Ново
X-Gree 12mm фитинг диа јаглероден челик компресиран тип криви пролетен мијалник 200 парчиња (Rondella A Molla Curvata A Compressione во Acciaio al Carbonio Diametro 12mm Tipo Raccordo Da 200mm

X-Gree 12mm фитинг диа јаглероден челик компресиран тип криви пролетен мијалник 200 парчиња (Rondella A Molla Curvata A Compressione

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 865.60

Закривената пролетна мијалник се спротивставува на олабавување преку вибрации, потпирајте се на еластична сила. Јаглерод челик обезбедува добра сила, цврстина и перформанси на абразија. Погодно за завртки за навој M12. Washers are normally used to distribute loads of threaded bolts, screws and nuts evenly as the fastener is tightened.(Le rondelle vengono normalmente utilizzate per distribuire i carichi di bulloni filettati e le viti con le viti in modo uniforme quando il dispositivo di fissaggio viene serrato Наменети за општа употреба под главата на завртка или орев. (Destinato All'uso Generale Sotto la Testa di un bulllone o un dado. 12mm фитинг дија дија дијамај јаглерод челик, заоблен пролетен мијалник 200pcs1. Зголемената пролетна мијалник отпорни на олабавување преку вибрацијата се потпираат на еластична сила.2.Карбон челик Обезбедувајќи добра јачина, цврстина и перформанси на абразија.3.Сипибилен за завртки за навој M12.4. Наведена за општата употреба под главата на завртката или орев.Прицификација : Име на производот : Закривена пролетна машина за миење садови : 200 (+/- 2%) ПЦС x Закривена пролетна машина за миење садови : Блекматеријал : Јаглероден челик : 164 GFIT BOLT DIA. : 12мм/0,47-инчен диа. 'allentamento tramite vibrazione e si basa sulla forza elastica.L'acciaio al carbonio offre buone prestazioni di resistenza, durezza e abrasione.Adatto per viti filettate M12.Le rondelle vengono normalmente utilizzate per distribuire i carichi di bulloni filettati e le viti con le viti Во Modo Uniforme Quando il dispositivo di fissaggio viene serrato.destinato all'uso generale sotto la testa di un bulllone o un dado.

За стоката

Product Name:
Curved Spring Washer
Package Content:
200(+/-2%)pcs x Curved Spring Washer
Main Color:
Black
Material:
Carbon Steel
Weight:
164g
Fit Bolt Dia.:
12mm/0.47-inch
Outer Dia.:
21mm/0.83-inch
Total Height:
3.8mm/0.15-inch
Thickness:
0.5mm/0.02-inch
description in Spanish:
Rondella a molla curvata a compressione in acciaio al carbonio diametro 12mm tipo Raccordo da 200mm:
La rondella elastica curva resiste all'allentamento tramite vibrazione e si basa sulla forza elastica.:
L'acciaio al carbonio offre buone prestazioni di resistenza, durezza e abrasione.:
Adatto per viti filettate M12.:
Le rondelle vengono normalmente utilizzate per distribuire i carichi di bulloni filettati e le viti con le viti in modo uniforme quando il dispositivo di fissaggio viene serrato.:
Destinato all'uso generale sotto la testa di un bullone o un dado.:

Слична стока во категоријата

Материјал : Не'рѓосувачки челик Снабдувања на DIY : Метал Тип на оптоварување : Компресија...

Стабилна и издржлива, висока еластичност, висока јачина на затегнување, отпорност на 'рѓа, добра еластич

Челик со висок квалитет, најгустиот челичен мерач и најмногу калеми обезбедуваат најбезбедна, најсилна

Стабилна и издржлива, висока еластичност, висока јачина на затегнување, отпорност на 'рѓа, добра еластич

Висока цврстина, долг животен век, добра отпорност на корозија, не е лесна за 'рѓа напнатоста на пролетта

Дијаметар на дупка (надворешен дијаметар) : 10мм / 0,39 "; внатрешен дијаметар (толеранција +0,5мм) : 5мм / 0,2"; Бес

Висококвалитетниот челик, најгустиот челичен мерач и повеќето калеми обезбедуваат најбезбедна, најсил

Добредојдовте во мојата продавница, издржлив и долг живот, мал и лесен, лесен за чување и носење, тоа е ва

Име на производот : напнатост пролет ; главен материјал : метал ; Дијаметар на жица : 1мм / 0,04 "Големина на �

Има силна антиоксидација, антикиселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба...

Оригинален дел за замена на OEM За повеќе од сто години, Саутбенд ги произведе најдобрите во тешки печки, �

Секоја флексибилна мала пролетна калем е направена од цинк позлатен челик што обезбедува дополнителна

Висока отпорност на температура, висока ригидност и долг животен век За изворите на умре, црвената боја

Силна антиоксидација, антикиселина и антикорозивна способност Стандард : GB Дијаметар на жица : 0,8мм Надв

Материјал со висок квалитет : изворите на напнатост се изработени од високо квалитетен материјал, кој �

Челик со висок квалитет, најгустиот челичен мерач и најмногу калеми обезбедуваат најбезбедна, најсилна

✅ Компресирајте ја пролетта, 1 1 / 4x0.063 во, PK5 ✅ Wireица Дија : 0.063 in ✅ Надвор од Дија : 0,72 ин ✅ Компресирајте ј�

Има силна антиоксидација, антикиселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба Мат�

Стабилна и издржлива, висока еластичност, висока јачина на затегнување, отпорност на 'рѓа, добра еластич

Има силна антиоксидација, антикиселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба...

Има силна антиоксидација, антикиселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба...

Нежните и без прободување, добра сила на замор, висока еластичност Пролетните калеми се издржливи и фле�

Затегнување на напнатоста : Стабилна и издржлива, отпорна на корозија, мазна и бесплатна, висока еластич

Има силна антиоксидација, антикиселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба...

Име на производот : Пролет на компресија; Боја : сребрен тон Дијаметар на жица : 0,3мм / 0,012 "; надворешен диј�

Scroll