Ново
Beaver Texprint DT Heavy - го заменува R - за RICOH и Virtuoso сите целни со висока издание за сублимација за пренесување на боја, хартија за трансфер на сублимација одобрена од пиво, 110

Beaver Texprint DT Heavy - го заменува R - за RICOH и Virtuoso сите целни со висока издание за сублимација за пренесување на

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

11 "x 17" Texprint DT Heavy е дизајниран да работи специјално со печатачите Ricoh & Virtuoso (Sawgrass) и обезбедува постојани перформанси од печатачот до трансферот. Складирање и ракување со нашата нова формулација за обложување овозможува побрзи суви времиња за лесно ракување со отпечатоци од тешка заситеност. Дизајнирано да работи со мастила за сублимација на сублијет-РТМ. Препорачана употреба и апликации - тврди и меки подлоги чаши влошки на глувчето метални керамика плочки стаклени хромалукс атлетски носења маици пливање носат снежни плочи скии знаци транспаренти и многу повеќе. Специјално дизајнирани да се исушат брзо и да се сместат високата брзина на печатење на печатачите Ricoh и Sawgrass Virtuoso и мастила Sublijet-R и мастила за сублијет UHD. Beaver Texprint DT Heavy - ги заменува r - за Ricoh и Virtuoso. Хартија за сублимација со високо-ослободување на сите намени за Рикох и виртуоз (110 листови по пакет). Погодно за сите подлоги. Texprint обезбедува најдобро решение за сублимација на десктоп и голем формат во боја, со одлични перформанси секој пат. Одлично е за тврди и меки меки површини. Texprint испорачува : Одлична димензионална стабилност со голема брзина и тешки товари со мастило Исклучителен отпор на размахване и исклучување на многу висока ефикасност на пренесување на бои 100% рециклирање Ве молиме Забележете : Овој труд е наменет само за RICOH и виртуозни печатари - печатачите на Epson не се компатибилни, вие не се компатибилни, вие не се компатибилни, вие не се компатибилни, вие ќе сака да користи хартија за сублимација на светло Texprint DT.

За стоката

Слична стока во категоријата

Фото хартија за инк џет : Применливо за сите брендови на печатачи на инк џет Големина на хартија : 8,5x11 инч

Поединечни листови хартија Гленценд БојаСублимација Хартија Хартија ролна Sony #Upp110HD Хартија За Снимање

Висок капацитет : Касети со мастило со поголем капацитет за да можете да го поминете времето за печатење

Зачудувачки живописни детали Премиум квалитет 2.3 x 3,4 инчи Фото хартија ја рекреира секоја боја и незабо

Пакет од четири лизгачи XB основни пенкала за топка во боја Содржи зелена, сина, црвена и црна Карактерис�

Сјајната фотохартија на Kodak A4 е задолжително за вашите потреби за домашно печатење, A4 Prints нуди премија б�

Epson Claria Home XL Multipack T 181 N / C / M / J T 1816 Epson Claria Home XL Multipack T 181 N / C / M / J T 1816 Epson 18 XL Multipack Печатен кертриџ 1 x црна, жол

Без претплата за претплата Внимавајте на материјалите и останете на врвот на нештатакористете ја аплик

Продаден како 50 / пк Печатете свои дигитални фотографии, отпечатоци, контактни листови и проширувања...

Големина 8 1 / 2 x 11 Paper_Colors Бела Хартија_ тежина 69 lb листови_ПЕР_УНИТ 50 Paper_Finish Полу сјај Квалитет на фото л

Висок капацитет : Касети со мастило со поголем капацитет за да можете да го поминете времето за печатење

100% памучни партали медиуми со природна мазна завршница Екстремно висока гама за бои и црна густина...

Scroll