Ново
FVRITO со високи перформанси Надграден карбураторски филтер за воздух Адаптер за внесување на приклучок за приклучок за предатор 212CC 6,5 HP Honda GX160 GX200 196CC Colleman CT200U Trail Mini Bi

FVRITO со високи перформанси Надграден карбураторски филтер за воздух Адаптер за внесување на приклучок за приклучок за предатор

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.00

【Fitment】 За Хонда клон 6,5 HP GX160 GX200 196 CC Predator 212 CC 173cc мини велосипед Go Kart. 【Fitment】 Познат компатибилен со следниве модели : За Predator 212 CC / Baja Motorsports Mini Bike MB165 & MB200 (Heat, Mini Baja, Warrior) / Colema* BK200, CT200 U-EX, BT200 X, CT200 U Trail, KT196. 【Совети】 Тоа е брза и лесна работа да го надградите филтерот за воздух на вашиот мотор, сакаше поголема моќност. Кое функционираше одлично, сега можете да го надградите вашиот мотор од 6,5 КС мини велосипед и да одиш Карт. 【Големина】 Филтер за воздух : целосен дијаметар на најширока точка : 95 мм, целосен дијаметар на врвот : 85 мм, гумен внес Внатрешен дијаметар : 62 мм, Внес на гума Надворешен дијаметар : 74 мм, целокупна висина : 147 мм. Внес. 【Содржина на пакетот : 】 1 x карбуратор , 1 x филтер за воздух, 1 x комплет за адаптер, 3 x заптивка, филтер за гориво 1 x, 1 x линија за гориво, 2 x клипови, 2 x завртки, 2 x орев, 1 x Spark Plug. 【Fitment】 За Хонда клон 6,5 HP GX160 GX200 196 CC Predator 212 CC 173cc мини велосипед Go Kart. 【Fitment】 Познат компатибилен со следниве модели : За Predator 212 CC / Baja Motorsports Mini Bike MB165 & MB200 (Heat, Mini Baja, Warrior) / Colema* BK200, CT200 U-EX, BT200 X, CT200 U Trail, KT196. 【Совети】 Тоа е брза и лесна работа да го надградите филтерот за воздух на вашиот мотор, сакаше поголема моќност. Кое функционираше одлично, сега можете да го надградите вашиот мотор од 6,5 КС мини велосипед и да одиш Карт. 【Големина】 Филтер за воздух : целосен дијаметар на најширока точка : 95 мм, целосен дијаметар на врвот : 85 мм, гумен внес Внатрешен дијаметар : 62 мм, Внес на гума Надворешен дијаметар : 74 мм, целокупна висина : 147 мм. Внес. 【Содржина на пакетот : 】 1 x карбуратор , 1 x филтер за воздух, 1 x комплет за адаптер, 3 x заптивка, филтер за гориво 1 x, 1 x линија за гориво, 2 x клипови, 2 x завртки, 2 x орев, 1 x Spark Plug.

За стоката

Слична стока во категоријата

Fits Honda CRF50 F 20042009 20112012, Honda CRF80 F 20042009 20112013 За Taotao nst Sunl Kazuma Baja 50cc 70cc 90cc 110cc 125cc ATV Go Kart Замена на повеќето јаглен�

Делови за замена OEM : Yamaha J38141010200 J38141010000 J38141010100 Компатибилен со количката за голф Yamaha G2 G5 G8 G9 G11 4 циклус мот

Fit for Greyhound 66492 66555 LF182 FD LF188 FD 11 HP 13 HP мотор Fit for Harbor Freight Predator 420 CC 301 CC 56101 67853 69784 69324 компресор Fit for Honda GX340 GX390 Вк

Поправете проблем на почетокот на моторот Донесе свежа моќ како ново, импровизирање на MPH Продолжете го

【Компатибилен】 PZ19 карбуратор се вклопува за 50 CC 70 CC 90 CC 110 CC 125 CC ATV Dirt Bike Scooter и компатибилен со Go Kart Horizontal

VM22 26мм карбуратор се вклопува 110 CC 125 CC 140 CC Lifan YX Zongshen Apollo Thumpstar Engine Dirt Bike Motorcycle, Pit Bike, Mini Bike PIT Bike VM22 26 MM карбу

Карбураторот доаѓа со три главни млазници и еден прирачник за инсталација на бавен млаз и карбуратор...

