Ново
7 модел алуминиум за топлина на топлина мијалник за ладење на ладење на ладење на ладење на електронски чип со термопроводлива лента, 35x35x10mm, црна

7 модел алуминиум за топлина на топлина мијалник за ладење на ладење на ладење на ладење на електронски чип со термопроводлива

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Метод на обработка : Екструдиран. Овој загревање со термичка спроводлива двострана лента. Ние препорачуваме да го изберете ова. Се користи за IC, диода, динатрон, електронски, LED, RAM меморија, дисипација на топлина на компонентата на компонентата на чип компјутер или каде и да ви треба мал ефикасен загревање. Забелешка : Цената е за единечен модел Не сите модел, PLS го изберете моделот што ви треба пред да го купите, благодарам. Материјал : Алуминиум 6063-T5 PROCESSING METH Мала ефикасна Heat Sink.Note : Цената е за единечен модел Не сите модел, PLS го изберете моделот што ви е потребен пред да го купите, благодарам. Апликација : Процес на пакет : Материјал за топлина на корекција : Алуминиумдел Број : Heat Sink Compational CPU : Сите.

За стоката

Слична стока во категоријата

Низок профил на бакар за греење на лаптопи за ладење и лаптопи меморија RAM меморија Компатибилен за SODIMM R

Овој ладилник за топлина се користи главно во лаптопи / компјутер, поддржувајте ги лаптопите M.2 SSD...

Апликација : Поддршка едностран / двостран M.2 2280 Solid State Drive Материјал : Алуминиумска легура + бакар Метод н

Апликација : Погодно за ладење на компоненти на компјутер, лаптоп, графички процесор, процесор, IC модул, V

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Зголемете ја веродостојноста на вашиот систем со ладење

Многу добра термичка спроводливост Користејќи го силиконот како основен материјал, додавајќи термичк�

Боја : Дебелина 2мм Оваа термичка подлога е 100% сосема нов и висок квалитет Оваа термичка подлога има добр

1 PCS TEC112706 TEC112703 TEC112704 TEC112705 TEC112708 TEC112709 TEC112710 TEC112712 TEC112715 Heatsink Термоелектричен ладилник за ладење на плочата

Материјали : Алуминиум Име на производот : Алуминиумски топлински мијалник Големина : 100мм x 41mm x 8mm (lwh)...

DBTLAP процесорот за ладење на процесорот, компатибилен за 2 JYG2 02 JYG2 Модул за топлински мијалник, ладење на �

Производот усвојува метален бакар подлога, алуминиумски радијатор + мултислој дизајн ладен со воздух И�

Термички : 16,7 ° C / w; Material Heat Sinks : црна анодизирана; Mounting Style : Bolton ; Термички : 16,7 ° C / w; Material Heat Sinks : црна аноди

Име на производот : отпорник на алуминиум; вредност на отпор : 1,5 ом; рејтинг на моќност : 10 W...

Одлична термичка спроводливост со 12,8 w / mk, димензија 120x120x1.0mm , Нашата термичка подлога во голема мерка г

Овој ладилник за топлина се користи главно во лаптопите, поддршка на M.2 2280 NVME SSD лаптопи M.2 2280 NVME SSD Heat Sink, н

Апликација : Мијалник за топлина е уред што ја распаѓа топлината за електронските компоненти склони кон

Севкупна големина : 5 x 9 x 9 mm / 0,2 x 0,35 x 0,35 инчи; Боја : црна Овој топлински столб доаѓа со лепило, силна леп�

Апликација : Сервери за серии Micro Cloud Тип на штекер : LGA 1155, LGA 1150 Поддршка за процесорот : Intel Xeon процесор E3120

Внатрешен дијаметар : 21,5мм За 20мм 21мм дијамерт ласерски диоди модул или ладење на факел за греење Степе

Внатрешен канал на формирање на проток на екструзија Делови за ладење во целина Обработка : Алуминиум з�

Точно вклопување, не му штети на тврдиот диск Можете да го користите овој производ без премногу проблем�

Направено од алуминиум, добра топлинска спроводливост Намалете го ризикот од хардверски неуспех како р

Со цел да се дизајнираат производи од високо ниво за начин на живот, компјутер и секојдневна употреба, Р�

Сосема нов и висок квалитет Компатибилни броеви на модели : За Dell Alienware M15 R2 M17 R2 M.2 Сите слики се направени

FIN FAN COLEAR : FIT за дисипација на топлина на IC, диода, триод, електроника, LED, RAM меморија, компоненти на компју�

【Направено за M.2 SSD】 The M.2 Heatsink е дизајниран за M.2 2280mm SSD, совршено работа со M.2 2280 SSD, погоден за Samsung 970 Pro, 980

Нена надградена технологија за ладење на полупроводници, екстремно брза ко Областа за ладење на ладил, �

Scroll