Ново
MAONO 2PCS USB микрофон за игри, компјутерски кондензатор за компјутерски компјутер со откажување на бучава, RGB светла, нем, контрола на добивка за стриминг, снимање, подк?

MAONO 2PCS USB микрофон за игри, компјутерски кондензатор за компјутерски компјутер со откажување на бучава, RGB светла, нем,

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.67

Без разлика дали играте соло о. Помош за создавање на потопно искуство со игри и додава дополнителен слој на визуелна привлечност во поставувањето на игри. Како резултат, микрофонот за игри DM20 е одличен избор за различни апликации, вклучувајќи игри, разговор, снимање, стриминг, podcas. Покрај тоа, кардиоидната поларна шема на микрофонот е дизајниран да се фокусира на звукот што доаѓа директно од предниот дел на микрофон додека ги филтрира несаканите звуци во позадина. Осветлувањето RGB може да избере да одговара на вашите преференции, помагајќи ви да го поставите тонот за вашата игра и да создадете возбудлива атмосфера што ги подобрува вашите перформанси за игри. Со прилагодување на добивката, можете да ја зголемите или намалите чувствителноста на микрофонот за да одговараат на вашите потреби и околината, осигурувајќи дека ќе фатите јасно и прецизно аудио без оглед. Започнете со игри, стриминг, објавување или разговор преку Интернет во ниеден момент. Започнете со игри, стриминг, објавување или разговор преку Интернет во ниеден момент. За да имате мониторинг во реално време на вашиот звук и соодветно да се прилагодите, приклучете го приклучокот од 3,5 мм на MIC. Нем со еден клик со LED индикатор-USB-микрофонот е опремен со функција за нем-клик, што гарантира дека имате лесна контрола врз аудио-игри.Јасност доаѓа природно глас - USB -микрофонот за игри е опремен со функција за откажување на бучава со еден клуч, што му овозможува ефикасно да ги потисне звуците во позадина. Помош за создавање на потопно искуство со игри и додава дополнителен слој на визуелна привлечност во поставувањето на игри. Јасност доаѓа природно глас - USB -микрофонот за игри е опремен со функција за откажување на бучава со еден клуч, што му овозможува ефикасно да ги потисне звуците во позадина. Без разлика дали треба да направите брза пауза или да се вклучите во приватен разговор, оваа одлика ви овозможува веднаш да го исклучите микрофонот со само еден клик. Без разлика дали треба да направите брза пауза или да се вклучите во приватен разговор, оваа одлика ви овозможува веднаш да го исклучите микрофонот со само еден клик. Со прилагодување на добивката, можете да ја зголемите или намалите чувствителноста на микрофонот за да одговараат на вашите потреби и околината, осигурувајќи дека ќе фатите јасно и прецизно аудио без оглед.

За стоката

Слична стока во категоријата

Микрофон за интервју : Добар квалитет на звукот и детална обработка на аудио за да го направите вашиот г�

Кардиоидната шема овозможува блиско микирање без крварење од други парчиња комплет за тапани...

КОШУЛА ЈАКА МИКРОФОН микрофонот е изработен од врвен материјал за долго време и издржлива употреба...

Исклучително разноврсна; микрофон со динамичен инструмент за вашиот тапан за замка, дувачки инструмент

Цврсто армирано тело од стаклени влакна Ниска чувствителност на удар и ракување со бучава Способност з�

● ПРОФЕСИОНАЛНИ СЕШТОЈАСНИ БЕСПРЕКОРНИ СНИМКИ : Ауфгелд Лавалиер микрофони снима чист и јасен звук за �

Само за Mic Jack, не Aux Jack, инаку нема звук , вграден микрофон за кондензатор со висока чувствителност, надгр

【Одличен квалитет на звукот】 Опремено со професионален чипсет за звук, трансдуктор на кондензатор од 1

Микрофон за динамички инструменти на суперкардиоид : Микрофон е динамичен микрофон со висок излез со п

Овој микрофон бара Phantom Power и најдобро функционира со снабдување со 48 VDC (IEC61938) Сепак, ќе работи со малку н�

Scroll