100% сосема нов и висок квалитет Тоа е производ за последователно и со иста големина на делот OEM 1 парче кли

Апликација : 100% сосема нова висококвалитетна завртка за мешање на гориво со мотоцикли Има добра точност

OEM Number : 498298 692784 490533 492611 495426 Replace Part Number : 112202 112212 112231 112232 112252 112292 134202 135202 133212 130202 Function : It is good at mixing fuel and air, keep

Спецификации : Опис : Комплет за поправка на дијафрагма, само обнова на дијафрагмата Некои чешми за гори�

100% сосема нова единица за задниот дел Ги исполнува или надминува OEM спецификациите за вклопување и перф�

Подготовка : Компатибилен со Дел Бригс и Страттон# 596033 Пакетот содржи : 1 x комплет за карбуратор како што

Број на дел : 699915 799728 794572 499161 496592 498231 695423 Модели на апликација : Компатибилен со Briggs 1x ORing Seal Гаранција : Вр�

Врвен квалитет Направено од трајна гума и метален материјал Превенција на преносни и протекувања и лес

Овој комплет за карбуратор PZ20 опремена со 35мм моторцикл конусен филтер за воздух, дизајн со двојна чели�

Honda Clone 6,5 HP GX160 GX200 мотор Predator 212 CC 6,5 HP Go Kart Mini Bike 196 CC / 212 CC COLEMAN CT200 U BT200 X KT196, CT200 U Trail, CT200 UEX, RB200, BK200, CT200 UB, CT200 UA..

[Fitment] Компатибилен со Kawasaki Ninja 250 R 250 EX250 19882007 [MPN] 150011433 150031602 [Пакетот вклучува] 1 x карбуратор, 1 x нов филтер

Ве молиме, проверете дали големината на вашите делови пред да ја поставите нарачката Големина на низата

PZ20 карбуратор, за Taotao nst Sunl Kazuma Baja 50cc 70cc 90cc 110cc 125cc ATV Go Kart PZ20 карбураторот одговара на Honda CRF50 F 20042009 20112012, Honda

Вентури странично отворање : 11мм, растојание на дупката за завртки : 32мм Компатибилен со 33cc 36cc гас скутер

? 6020077F1 09 P602 0085F1 09 P6020090F1 09 P6020095F1 09 P6020096F1 09 P6020111F1 09 P6020115F1 09 P6020117F1 08 P5020034F1 08 P5020042F1 08 P5020046F1 08 P502 0047F1 08 P5020049F1 08 P5020

Fit for Predator 212cc GX160 Baja Trailmaster Mega Moto Coleman 196cc 6,5 HP Power Sports Mini Bike Go Kart Компатибилност : Coleman Powersports CT200 U / CT200 U Trail 200

Премиум материјал : Алатката за прилагодување на карбураторот е изработена од врвен метален материјал,

1.Овој дел од карбураторот број 16100Z8 B911 (BB76 B A) е за мотори за опрема за тревници и градина 2.Приментен мо�

1.Нибби ПЕ карбураторот е рафиниран на совршенство и го постави стандардот меѓу скутерите и мотокросски

Carburetor Carb се вклопува за Coleman CT100 U CC100 X мини велосипед SK100 GoKart Карбуратор компатибилен со Coleman SK100 CK100S Go Kart, R

Совршен избор да го замените вашиот дефект со склопување на јаглерод Комплет за карбуратор 5⃣ Вклучува

Забелешка имаме целосни додатоци во секој пакет Ве молиме, проверете колку што е можно повеќе на слика�

Нерамномерен квалитет на мешавината : Дефекти на карбураторот или се носат, предизвикајте нерамномерен

Scroll