Ново
Меканиксиност 2 пакет M.2 SSD загреана ладилник за ладење алуминиум Алуминиумски топлински мијалник со завртки за завртки за шрафцигер, термичка подлога од 1мм, за лап

Меканиксиност 2 пакет M.2 SSD загреана ладилник за ладење алуминиум Алуминиумски топлински мијалник со завртки за завртки за

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Овој ладилник за топлина се користи главно во лаптопи/компјутер, поддржувајте ги лаптопите M.2 SSD. M.2 SSD Heatsink, ние го нудиме овде, е во големина на : боја : сребрен тон; Материјали : Алуминиумска легура; Големина : 70*22*10mm /2.76 x 0,87 x 0,39 инчи (L*W*H). Ладилник за топлина изработен од алуминиумски легура материјал за издржливост и сигурност при дисипација на топлина. Дизајнот на жлебот ја зголемува областа за дисипација на топлина и ја забрзува дисипацијата на топлина, избегнувајќи ги перформансите на компјутерот заради прегревање. Потребно е за инсталацијата : Вклучува завртки /шрафцигери /влажна и сува торба /силиконска термичка подлога /силиконски прстен опсег итн., Потребна за инсталација. Овој ладилник за топлина се користи главно во лаптопи/компјутер, поддржувајте ги лаптопите M.2 SSD. M.2 SSD Heatsink, ние го нудиме овде, е во големина на : боја : сребрен тон; Материјали : Алуминиумска легура; Големина : 70*22*10mm /2.76 x 0,87 x 0,39 инчи (L*W*H). Ладилник за топлина изработен од алуминиумски легура материјал за издржливост и сигурност при дисипација на топлина. Дизајнот на жлебот ја зголемува областа за дисипација на топлина и ја забрзува дисипацијата на топлина, избегнувајќи ги перформансите на компјутерот заради прегревање. Потребно е за инсталацијата : Вклучува завртки /шрафцигери /влажна и сува торба /силиконска термичка подлога /силиконски прстен опсег итн., Потребна за инсталација. Што е ова? Овој ладилник за греење главно се користи во лаптопи/компјутер, поддршка на лаптопи M.2 SSD. Што ќе добијам? : 70*22*10mm /2.76 x 0,87 x 0,39 инчи (l*w*h) во пакетот на : 1 x загреано запчаници1 x шрафцивер1 ​​x влажна и суво торбичка Производ? компјутер, а потоа инсталирајте го новиот радијатор на компјутерот со алатка за шрафцигер Што треба да забележам? Големината се мери со рачен, ве молиме, дозволете ја грешката +/- 0,1 инчи пред да купите.

За стоката

Слична стока во категоријата

Овој термоелектричен ладилник користи модул за ладење со висока крај, кој има голема моќност и добра из�

Алуминиумски материјал + анодна технологија за песок, со 45 ° Структура на ветерни водечки ветер, повеќе �

Име на производот : отпорник на алуминиумски облечен; вредност на отпор : 6 ом; рејтинг на моќност : 25 W Тол�

Материјал : алуминиум; Боја : сребрен тон Нето тежина : 45g; Димензија : 35мм x 35mm x 30mm / 1.38 "x 1,38" x 1,18 "(Lwt) Име на п

Боја : Дебелина 2мм Оваа термичка подлога е 100% сосема нов и висок квалитет Оваа термичка подлога има добр

Име на производот : отпорник на алуминиум; вредност на отпор : 1,5 ом; рејтинг на моќност : 10 W Толеранција н�

Загревањето со 3М лента, лесен е за употреба, вискозноста е многу силна Одговарајте на ситуација : чип на

DBTLAP процесорот за ладење на процесорот, компатибилен за 2 JYG2 02 JYG2 Модул за топлински мијалник, ладење на �

Надворешни димензии : 40 * 40 * 3,75mminternal Отпорност : 2,1 ~ 2,4 (температура на околината од 23 ± 1'c, 1k Hz AC тест) Макси�

Големина : 15мм * 15мм * 1мм Тежина : 2 G / компјутери Бакарното парче е бакар со висока чистота Термичка спров�

Апликација : Погодно за ладење на компоненти на компјутер, лаптоп, графички процесор, процесор, IC модул, V

Земја на производство : Кина; Материјал : керамика, електрични делови; Нето тежина : 22g Содржина на пакет :

Производот може да се користи и за рамно ладење, ладење на миленичиња во кревет, клупа за тестирање, ладе

Кул тивко, ладно брзо, мобилните телефони не се топли, не заглавени, лесни за играње игри Пролетниот стег

Scroll