Ново
Меканиксиност 2 пакет M.2 SSD загреана ладилник за ладење алуминиум Алуминиумски топлински мијалник со завртки за завртки за шрафцигер, термичка подлога од 1мм, за лап

Меканиксиност 2 пакет M.2 SSD загреана ладилник за ладење алуминиум Алуминиумски топлински мијалник со завртки за завртки за

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Овој ладилник за топлина се користи главно во лаптопи/компјутер, поддржувајте ги лаптопите M.2 SSD. M.2 SSD Heatsink, ние го нудиме овде, е во големина на : боја : сребрен тон; Материјали : Алуминиумска легура; Големина : 70*22*10mm /2.76 x 0,87 x 0,39 инчи (L*W*H). Ладилник за топлина изработен од алуминиумски легура материјал за издржливост и сигурност при дисипација на топлина. Дизајнот на жлебот ја зголемува областа за дисипација на топлина и ја забрзува дисипацијата на топлина, избегнувајќи ги перформансите на компјутерот заради прегревање. Потребно е за инсталацијата : Вклучува завртки /шрафцигери /влажна и сува торба /силиконска термичка подлога /силиконски прстен опсег итн., Потребна за инсталација. Овој ладилник за топлина се користи главно во лаптопи/компјутер, поддржувајте ги лаптопите M.2 SSD. M.2 SSD Heatsink, ние го нудиме овде, е во големина на : боја : сребрен тон; Материјали : Алуминиумска легура; Големина : 70*22*10mm /2.76 x 0,87 x 0,39 инчи (L*W*H). Ладилник за топлина изработен од алуминиумски легура материјал за издржливост и сигурност при дисипација на топлина. Дизајнот на жлебот ја зголемува областа за дисипација на топлина и ја забрзува дисипацијата на топлина, избегнувајќи ги перформансите на компјутерот заради прегревање. Потребно е за инсталацијата : Вклучува завртки /шрафцигери /влажна и сува торба /силиконска термичка подлога /силиконски прстен опсег итн., Потребна за инсталација. Што е ова? Овој ладилник за греење главно се користи во лаптопи/компјутер, поддршка на лаптопи M.2 SSD. Што ќе добијам? : 70*22*10mm /2.76 x 0,87 x 0,39 инчи (l*w*h) во пакетот на : 1 x загреано запчаници1 x шрафцивер1 ​​x влажна и суво торбичка Производ? компјутер, а потоа инсталирајте го новиот радијатор на компјутерот со алатка за шрафцигер Што треба да забележам? Големината се мери со рачен, ве молиме, дозволете ја грешката +/- 0,1 инчи пред да купите.

За стоката

Слична стока во категоријата

★ Применливо за компјутерски процесорски вода, инвертер за индустриски возачи, ласерско ладење на глав

Земја на производство : Кина; Материјал : керамика, електрични делови; Нето тежина : 22g Содржина на пакет :

RX24 50 W 300 R 300 RJ Метал алуминиум случај со висок отпорник на моќност Златна метална школка случај отпорник

Топлина спроводлива лента 9 парчиња анодизирани алуминиум + 3 парчиња мијалници за бакар Не се вклучени �

Мобилниот телефон се среќава со лето Дисипација на топлина на мобилниот телефон, задниот клип, брзо лад�

FIN FAN COLEAR : FIT за дисипација на топлина на IC, диода, триод, електроника, LED, RAM меморија, компоненти на компју�

Материјал : алуминиум; Боја : сребрен тон Нето тежина : 45g; Димензија : 35мм x 35mm x 30mm / 1.38 "x 1,38" x 1,18 "(Lwt) Име на п

Метод на обработка : Екструдиран Овој загревање со термичка спроводлива двострана лента Ние препорачув

Големина : 15мм * 15мм * 1мм Тежина : 2 G / компјутери Бакарното парче е бакар со висока чистота...

Точно вклопување, не му штети на тврдиот диск Можете да го користите овој производ без премногу проблем�

Состојба : Ново и оригинално Fit Model : L480 20 LS 20 LT Број на FRU : 01 LW143 01 LW144 01 LW145 Брод : Од Кина Белешка : Ве молиме, �

Широки апликации : Широко користено во ладење на мал простор, учење за ладење на полупроводници, развој �

Овој термоелектричен ладилник користи модул за ладење со висока крај, кој има голема моќност и добра из�

Производот може да се користи и за рамно ладење, ладење на миленичиња во кревет, клупа за тестирање, ладе

Со цел да се дизајнираат производи од високо ниво за начин на живот, компјутер и секојдневна употреба, Р�

Апликација : Сервери за серии Micro Cloud Тип на штекер : LGA 1155, LGA 1150 Поддршка за процесорот : Intel Xeon процесор E3120

Должина на водичот : сребро Број на модел : V6 Ширина на водич или дијаметар : V6 Сертификација : Ништо Должи

Име на производот : Исправувач на еднофазен мост W Heatsink; Модел бр : BR2010; излезна струја : 20а Повторен врв на

Материјал : пластика, метал; Боја : Црна Лесен за инсталирање Добар дел за замена Со лепак за грб...

Овој алуминиумски ладилник е за пасивно ладење да го намали ризикот од хардверски неуспех како резулта�

Едната е ставка што не е лепило Едниот е обичен модел на самостојно лепило Другата е со спроводливи терм

Компатибилен со : Dell Категорија : Внатрешни делови Подкатегорија : Термички модул Тежина 0,11 lb Заменски д�

Апликација : Погодно за ладење на компоненти на компјутер, лаптоп, графички процесор, процесор, IC модул, V

Направено од алуминиум, добра топлинска спроводливост Намалете го ризикот од хардверски неуспех како р

Овој ладилник за топлина се користи главно во лаптопите, поддршка на M.2 2280 NVME SSD лаптопи M.2 2280 NVME SSD Heat Sink, н

Надворешни димензии : 40 * 40 * 3,75mminternal Отпорност : 2,1 ~ 2,4 (температура на околината од 23 ± 1'c, 1k Hz AC тест) Макси�

Масовно пакување IBM ESERVER X325 X326 CPU Ладење на загревање на новата 74 P4883 30 дена гаранција Масовно пакување IBM E

Scroll