Ново
Taiyo Yuden JMK212BJ226KG -T 0805 22 UF 6,3 V ± 10% толеранција X5R повеќеслоен керамички кондензатор - 3000 ставка

Taiyo Yuden JMK212BJ226KG -T 0805 22 UF 6,3 V ± 10% толеранција X5R повеќеслоен керамички кондензатор - 3000 ставка

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Temperature Characterics Code : x5r; Капацитет : 22 μF; Позитивитолеранција : ± 10 %;. Случајни случаи : 0805 (Метрика за 2012 година); Rated Voltage : 6,3 V ;. 0805 22 UF 6,3 V ± 10% толеранција x5r повеќеслоен керамички кондензатор за повеќе информации Погледнете во листот за спецификација лоциран во делот „Преземања“ под сликата.

За стоката

Слична стока во категоријата

20% толеранција на капацитет Аксијално олово 6.3 V напон Земја на потекло : Тајван 20% толеранција на капацит

35+5 MFD 440 VAC CAPCITOR Ги заменува и 370 и 440 VAC кондензатори Верувајте во марката на кондензатори што ги користат �

50 PCS 20 UF 350 V NCC KXJ Серија 12.5x15mm долг живот Висока сигурност 350 V20 UF алуминиум електролитски кондензатор...

《Име на производот》 кондензатор ABC CD60 《Спецификации и работен напон》 1000mfd (1000 UF) 、 напон 250 VAC...

НеPCB кондензатори, индивидуално боксени ¼ "Брзо исклучување на терминалите (стандард) Одобрени UL & CSA...

1,0pf до 1,0 μF опсег на капацитивност 50 VDC напон Повеќеслоен керамика 1,0pf до 1,0 μF опсег на капацитивност...

Style Film Capacitors : метализирани полиестер; Капацитет : 0,47 μF; Rated Voltage : 100 V; Lead Spacing : 10 mm; Позитивитолеранција : ± 5

Име на производство : Кондензатор За Стартување На Пумпата, Волумен : 86103 MFD, Издржлив Напон : 250v AC 50 / 60 Hz, Ф�

мкп Гв804кл 0 8УФ3000ВДЦ висока струја високонапонски резонантен кондензатор 1 Еез мкп Гв804кл 0...

Дигитален Монитор На Напон Електронска Заштита Работен Напон Од 20 Волти / Наплив Од 24 Волти...

± 20% толеранција на капацитивност Аксијално олово 16 V напон Земја на потекло : Тајван ± 20% толеранција на �

Кондензатор со висок квалитет направен во САД од страна на Баркер микрофаради (БМИ) За стандардна контр�

680 UF 35 V 10x20 + / 20% 40 до + 105 ° C 20 парчиња висока фреквенција алуминиум електролитски кондензатор Оваа серија

[Материјал] кондензаторот на таванскиот вентилатор е изработен од метализиран полипропиленски филмск�

Кондензатори Кондензатори 10 Pcs 1600 V CBB Polypropylene Film Capacitor P15 P20 P30 102 104 105 222 272 331 392 472 474 562 681 822 CBB Capacitors Parameter : Produc

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор преку ел

Номинална капацитивност : 6800 UF, номинален напон : 35 V Електролитски кондензатор Големина : 18x35mm (0,71x1.38in)...

Димензија на производот : 0,09 "l x 0.28" w x 0.28 "ч Земја на потекло : Кина Модел Број : 61215143 Тежина на артикалот : 0,

Капацитет : 33 UF Напон : 450 V Температура : 25+105 ° C Толеранција : + / 20%(120 MHz,+20 ° C) Големина : 16x25mm Капацитет : 33 UF �

Овој список е за 2000 компјутери; Број на дел од Кемет : T494 B686 M006 AT Кондензатор на Tantalum SMD Контактирајте нè з�

Електролитски кондензатор на алуминиум радијален 50 V 6,8 UF (бродови од нас) Капацитет : 6,8 UF, максимален на

Ги исполнува барањата на MIL STD 202, Метод 208 се состои од капацитивност, напон на DC и поларитет Метанол, изо�

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Овој дел од климата директно го заменува Дел # CAP0507004440 RTP...

Димензии на пакетот : 3,302 H x 8.382 L x 6.858 W (сантиметри) Користете OEM делови за безбедносна сигурност и перформ

✅ Име на производот : 189227 UF / MFD 220250 VAC VOLTS ROUND CONDER CASTORTIONTER 50 / 60 Hz AC Electricпакет од 2 ✅ Посвети време Заштедете п

Мотори Производител : Дејтон Земја на производителот : Кина Единица^Упатство за инструкции Единица^Упат

Серија на музеј Никонн ФГ Кондензатор на аудио одделение повисоко одделение од сериите FW Богат звук во �

Капацитет : 6uf Толеранција : + / 5% Облик : овална Номинален напон : AC 370440 V Опсег на температура : 25 ° C до +70 ° C

Scroll