Ново
Детски девојки за девојчиња за девојчиња, балетски фустан за танцување облека за танцување со шифон леотард

Детски девојки за девојчиња за девојчиња, балетски фустан за танцување облека за танцување со шифон леотард

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 251.04

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот. Повлечете го затворањето. Само миење на рацете. Девојка за принцези Девојки девојки, без ракави, балетски фустан од леотард. Секвентирани врвни тела нагласени со faux дијамант. Туту шифон/здолниште од тул со вградени плетеници. Совршен за балетски танц, сценска изведба или фенси танцувачка забава. 3-14 години. Повлечете го затворањето. Само миење на рацете. Девојка за принцези Девојки девојки, без ракави, балетски фустан од леотард. Секвентирани врвни тела нагласени со faux дијамант. Туту шифон/здолниште од тул со вградени плетеници. Совршен за балетски танц, сценска изведба или фенси танцувачка забава. 3-14 години. Сет вклучуваат : 1 парчиња балетски фустан Состојба : Ново со материјал за ознаки : Памук, чипка и спандекс Боја : Пинк/сина (како прикажани слики) Карактеристики : Прекрасни девојчиња без ракави за танцување со ракави, леотарски фустан за вашата прекрасна принцеза. Цветна чипка околу вратот, продолжено врвно тело, акцентирано со факс дијамант. Шифонско здолниште со вградени плетеници. Совршен за балетски танц, сценска изведба или фенси танцувачка забава. Големина : 3-10 /ознака# 3-10 (Ве молиме, проверете го вистинското мерење за да изберете вистинска големина.) Графикон за големина : Предложената возраст и висина се само за ваша референца. Ако вашето мерење лебди помеѓу две димензии, советувајте да изберете поголема големина. (Мерењата прикажани во табелата со големина се однесуваат на мерењата на артиклите, а не на телото). 3 градите : 20.0-26.0 "/50-66cm половината : 18.0-20.5"/46-52cm рамо до препоните : 17.0 "/44cm 4 градите : 20.5-27.0"/52-68cm половината : 19.0-22.0 "/48-56 CM Рамо до препоните : 18.0 "/46cm 6 градите : 21.0-28.0"/54-72cm половината : 20.0-23.0 "/50-58cm рамо до крцкање : 19.0"/48cm 8 градите : 22.0-30.0 "/56-76см. 21.0-24.5 "/54-62cm рамо до препоните : 20.0"/50cm 10 градите : 24.0-32.0 "/60-82cm половината : 22.0-25.0"/56-64cm рамо до препоните : 20,5 "/52cm 12 градите : 24,5- 32.0 "/62-82cm половината : 24.0-27.0"/60-68cm рамо до препоните : 22.0 "/55 см Пријателски совети : Големината се мери со раце, ве молиме, дозволете мала грешка на мерењето. Бојата на фотографијата може да биде малку поразлична од вистинскиот производ заради прикажување на боја на различни монитори.

За стоката

Слична стока во категоријата

Велигденски фустани за девојки кратки официјални фустани за жени женски сандери формални фустани за же

92% Памук, 8% Спандекс Увезени Еластично затворање затворање Не Избелувајте Пријатно И ИЗДРЖЛИВО : памуче�

Затворање на патент Само миење на рацете Womenенски лирски фустан за танцување елегантни жени возрасни л�

Само миење на рацете Фустанот може да се прилагоди како мерења бесплатно (костум за девојчиња и жени...

Sequins, полиестер, предиво Само миење на рацете Направено од високо квалитетен материјал, мала тежина, мек�

Полиестер, 2023 Нови Женски Фустани Топла Продажба Произведено во САД Или Увезено Совршена облека за летн

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Спандекс, мрежа, предиво Повлечете

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката 97% Памук, 3% Спандекс Увезени Затвора

(Не Мазон Големина Шема) Секој проблем ве молиме контактирајте не, ние ќе се обидеме најдобро да ви служи

92% памук + 8% спандекс Увезени Повлечете го затворањето Само миење на рацете Врвен квалитет : Нашата преми

Направено со добар квалитет, овој случаен цветен печатен разноврсен летен фустан е истегнат, свилен, ме�

100% полиестер Повлечете го затворањето Машинско миење ♥ 【За големината】 : Ние сме азиска големина, рабо

91% Полиестер, 9% Вискоза Увезени Еколошки : Користете чисти природни растителни суровини, не користете жи

Секоја ваша нарачка е најголемото охрабрување за нашата продавница, ние секогаш работиме на создавање �

Прилика : Едноставен И Елегантен Дизајн Го Прави Погоден За Сите Секојдневни Носења И Свечени Прилики К�

Време на испорака : обично 714 дена; повремени одложувања Ве молиме проверете ја табелата со големини на с

57" ракав : 65см / 25 Карактеристики : макси фустан за жени има секси обвивка против вратот, краток ракав, опу�

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 80% полиестер, 20% спандекс Направено

♥ 【Карактеристики】 : Цветен печатен обичен макси фустан со без ракави, завиткан макси фустан со V врат,

Scroll