Ново
1 метар Полиестер бисер со брада чипка, лента со лента со 2,5 см ширина гроздобер стил, бел раб, ткаенина везена апликација за шиење занает занаетчиски свадба, невести

1 метар Полиестер бисер со брада чипка, лента со лента со 2,5 см ширина гроздобер стил, бел раб, ткаенина везена апликација

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 73.44

Боја : бела; Материјал : Полиестер, бисер. Ширина : 2,5 см (0,98 инчи); дијаметарот на бисер : 1 см (0,39inches). Должина : 1 метар, ќе биде испратен во едно континуирано парче. Декорирана лента за гроздобер стил; идеална за облека, костум, фустан, завеса за шиење на DIY. Со добра изработка, изгледа деликатно и елегантно. Опис на лентата со бисерни чипка боја : бел материјал : полиестер, бисер : 2,5 см (0,98inches); Дијаметарот на бисер : 1 см (0,39inches) Должина : 1 метар, ќе биде испратен во еден пакет со континуирано парче, вклучува 1 метар чипка трим белешка : 1. Поради разликата во светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква. 2. Ве молиме, дозволете 1-5мм разлики како резултат на рачното мерење, ве молиме проверете дали не ви пречи пред да понудите.

За стоката

Слична стока во категоријата

Направено од висококвалитетна ткаенина со спандекс, супер мека и истегната чипка, добро истегнување, ме

Специјален материјал : Направено од памук и спандекс, супер мека и истегната чипка, многу удобна и прија�

Ширина од 8 см, Завршен нето слој на предиво + слој на чипка Доаѓа во едно поврзано парче Совршено за прав�

Метална чипка на чипка Мерење : Прибл 21 / 4 инчи широк Боја : злато Количина : 2јарди Метална чипка на чипка.

Чипка ☪ 【7 модели бела чипка трим】 вклучувајќи 7 различни обрасци тенка лента за да се задоволат разни �

Ширина : 125 см Декорација : чипка Тип на ткаенина : мрежа Материјал : полиестер Техника : Везено...

Материјал : 100% Најлон чипка, без еластичност Висок квалитет : Плетени од германска Машина, постојаност н�

Количина : 15 парчиња пеперутка Големина : 2inch2.5inch 100 % сосема нови и високи Везени панделки со чипка за чип�

Цветна чипка во форма Направено од најлон Достапно во 2 ", 5,5", 9 "и 14" ширина Совршен начин да додадете мек д

Полиестер, Памук Количина : 1 Двор Големина : 1,5 см ширина Материјал : Полиестер / Памук, Мушка Добро чувств

Памучна лента со памук, памук за DIY, шиење облека дома Текстилна декорација на Хеминг...

Боја : бела; Материјал : најлон, бисер; Ширина : 1,3 см (0,52 ") Должина : 2 метри (ќе биде испратено во едно конт�

Материјал : полиестер Големина : Ширина 9см / 3.54inch Пакетот вклучува : 5 јарди (1 двор = 0,91 метри)...

3 '' капки дождови 3 '' капки дождови Совршено за раб, граница, превез, фустани, театарски и танцови костуми,

7 инчи широка ткаенина од чипка од 10 јарди / ролна, цената е поекономична Црна чипка за истегнување со цве

Боја : бела; Материјал : полиестер, бисер; Ширина : 2,5 см (1 инч) Вклучен пакет : 50 парчиња цвеќиња од цвеќиња

Материјал со висок квалитет : ткаенина од чипка, везена екопријателска, мека, многу деликатна и убава, е �

Боја : бела; Материјал : памук; Ширина : 1,5 см (0,6 "), како што се прикажува сликата Должина : 15 јарди (ќе бида�

Чипката на рафлата е широка 7 инчи, прецизни на секои 4 јарди Лесно и меко чувство Не можам да кажам на сли

5 " ДВОЈНА ГРАНИЦА РАШЕЛ 5 " ДВОЈНА ГРАНИЦА РАШЕЛ Совршен за раб, граница, превези, фустани, театарски и тан

Receiveе добиете пресек од 14 двор (504 инчи) за секоја нарачка Производ Производ 14 yards of Lori 2 1 / 4" Polyester Lace Trim This de

Должина : 14 двор x Ширина : 4,3 "(11 см) Основна ткаенина : памук Тема за вез : памук Боја : бела, црна Продадена �

[Пакетот вклучува] : ќе добиете 10 јарди / картичка еластична лента со чипка Истепената чипка на чипка е пр

Должина : 1 ширина на дворот : 47inches (120 см) Надвор од бела боја Карактеристики : Вез Списокот се продава со 1

Направено од 93% памук и 7% спандекс Мека и истегната чипка, многу удобна и пријателска со кожата...

20 јарди метална чипка на плетенка од плетенка : Доаѓа со метална чипка на плетенка со должина од 20 јарди,

【Пакет вклучува】 : getе добиете бела газа за вез од пеперутка со ширина од 130 см / 51,2 во и должина од 1 двор..

Боја : зелена; Материјал : полиестер, памук, ткаенина, ширина : 4,8 см (1,89 “) Должина : 3 јарди (1 двор има околу

Боја : црна; Материјал : млеко влакно; Ширина : 8 см, 31 / 8 " Должина : 2 јарди ((ќе биде испратено во едно конт

Receiveе добиете намалување од 10 дворови (360 инчи) за секоја нарачка Лесен и флексибилен Може да се зашие или

Scroll