Ново
Бесконечни фотографии Фото: Мери МекЛод Бетјун, колеџ Бетун-Кукман, Дејтона Бич, Елеонор Рузвелт

Бесконечни фотографии Фото: Мери МекЛод Бетјун, колеџ Бетун-Кукман, Дејтона Бич, Елеонор Рузвелт

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.33

Големина на фотографијата : 10x10 инчи. Подготвени за рамка во која било рамка за стандардна големина. Рамка не е вклучена. Репродукција на архивски квалитет. Фото : Мери МекЛод Бетјун, колеџ Бетун-Кукман, Дејтона Бич, Елеонор Рузвелт. Опис на фотографијата : Г-ѓа Мери МекЛод Бетјун, претседател Бетјун-Кукман колеџ, Дејтона Бич, Флорида и г-ѓа Елеонор Рузвелт, сопруга на претседателот на Соединетите држави, зборувајќи пред Н.Ј.А. Објавена средба : [помеѓу 1935 и 1943 година] Предмети : Бетјун, Мери МекЛод,-1875-1955 година. Рузвелт, Елеонор,-1884-1962. Групни портрети-1930-1950. Фотографски отпечатоци-1930-1950. Фотографии за портрети-1930-1950.

За стоката

Слична стока во категоријата

Купете ја нашата продавница со над 32.000 автограми за спорт и забава, меморијали и многу повеќе...

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фото : А.А Stagg, Amos Alonzo Stagg, 18621965, ам

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Фотографија во боја со висок сјај опкружена со бела боја во боја Заштитени во ултрачист пластичен ракав

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фото : Маргарет Паркер, Вашингт�

Синови На Анархијата, Чарли Хунам, Џекс Телер, Рон Перлман, Кејти Сагал, 8х10, Потпишан, Автограм, Автограм�

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани НБА �

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот Фотографија : Фотографија од ст

Ова би било фантастичен додаток на вашата колекција! Тоа е репродукција 8 x 10 инчи сјајна фотографија со �

Сега на продажба е автограмирана фотографија од 16x20 што е потпишана од Мајк Рихтер Совршен за секоја кол

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Големина на мапата : 20 инчи x 24 инчи се вклопува во рамка за рамка со големина 20x24 Не е вклучена репродукци

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен Категорија; Автограмирани фото

Професионално обновено, архивско преработено препечатување Одличен квалитетна фотографија Испратен в

Предметот е автентициран со ACOA Вклучува нивниот сертификат за автентичност (COA) Загарантирани автентич�

Лично потпишано од Брендон Рут; На залиха и подготвени за испорака Вклучува сертификат за автентичност

Највисок квалитет Печатено по нарачка во САД од страна на мајсторите за печатење во архивата на фотогр�

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

Повеќе од 15 години во бизнисот! Молња Брза дневна испорака! Илјадници ТВ и филмски фотографии, скрипти и

Scroll