Ново
Вентилатор За Камин Уонгфи 4 Сечила Вентилатор За Вентилатор Со Топлински Погон Дрвен Горилник Еколошки Тивок Вентилатор Дома Ефикасен Вентилатор За Дистрибуција

Вентилатор За Камин Уонгфи 4 Сечила Вентилатор За Вентилатор Со Топлински Погон Дрвен Горилник Еколошки Тивок Вентилатор Дома

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1112.00

Ја генерира својата енергија благодарение на топлината што ја ослободува површината на шпоретот. Основата на вентилаторот ја пренесува топлината до единиците за производство на електрична енергија и единиците за производство на електрична енергија ја претвораат топлинската енергија во кинетичка енергија. Енергијата неопходна за возење на моторот, потоа сечилата се вртат. Анодизиран Алуминиумски Материјал : целиот вентилатор е направен од анодизиран алуминиум, кој нема да ' рѓосува или кородира кога вентилаторот ќе се загрее. Ќе забави и ќе престане да ротира додека шпоретот се лади. 50~345 Работна Температура : вентилаторот се врти кога температурата е достигната 50 (122). Колку е потопла основата на вентилаторот, толку побрзо се врти вентилаторот и толку повеќе воздух циркулира вентилаторот во просторијата. Голем Волумен На Воздух : 5 сечила дифузираат топол воздух низ целата просторија. Само ставете го вентилаторот на шпоретот на мазна рамна површина на горниот дел од шпоретот, во близина на страната или задниот дел на шпоретот. Помала потрошувачка, поголема ефикасност, вентилатор за шпорет ќе помогне да се намали потрошувачката на гориво и брзо да се направи просторијата потопла. Вентилаторот За Шпорет На топлина ви помага да заштедите гориво и да ја ширите топлината на вас ефикасно циркулира топол воздух низ просторијата без бучава.Карактеристики 1.Овој вентилатор за шпорет се напојува со трансформирање на топлината во енергија, без користење на батерија или електрична енергија.2.Опсегот на работна температура е околу : 1122°F~662°F / 50°C~ 350°C, повисока температура, побрзо почнува да се врти.*** Внимание : температурата не може да биде над 662°F кога го користите вентилаторот на шпоретот.3.Може да циркулира топлина низ просториите.4. Тивка работа и без бучава спецификации брзина : 1100rpm број : 4 Noise : 25dbstart Температура : 122°F / 50°Cworking Температура Опсег : 122°F~662°F / 50°C~ 350°CMaterial : Елоксирање Алуминиумцелосна Големина : 180*103*192mm(Висина*Ширина)Боја : Жолта , Сребрена , Црвена , црн тип : стоечки тип вентилаторот за шпорет на топлина ви помага да заштедите гориво и да ја ширите топлината кон вас.

За стоката

Слична стока во категоријата

Ја генерира својата енергија благодарение на топлината што ја ослободува површината на шпоретот Основ�

Ново Дизајниран, Поголем Волумен На Воздух, Помал шум.Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот

50~345 Работна Температура : вентилаторот се врти кога температурата е достигната 50 (122) Колку е потопла осн

Издувен Вентилатор За Издувни Гасови 1 / 50 кс,.95 засилувачи, 115 Волти 60хз 3000 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 1Брзина; Засе�

● Напојуван од топлина, без батерија, 16% заштеда на трошоци и намалени емисии од согорување помалку гори

● ЗАБЕЛЕШКАработниот напон на производот е 220v( напон 110 V120 V, ќе бидеме опремени со конвертор на напон), З�

Овој вентилатор за горилници е дизајниран да обезбеди многу широк опсег на топлинска струја, така што м�

●Принцип На работа ● термоелектричниот модул во вентилаторот на огништето делува како мал генератор з

Не Е Потребна Електрична Енергија, Заштеда На Енергија Не Се потребни батерии Или електрична енергија...

забелешка! ! ! Работниот напон на производот е 190230v, а нацртвентилаторот индуциран од оџакот се користи с�

Ново Дизајниран, Поголем Волумен На Воздух, Помал шум.Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот

Ново Дизајниран, Поголем Волумен На Воздух, Помал шум.Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот

Топлинско Напојување : вентилаторот на шпоретот генерира енергија со претворање на топлината од шпорет

Овој вентилатор за горилници е дизајниран да обезбеди многу широк опсег на топлинска струја, така што м�

Шепотот е тивок, а единствениот подвижен дел е собранието Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпор

Овој вентилатор за горилници е дизајниран да обезбеди многу широк опсег на топлинска струја, така што м�

Анодизиран Алуминиумски Материјал : целиот вентилатор е направен од анодизиран алуминиум, кој нема да '

Тивко работење, раширете ја топлината низ просторијата и подигнете ја температурата со низок шум, подоб

1.Поддршката на печката е елоксиран алуминиум, а отпорноста на висока температура е до 752°F (400°C)...

Нашите производи се широко користени во печки на дрва, шпорети на гас, печки на пелети итн...

Анодизиран Алуминиумски Материјал : целиот вентилатор е направен од анодизиран алуминиум, кој нема да '

Вентилаторот на шпоретот е управуван од топлината што ја создава каминот или шпоретот на дрва и се спро�

Забелешка! ! За Дијаметар На Грип 13,521см.Влезниот Напон е 220v, (напон 110 V120v, ќе бидеме опремени со конвертор

Нема да се деформира, менува бојата или ' рѓа или кородира дури и ако работи долго време на високи темпер�

Вистински Оем Наполеон Замена Дел # W2900120 Заптивка за помеѓу моторот на вентилаторот и куќиштето на вент�

50~345 Работна Температура : вентилаторот се врти кога температурата е достигната 50 (122)...

Вентилаторот има Спречете оштетување НА ТЕГ и моторот откако температурата на површината ќе се искачи

2.САМОРЕГУЛИРАЊЕработи автоматски помеѓу 122660°F со саморегулирачка брзина Вклучениот мерач на температ�

* Многу е погоден за додатоци за оџаци Нацртвентилаторот предизвикан од оџакот генерира вшмукување и пр

Голем Волумен На Воздух : 5 сечила дифузен топол воздух 50~345 Работна Температура : вентилаторот се врти ко

Scroll