Ново
Георг Јенсен Алфредо Стаклена Карафа

Георг Јенсен Алфредо Стаклена Карафа

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

Стаклена Карафа : Благодатно заострениот врат не само што е убав, туку го прави декантерот лесен за држење. Прекрасна како стомна за вода, винска гарафа, стомна за сокови или стомна за лимонада. Природен врежан даб затка. Рафиниран Дизајн : со фокус на занаетчиството и уметноста, овие разиграни, привлечни и живописни форми го издигнуваат секојдневното живеење. Скулпторските прибор за домаќинство привлекуваат внимание, но никогаш на сметка на функционалноста. Забава И Подарок : Истражете елегантни и маестрално изработени додатоци за вино и барови, вински гарафи, бокали за вода, шејкери за коктели, отворачи за шишиња, колби за колкови, кофи за мраз, подлоги и сребрени садови. Колекцијата Алфредо : Чудна, хумористична и убава, многу саканата колекција Алфредо носи малку хумор во домот. Од мелници за сол и бибер и вазни до држачи за свеќи, чинии и сервери. Скандинавски Дизајн : Geетиката На Георг Јенсен вклучува современ убав изглед со практична иновација и функционален дизајн. Истражете прибор, рамки, накит, додатоци за барови и домашен декор. Стаклена Карафа : Благодатно заострениот врат не само што е убав, туку го прави декантерот лесен за држење. Прекрасна како стомна за вода, винска гарафа, стомна за сокови или стомна за лимонада. Природен врежан даб затка. Рафиниран Дизајн : со фокус на занаетчиството и уметноста, овие разиграни, привлечни и живописни форми го издигнуваат секојдневното живеење. Скулпторските прибор за домаќинство привлекуваат внимание, но никогаш на сметка на функционалноста. Забава И Подарок : Истражете елегантни и маестрално изработени додатоци за вино и барови, вински гарафи, бокали за вода, шејкери за коктели, отворачи за шишиња, колби за колкови, кофи за мраз, подлоги и сребрени садови. Колекцијата Алфредо : Чудна, хумористична и убава, многу саканата колекција Алфредо носи малку хумор во домот. Од мелници за сол и бибер и вазни до држачи за свеќи, чинии и сервери. Скандинавски Дизајн : Geетиката На Георг Јенсен вклучува современ убав изглед со практична иновација и функционален дизајн. Истражете прибор, рамки, накит, додатоци за барови и домашен декор. Хенинг Копел : од ѕидни часовници и вазни до држачи за свеќи и чинии, колекцијата На Копел е олицетворение на безвременски Скандинавски дизајн. Блум : Модерните форми и органските контури ја отелотворуваат Скандинавската природа во збирка течни и функционални објекти за домот дизајниран од Хеле Дамкјер. Алфредо : Прекрасна, хумористична и убава, нашата многу сакана колекција Алфредо има свој уникатен шарм. Тера : садовите за растенија На Тера и приборот за наводнување комбинираат современ дизајн и контраст помеѓу теракота и нерѓосувачки челик со практични иновации во внатрешното и надворешното градинарство.

За стоката

Слична стока во категоријата

Елегантен, паметен дизајн со соодветна гумачка, која исто така погодно служи како капак, овој стилски д�

Дијамант рачно изработено стакло стомна : Ремекдело по квалитет и дизајн, пикалот за стакло Пикал со плу

Гроздобер ДЕБЕЛО СТАКЛО : Изработено од врвно дебело стакло за храна,овој комплет за карафа и стакло пок

Врвен квалитет : Нашиот Сет За Вода И Стакло Покрај Креветот е изработен од врвно боросиликатно стакло о

Заштитува од оштетување во основата на производот Спречува лизгање Лесно се заменува со нови бои Забав�

Едноставно истурете го виното во нашиот шик стаклен декантер, вметнете го воздушниот затворач и замене�

Рачно изработени Од Мајкл Arм Елегантна карафа покрај креветот со соодветна чаша вклучена со внимателен

【Стакло со висок квалитет】 Оваа карафе е изработена од висококвалитетно стакло кое е потрајно и не мож

Вклучениот дрвен капак не само што е стилски, туку и функционален, со силикон за храна што го прави отпор

Овој комплет за спални соби во кревет во кревет вклучува 1 бокал (59 мл.) И 2 чаши за пиење Овој прекрасен ка

€Мултифункционален Капак Q капакот од нерѓосувачки челик има два отвори што може да биде може да се свр�

26Унца Карафа Направено во Најстарата француска Фабрика За Стакло, Основана во 1475 година...

Дизајн на бензинска пумпа Висина48см Волумен950мл Дизајн на бензинска пумпа Висина48см Волумен950мл Дозер �

Големина : за 17.00 * 7.40 * 7.40 цм / 6.68 * 2.91 * 2.91 во Минималистички Изглед : нашиот бокал со сок има минималистички

Scroll