Ново
SE 1/4 Конверзија без клуч за конверзија за возачи на удар - 9745QC

SE 1/4 Конверзија без клуч за конверзија за возачи на удар - 9745QC

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.67

Севкупна големина : дијаметар 2-1/2 ”x 1”. Дијаметар на Чак : 0-1/4 ”. Големина на возачот : 1 "x 1/4" дијаметар. Капка фалсификувана #45 зацврстен јаглероден челик со хромирано позлата. Брзо промена. SE е горд да го претстави нашиот ¼ ”безгласен конверзија Чак за возачите на влијанија. Оваа конверзија Чак ви овозможува да користите различни делови до ¼ ”дијаметар со возач на удар-алатка за алатка што мора да ја имате! Карактеристики на Chuck без клуч за конверзија на SE : ​​(1) веднаш ги претвора возачите на влијанија за да ги задржат не-брзините за вежбање и битките на возачот (2) безбојни прсти за затегнување за лесни битни промени (3) опсег на капацитет : 3/64 ”(1,2 mm) до 9/32 "(7,0 мм) (4) Хекс-шенк за брзо менување на моменталните размени-ги внесува сите чекори, ¼" Возачите на влијанија и адаптерите за брзо менување SE се посветени на обезбедување на клиентот најдобар извор за можна вредност на пазарот на пазарот Willе уживате во квалитетот, функцијата и корисноста на нашиот SE 9745 QC 1/4 "Chuck без клуч за конверзија за возачи на влијанија. Известување за права на IPR : Важно : Избегнувајте да добивате фалсификувани предмети. Оригиналните производи на SE доаѓаат со логото SE на пакувањето. СЕ е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговска марка на САД.

За стоката

Слична стока во категоријата

Во кој било режим, можеме да го притиснеме и да го држиме копчето 3 секунди за да ги исклучиме LED светлосн�

Место или поплави лумени : 140, истовремено место зрак и зрак на поплави : 245 лумени Операција со една рака �

Единствени режими и едноставен прекинувач : Едноставен прекинувач за вклучување / исклучување на фенер�

Полнење до 1000 пати Дизајн со оценка IPX4 за работа со отпорна на вода Нуди 3 режими на интензитет контролир

[Високи перформанси] Доставува максимален излез од 550 лумени и фрлање до 87 метри Ве молиме слободно конт�

【Магнетна светлина UL сертификација Надградува заштита на преоптоварување, а фенерчето ќе престане да �

Бел C4 LED W / CR123 A : 55 лумени, 1.175 Candela; 69 метарски растојание на зракот Белиот C4 LED w / AA : 47 лумени, 1.000 кандела; Р�

Водано пропуст, но ве молиме, не ја потопувајте оваа најсветла фенерче во вода Моќната фенерче е цврста,

【Светла фенерче】 Минорц Супер светли светла светла со високи лумени опремени со осветленост од 400lumen и

Оваа ставка ја продава продавачот на трети страни Попустот е обезбеден од Ова е попуст со ограничено вр�

? Супер светла фенерчеНашата супер светла Flerglight Flashlight Вграден Advanced P70 LED чип, тој е многу популарен и изле

Lifeивотниот век : 10,000 часа со целосно обвинение Растојание за осветлување : Има светло со висок интензите

Одобрена американска крајбрежна стража 4 1 / 4 во целина Трајно тело на портокалово апс Под притисок ксен�

Совети : 60 дена гаранција за пробивање на гаранцијата за гаранција за гаранција (ги имаме сите делови)...

Ја заменува батеријата Stinger Flashlight # 75175 3.6 V, полнач, долготраен NICD Големина : 3 под C Количина : 3 пакет...

Внесете го бројот на вашиот модел Горе за да бидете сигурни дека ова одговара ANSI / NEMA FL1 стандардисветлос

Тестирани единици Во одлична работна состојба Подреденост 30 дена гаранција за враќање на парите 1 целос

3 режими : Висок / низок / строб Нема батерија во пакетот LED фенерче има услужен живот од повеќе од 100,000 ч�

Scroll