој дел од климата директно го заменува Дел # CAP0507004440 RTP...

Име на производот : 50+5 UF ± 6% 370 / 440 VAC CBB65 Dual Run Start AC кондензатор Големина на кондензаторот : Дијаметар = 60мм /

20% толеранција на капацитет Аксијално олово 6.3 V напон Земја на потекло : Тајван 20% толеранција на капацит

Кондензатори Кондензатори Кондензатори 10 парчиња Кондензатор За Корекција Полипропилен Безбедносен П

MKPHR 0.8 UF 3000 V DC 80 A висока струја висока фреквенција резонантен кондензатор 1 Парчиња MKPHR 0.8 UF 3000 V DC 80 A висок�

Димензија на производот : 0,09 "l x 0.28" w x 0.28 "ч Земја на потекло : Кина Модел Број : 61215143 Тежина на артикалот : 0,

Style Film Capacitors : метализирани полиестер; Капацитет : 0,47 μF; Rated Voltage : 100 V; Lead Spacing : 10 mm; Позитивитолеранција : ± 5

Цена за : секој материјал за покритие : Челик Терминал Тип : 1 / 4 "Машки брзоконекција Hz : 60 / 50 Облик на конд�

Капацитет : 33 UF Напон : 450 V Температура : 25+105 ° C Толеранција : + / 20%(120 MHz,+20 ° C) Големина : 16x25mm Капацитет : 33 UF �

Дигитален Монитор На Напон Електронска Заштита Работен Напон Од 20 Волти / Наплив Од 24 Волти Е С Р Помалк

50 PCS 20 UF 350 V NCC KXJ Серија 12.5x15mm долг живот Висока сигурност 350 V20 UF алуминиум електролитски кондензатор...

Точност : ± 20% Опсег на температура : +10 C до +85 C Диелектрична издржливост : напон со оценка од 2,5х Дијаметар

10 PCS MYLAR FILM CASTARITOR 630 V 2 J223 J 0.022 UF 22 NF 2 J223 5% полиестерски филмски кондензатор 10 PCS MYLAR FILM CASTARITOR 630 V 2 J223 J 0.022 UF 22 NF

1 компјутер Супер кондензатор 5 F 5.5 V радијално олово, P = 15,5 mm CHT5 R5 L505 RTW 5.5 V5 F 1 компјутер Супер кондензатор 5

1,0pf до 1,0 μF опсег на капацитивност 50 VDC напон Повеќеслоен керамика Серијата SMC е идеално прилагодена за х�

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор преку ел

Nichion 20 PC 35 V 1000 UF 12 × 20мм Електронски кондензатори на алуминиум Оваа серија е погодна за комуникациска опр

Облик : Почеток на тркалезен мотор Толеранција на капацитет : ± 20% Номинален напон : AC 110125 V Опсег на темпе�

НеPCB кондензатори, индивидуално боксени ¼ "Брзо исклучување на терминалите (стандард) Одобрени UL & CSA...

● Економична Заштеда На Пари и Лесен За Инсталирање КЛИМАТИЗАЦИЈА Наизменична струја Кондензатор 50 / 5

Име на производство : Кондензатор За Стартување На Пумпата, Волумен : 86103 MFD, Издржлив Напон : 250v AC 50 / 60 Hz, Ф�

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за превозник / Брајант PA10 JA048000 ACAA; 60 / 5 MFD 440 Волт Се кори

1,0pf до 1,0 μF опсег на капацитивност 50 VDC напон Повеќеслоен керамика 1,0pf до 1,0 μF опсег на капацитивност...

Scroll