Ново
1/8 x 7/8 пинови 18-8 не'рѓосувачки челик-QTY-250

1/8 x 7/8 пинови 18-8 не'рѓосувачки челик-QTY-250

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 777.60

Пиновите на Dowel се произведуваат на пневматска опрема за даул и доаѓаат во пред-секни должини и дијаметри. Овие иглички на Dowel се користат во многу апликации како засилени споеви, полици за поддршка и разни хобистички апликации. Пиновите од не'рѓосувачки челик се отпорни на корозија во различни оценки. За околини кои бараат исклучително отпорен производ (како што е солена вода), препорачуваме 316 не'рѓосувачки челик. 18-8 и 304 оценки од не'рѓосувачки челик се сметаат за стандард во индустријата и имаат квалитети отпорни на корозија. Дијаметар : 1/8 ". Засилени споеви. Полици за поддршка. Градежни играчки. Модели. 18-8 Не'рѓосувачки челик е отпорен на корозија, издржлив и се смета за стандард во индустријата за сврзувачки елементи од не'рѓосувачки челик. Материјал : 18-8 не'рѓосувачки челик. Глава. Стил : Нема глава. Засилени споеви. Полици за поддршка. Градење играчки. Модели.

За стоката

Material:
18-8 Stainless Steel

Слична стока во категоријата

Дијаметар : 1 / 32 " Засилени споеви Полици за поддршка Градежни играчки Модели 188 Не'рѓосувачки челик е отп

Битовите на рутерот на белците се направени со премиум карбид Прецизна основа за соодветна рамнотежа н�

Зацврстен и заземјен Номинален дијаметар на пинот : М8 инч Номинална должина на пинот : 55 мм инч Произвед�

Позитивно игла за запирање на стоп Направено од цинк позлатен челик Дијаметар на прстен од 1 инчи Мерки �

Јаглероден челик Важни делови додатоци на машината Мала големина, професионална, преносна и лесна за но

Број на модел : U EU12912 T89 T1 T21 T2 T71 TY17 T7 T Снабдување со DIY : обработка на дрво Сертификација : Ништо Потекло : К�

Димензии 3 / 16 "х 125 / 64" Хенди Човек Морски Смолкнување Игла Составен од квалитетни и издржливи материјали

Пролетните иглички се шупливи, цилиндрични прицврстувачи за вклопување во печатот со широки краеви...

Користејќи дупки за примање, игличките на Доул користат триење за да држат делови од склопот заедно...

Тип на пин : Даул Материјал : Челик од легура Должина : 11 / 2 инчи Дуел игла, легура челик, долг 1 / 2 ", долг 11 / 2

Корпорацијата etет и снабдување корпорација обезбедува сврзувачки елементи уште од 1946 година Чувствува

Стандарден пин на Даул Инч Империјал 1 / 4 x 3 / 4 обичен легура челик +0.0001 до +0.0003 инч толеранција лесно подм

Со управувач Со полирана површина Материјал (Панч) : Специјален челик со алатки Секогаш добра врска од 19

Залепени пролетни иглички* Склопен тип Произведени до ASME B18.8.2 Спецификации Исто така познати како ролни

Само пин Продадени во секоја Лесно вклопување во и надвор Дауел игла Дауел игла Делови за трактори на Cost

Премиум квалитет Направено од емајл, овие пинови за лапти имаат лого на училиште со живописни бои...

Scroll