Ново
Вулко. Чиста волна природен 185 лесен мерино основен слој за жени, ултра меко термичко дно долг nsонс

Вулко. Чиста волна природен 185 лесен мерино основен слој за жени, ултра меко термичко дно долг nsонс

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

100% мерино волна. Направено во Турција. Повлечете го затворањето. Лесна грижа : Машински пеење (само нежен циклус / ладно миење) Овој сет на основни слоеви е направен од чиста, висококвалитетна мерино волна која е мека, нежна и удобна против кожата. Влаганост, хипоалергичен и отпорен на мирис : Мерино волна има природни својства за влага и отпорни на мирис, што го прави одличен избор за активни или надворешни активности. Отпорен на мирис : Носете повеќе и измијте помалку. Лесна на 185g/m²; Ќе го задржи вашето тело на оптимална температура. Дишејќи ве одржувајќи се ладно во текот на летото и топло во текот на зимата. Сите природни и без боја. Направени и изработени со искуство волна влакна може да апсорбираат големи количини на пареа на влага и да му овозможат да испари, правејќи облеката од волна да се чувствува помалку прилепена и поудобна од облеката направена од други влакна. За разлика од синтетиката, волната е активно влакно кое реагира на промените во температурата на телото, одржувајќи го носителот удобно. Соодветно на тоа, облеката од волна е една од најпознатите дише од сите вообичаени типови облека. Ја регулира температурата; Мерино волна помага да се заштити телото од промените во нивото на температурата и влагата за време на вежбањето. Вежбањето предизвикува зголемување на метаболичката стапка и температурата на телото, а телото реагира со иницирање на механизми за ладење за одржување на нејзината основна температура. Бидејќи физичкиот напор може да се одвива во низа услови на животната средина - од скијање во Арктикот до трчање во пустина - видот на облечена облека има големо влијание врз перформансите и здравјето на телото. Отпорен на мирис; Волна облека и текстил се природно отпорни на мирис заради уникатните својства на влакната. Влајните од волна можат да апсорбираат големи количини на водена пареа-двојно повеќе од памук и триесет пати повеќе од полиестер-помагајќи да се задржи кожата посува и да се спречи градењето на пот и непријатни мириси. Единствената хемиска структура на волна, исто така, му овозможува да ги апсорбира и заклучува мирисите што може да се развијат, и само да ги ослободи на миење.

За стоката

Слична стока во категоријата

Материјал : 95%Полиестер+5%Спандекс;УлтраМека И Лесна,Растеглива Ткаенина Прави Да Се Чувствувате Супер У

82% рециклиран полиестер, 18% спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско миење Средно ниско покри

Страна вратоврска бикини, жени плус бикини, плус микро бикини, високо исечени бикини дното, женски црни �

Памук Земја Како Што Е Означено Quish Callity Quilter Shorts е направен од памучна мешана, супер мека, пријателска за

100% Мерино Волна Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење Основен Слој Од Средна ТЕЖИНА – Менс �

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката 50% Памук, 50% Полиестер Увезени Предв�

16 '' — должина : 89cm / 35 женски фустани женски фустани.28 '——— Половината : 74cm / 29 Women'sенски сандерс спална с�

Дизајнот на лабавата заострена нога е удобен и ласкав Совршен за секојдневна облека, патувања и спортов

100% полиестер памук мешавина Увезени Машинско Перење Материјал : Изработен Од Висококвалитетен Полиест�

полиестер и спандекс Увезени еластично затворање Машинско Перење Нашите Машки Компресивни Панталони и

70% памук, 30% полиестер ⚠ Големини : Не ние или големина Ние сме азиска големина, проверете ја нашата голем

Стил : Големина на костим за капење : Вистинска големина Материјал : Најлон Боја : Виолетова големина : Ср�

80% најлон, 20% спандекс Увезени Лизгање на затворање Само миење на рацете Големина (половината, должина) : m

90% полиамид+10% ликра Увезени Еластично затворање Направено со многу затегната и мека ткаенина што не ја �

100% памук Миење Раце Само ТОЛКУ УДОБНО : Направени со лесна синтетичка мешавина, нашите панталони за пижа

100% памук Увезени Затворање на влечење Машинско миење Официјално лиценциран Секој од нашите дизајни е з

?? Предности на производот : Стилскиот и модниот дизајн го привлекува вашето внимание Кросовер 7 "" Long No Zipp

35 '' Должина : 113cm / 44.Направени во САД или увезени ? Големина : Ве молиме, погледнете ја табелата со големин�

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 100% мерино волна Увезени Повлечете

Scroll