Ново
Тетрапонд Кои Живост 1.43 Фунти, Меки Стапчиња, Пловечки Езерце Храна, Тетрапонд Кои Живост, Меки Стапчиња, Пловечки Езерцето Храна

Тетрапонд Кои Живост 1.43 Фунти, Меки Стапчиња, Пловечки Езерце Храна, Тетрапонд Кои Живост, Меки Стапчиња, Пловечки Езерцето

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 163.20

ИСХРАНА НА ЕЗЕРЦЕТО КОИ : идеална диета за одржување за вашите кои, украсни златни рипки и други видови риби на отворено. ДНЕВНА ИСХРАНА : Обезбедува исхрана за енергија, долговечност и целокупно здравје. МЕКИ СТАПЧИЊА : Лебдечките стапчиња се лесни за јадење и варење на рибите. ЧИСТА ВОДА : Хранењето висококвалитетна, високо сварлива храна создава помалку отпад за почиста вода. Употреба : секојдневно Хранете се кога температурите на водата се над 50 степени. Тетрапонд кои вибранс езерце риба храната е високо хранлива диета за сите големини на кои и украсна златна рипка. Оваа формула ги истакнува живописните црвени и жолти на овие риби од езерцето миленичиња. Снабдува исхрана за енергија, долговечност и целокупно здравје – храна во пролет, лето и fall кога температурите на водата се 50 степени и погоре. Оваа формула содржи витамини за раст, здравје и метаболизам; амино киселини за раст и одржување; масти за концентриран извор на енергија; и влакна за здраво и ефикасно варење. Тетрапонд кои вибранс храната е дизајнирана брзо да омекне за рибите од езерцето без заби. Многу е сварливо за да помогне во промовирање на чиста вода и минимизирање на отпадот. Нахранете најмалку два до три пати на ден, само онолку храна колку што вашата риба ќе консумира во рок од пет минути. Кога температурата на водата е под 50 степени, рибите од езерцето се хранат со Протеини Од Тетрапонд За раст и одржување; масти за концентриран извор на енергија; и влакна за здраво и ефикасно варење.

За стоката

Слична стока во категоријата

Мерења18" х 24" х 22" Дрвена Рамка и 25" х 21 " Капак На Перницата Куќа за вашите прекрасни пријатели животни...

Ова им овозможува на миленичињата што јадат инсекти да имаат корист не само од хранливата вредност на с�

Висококвалитетна храна За Кои Од Јапонија за одгледување на кои големи, убави и здрави Формулата за пче�

Брзо Тонење, Спирулина Збогатена, Напредна Дневна Исхрана Мешавина Од Мини Алги Богата со хранливи мате

€1000 парче сложувалкиизмерете 75 х 50см кога ќе завршите Одлично за Возрасни и идеални загатки за Деца ●Е�

16 унци оригинална формула За Гаснење Крикет Ги спречува инсектите на вашиот влекач да се удават Исто та�

Во 1998 Година во Ситка, Алјаска, двајца браќа го измислија и патентираа процесот на правење храна од риба

Формулиран за да обезбеди правилен раст и здравје Содржи природни растителни и овошни состојки Збогате

Не можеме да испорачаме во Флордија, Алабама, Georgiaорџија, Луизијана и Хаваи Пристигнување во живо Гурент

Заштитени Пробиотици Омега 3 Разновидно Овошје И Зеленчук, Природно Со додадени витамини и минерали...

Мерења22" х 30" х 25" Дрвена Рамка и 28" х 24 " Капак На Перницата Куќа за вашите прекрасни пријатели животни...

Идеален за ракчиња Од Родот Каридина, како Што се Кристални И Бумбари Пчелни Ракчиња Содржи Бентонитна �

Сорта семе Премиум храна Природни состојки Привлекува верверички Верверички зајаци и други диви живот�

Тропска храна за риби која содржи До 40%, Црни Војници богати со хранливи материи Летаат Ларви, првата сос

?ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛИзработен од висококвалитетен акрилик Металната пролет е покриена со плас�

Напредна исхрана за остроумниот чувар на риби Исхрана балансирана исхрана За Златна Рипка...

Материјал : висококвалитетен Полиестер, мек и издржлив Водоотпорна Платнена Торбичка Со инспиративен ц

Формула за раст Нема вештачки бои или конзерванси Нашите пелети лебдат што им олеснува На Водните желки

Свежо сено ние ја ракуваме секоја кутија за да добиете свежо, зелено и миризливо сено со малку или без п�

Високо вкусен третман Добро за охрабрување на одвикнување и приближување на птици Додава препорачана и

Нема Да Ја Замагли Водата Пловечки Пелети : Овозможува лесно следење на изедената количина; Помага да се

Дното фидер риба храна која содржи до 40%, хранливи материи богата Црна Војник Летаат Ларви, првата состо�

ЗДРАВА ИСХРАНА НА ЕЗЕРЦЕТО идеална диета за одржување за вашите украсни златни рипки и други видови риб

Мерења18" х 24" х 22" Дрвена Рамка и 25" х 21 " Капак На Перницата Куќа за вашите прекрасни пријатели животни...

Одлично за дното колибри Трае 34 дена За свежа и солена вода Зоолошката Градина Мед Лаборатории планктон

Одржливо собрана целосно природна замрзната храна или лекување за големи риби и водни желки...

Производ 1 : Врвна Храна За Зајаци По Избор Од Локални Ветеринари И Грижливи Сопственици На Зајаци Низ Це

Содржи 15лб Природен Вкус На Овошје Природно Зачувани Инкапсулирани Дигестивни Пробиотици Интуно Приро

ХУМАН; ова пакување од 15 замрзнати розови глувци за змии и влекачи е произведено под најхумани услови; н�

86010 Големина : 6,5 "Карактеристики : ави колачи Бела просо просо, засилена овес, пченица брашно, шеќер соја �

Scroll