Ново
6 парчиња - Назални заштитници на ушите на канила | 3 пара ушни перници за корисници на кислород | Меки обвивки за перница за цевки со кислород | Помага во олеснување н?

6 парчиња - Назални заштитници на ушите на канила | 3 пара ушни перници за корисници на кислород | Меки обвивки за перница за

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 190.08

Облажете ја болката во ушите : Овие ушни перници се совршено дизајнирани за корисници на носна канила кои доживуваат болка, непријатност или иритација на ушите за време на терапијата со кислород. Користете ги капаците на ушите за да ви помогнат да се чувствувате одлично и да спиете подобро. Soft & Comfortbale : Направено од премиум мека ткаенина, овие ушни перници ќе обезбедат пријатна и пријатен допир на ушите. Со брза обвивка околу вашата носна канила, овие влошки ќе бидат вклопување и ќе ви ја дадат потребната удобност. Совршено вклопување : на само 3,5 x 1,5 инчи, и со употреба на пропорционално тенки ленти од велкро, овие влошки за уши на кислород ќе се завиткаат околу сите цевки за носна канила што ги користите, истовремено обезбедувајќи и привлечен и флексибилен резултат на завиткување. Повторно користење и цврсто : Заштитите на назалната канила ушите доаѓаат со 6 парчиња, а се направени од премиум поларно руно што е лесно да се мие и повторна употреба повеќе пати. Тие исто така држат силни и цврсти и нема да се оддалечуваат од своето место додека се носат. Гаранција за задоволство од животот на животот : Уверете се дека го имаме грбот со нашата 100% гаранција за задоволство од животот. Или го сакате овој производ, или ги враќате парите за живот, без поставени прашања!. Облажете ја болката во ушите : Овие ушни перници се совршено дизајнирани за корисници на носна канила кои доживуваат болка, непријатност или иритација на ушите за време на терапијата со кислород. Користете ги капаците на ушите за да ви помогнат да се чувствувате одлично и да спиете подобро. Soft & Comfortbale : Направено од премиум мека ткаенина, овие ушни перници ќе обезбедат пријатна и пријатен допир на ушите. Со брза обвивка околу вашата носна канила, овие влошки ќе бидат вклопување и ќе ви ја дадат потребната удобност. Совршено вклопување : на само 3,5 x 1,5 инчи, и со употреба на пропорционално тенки ленти од велкро, овие влошки за уши на кислород ќе се завиткаат околу сите цевки за носна канила што ги користите, истовремено обезбедувајќи и привлечен и флексибилен резултат на завиткување. Повторно користење и цврсто : Заштитите на назалната канила ушите доаѓаат со 6 парчиња, а се направени од премиум поларно руно што е лесно да се мие и повторна употреба повеќе пати. Тие исто така држат силни и цврсти и нема да се оддалечуваат од своето место додека се носат. Гаранција за задоволство од животот на животот : Уверете се дека го имаме грбот со нашата 100% гаранција за задоволство од животот. Или го сакате овој производ, или ги враќате парите за живот, без поставени прашања!.

За стоката

Слична стока во категоријата

Код за надомест на HCPCS : A7033 Вклучено во кутија : Перница за замена на гел Бренд / производител : Респренини

Димензии : 11.2 ”x 5.1” x 6.2 ”, компатибилен со Resmed Airmini CPAP машина Главниот оддел е поставен и организиран со �

Res Med Airfit P30i Sprame System (без глава) Airfit P30i Систем за рамки за маски Res Med Airfit P30i Sparm System (без глава) вклучува перн�

90% памук / 10% рајон Отстранлив дизајн, мал и лесен, и може повторно да се користи Премиум и издржлив, отпор�

Ова црево за прицврстување на кожата е направено од многу мек материјал од руно; Достапно во најразличн�

1 Ткаенината е еластична и удобна и лесна за носење Производот има фино занаетчиство...

Се користи во комбинација со вградените филтри за влез на машината за да се обезбеди многу чист воздух Н

Среден Airfit N30 Маска перница Заоблената перница на Air Fit N30 е компактна и неверојатно мека Се лулка под нос�

Оригинален комплет за замена на филтерот со јаглерод Turbclean Компатибилен со комплет за чистење Turbclean WQ90...

Res Med Airfit F30 Smystem на рамки (без глава) Airfit F30 Систем за рамки за маски Res Med Air Fit F30 Smystem на рамки (без глава) вкл�

⭐ 【Карактеристики】 : Специјален дизајн и материјали со висок квалитет Осигурете се дека адаптерот се �

✚ Удобност ја : Заштитете ја кожата од црвенило, обележја и иритација од лентата за глава CPAP...

Scroll