Ново
Шпатула за шминка, Шпатула За Подлога, Течна Подлога Од Нерѓосувачки Челик Шпатула За Мешање Стап Sticономска Уметност За Нокти Шминка За Мешање Шминка Алатка За Шми?

Шпатула за шминка, Шпатула За Подлога, Течна Подлога Од Нерѓосувачки Челик Шпатула За Мешање Стап Sticономска Уметност За Нокти

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1520.00

ТЕЧНА Основа НАПРАВИ САМ : шпатулата за шминка се користи за мешање на бојата на течната основа, неутрализирање и рамномерно мешање на течната основа за да се создаде соодветна боја на основата. Шпатулата за шминка од нерѓосувачки челик е многу погодна за Професионална употреба во Салон или домашна употреба. Коси Весела Глава : Едниот крај на фондацијата шпатула за земање, а другиот крај за мешање, внимателен и сигурен. Користење на софистицирана технологија за обработка, мека и деликатна, безбедна за употреба. Широк Спектар На Апликации : оваа шпатула за шминка е добра алатка за шминкање. Шпатулата за шминка може да се користи за мешање на бојата на шминката, самостојна уметност на ноктите итн. Пренослив Дизајн : алатката за шпатула за шминка е важна алатка за шминкерот и уметникот за нокти. Мал и лесен, лесен за чување и носење, погоден за дома, продавница за козметика, салон за нокти итн. Материјал од Нерѓосувачки Челик : шпатулата За Шминка е изработена од одличен материјал од нерѓосувачки челик, цврст и цврст, против ' рѓа и стабилен, без деформација, издржлив за употреба. Ergономска рачка, лесна и удобна за држење.

За стоката

Слична стока во категоријата

Реставрација : Нашата Подлога е Лесна Подлога Која се Вклопува Во Кожата (И Хидрира Со Апликација) За Да �

СЈАЈ НА ЛИЦЕТО и ТЕЛОТО : Нашиот Течен Хајлајтер Може Да Создаде Природен Glow.It Може Да Ја Направи Кожата,

ЗАШТИТЕН ФАКТОР 15 Прилагодено лице перфектор Разновидната покриеност ви овозможува да имате еден комп�

Формула која го стимулира прометот на клетките Клинички докажано дека хидрира, штити и обновува...

Лесен и Освежувачки Навлажнува без да ја оптоварува кожата Лесни Коректоримазна текстура, пријателска

Ова е нова РЕВОЛУЦИОНЕРНА категорија во шминката, прилагодлив засилувач на тен за супер ѕвездена кожа з

Исклучиво ултраматирачки прашоци и кислород изматени во формула за основање на мус Носи совршенство на

Овој коректор што дише се лизга како путер за средно до целосно покривање што веднаш ги замаглува флеки�

Шминка која го замаглува изгледот на линиите, брчките и нерамната текстура Формулиран Со ОптиЗамаглува

Клиника Уште Подобро Клинички Серум Фондацијата ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 25, 1 мл / 30мл...

Има Природна И Убава Effect.It Прекрасно Спакувани И Лесни за Носење Многу Е Погоден Како Подарок За Семејст

По Прашања : Ако Го Добиете Неисправниот Производ Поради Нашата Грешка Или Незадоволни Од Нашиот Произв

ПАЛЕТА ЗА СЕНКИ За ОЧИ : оваа крајна палета за шминка содржи 16 високопигментирани сенки кои се лизгаат н�

ИНСТАНТ ЗДРАВ ИЗГЛЕД теноваа средна до Целосна покриеност основа природно опфаќа несакани изглед како

Што е тоа : лесен, воден гел, подлога за лице и тело што обезбедува чиста покривка за градење со природен �

Отпорни на пренос, Водоотпорни ; Се Спротивставува На Топлина,Пот И Влажност За ЦЕЛАТА КОЖА : 6 Разновидн�

Покривање Совршена Основа За Прикривање На Телото И Нозете 4, 1,69 Унца Совршено ги крие флеките на нозете

Што Е Тоа : Направено со 7 чисти, вегански состојки, оваа лесна мат основа без талк обезбедува чиста до це�

Оваа основа е полна со чисти минерални пигменти и нехемиски минерални креми за сончање Го усовршува ваш

Исклучителна основа што создава персонализиран, беспрекорен тен Се одликува со мазна текстура на течно

?`+ТЕЧНИ ХАЈЛАЈТЕРИ И ИЛУМИНАТОРИ шминка + овој сјај на лицето непречено се лизга на кожата, додава приро�

1.0 течни унци На Неутрогена Хидро Поттик Хидратантна Нијанса со за зајакнување на хидратацијата на кожа

Ја минимизира видливата промена на бојата Го осветлува и разјаснува целокупниот тон на кожата...

Сјај На Лицето И Телото : овој течен крем за истакнување со осветлувачки состојки може да ги истакне ваш�

Пакетот Вклучува; Манична Паника Бела Течна Основа со Готски Бел Крем Во Прав Основа Фондација За Целос�

ПОРЕЛЕС, БЕСПРЕКОРНА ЗАВРШНИЦА Четка на сјаен, чист тен Оваа лабава подлога во прав, натопена со високо �

●Како Да Се Користи Ротирајте на "ВКЛУЧЕНО" На Руменилото Нежно Соодветна Количина На Во Апликаторот За

Електричната Ткаенина е течна основа за долга облека со природен кадифеномат финиш и ЗАШТИТЕН ФАКТОР 25

Мзв Воздушна Перница Бб Крем Водоотпорна Основа : Доаѓа со мека воздушна перница Можете совршено да нан�

Scroll