Ново
せ ともの 舗 舗 舗 Lion Arabesque ichigai tokuri [2,8 x 4,8 инчи 170cc 160g [Sake Cup] [Ресторан Хотел/Риокан Изакаја Капо јапонски ресторан за прибор за садови] Комерцијална употреба] Комерцијалн

せ ともの 舗 舗 舗 Lion Arabesque ichigai tokuri [2,8 x 4,8 инчи 170cc 160g [Sake Cup] [Ресторан Хотел/Риокан Изакаја Капо јапонски

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Гаранцијата на производителот не смее да се применува. [2,8 x 4,8 инчи (7,2 x 12,2 см), 6,1 fl oz (170 кубици), 6,3 мл (160 g)] земја, со отпечаток. Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разликуваат малку од сликата на производот. Некои производи се нарачуваат од производителот, така што времето за испорака може да биде малку поинакво. Ве молиме, бидете свесни за. Оваа ставка е параментирана, така што ќе ја спакуваме правилно, но ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не. Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не. Елегантниот прибор за пловидба прави одличен подарок. Може да се користи како посебен подарок за свадбена корист, подарок за некој близок, домаќинство, отворање на прослава, Фенг Шуи, среќа, злобна амајлија, Денот на вineубените, Белиот ден, роденденот, Денот на мајката, Денот на таткото, денот на средната година , Почитување на денот на стариот ден, шеесеттиот роденденски прослава, Божиќ и Денот на Нова Година. Се разбира, ние исто така добиваме завиткување на подароци, картички за пораки и директна испорака на вашите пријатели. Ние, исто така, носиме голем број на производи, почнувајќи од традиционалните стока Seto и најновите кујни и внатрешни и комерцијални производи.

За стоката

Слична стока во категоријата

Времето на алкохол со акценти, буквите врежани со Sciss се нагласени со посебен дизајн и чаша што е нависти

Големина : приближно Дијаметар 3,0 инчи (7,5 см) x висина 1,3 инчи ( Материјал : порцелан Земја на производство

Порцелан Tansai Lines sake carafe базирана боја е бела.Материјалот е порцелан Големината е W2.9x2.9, H6.1 Inch...

Carafe Carafe Carafe Carafe : Микробранова бр : Орна Целата ставка е бесплатна испорака Поштенската пошта е вклучена

Ова е чаша за доброто Ако сакате инструмент за саке, пребарувате 4580477906280 или 4580477906297 Големината е W2x2, H1.6in

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Кристално стакло Size : φ2.4 x 1.6 inches (6.1 x Material : Crystal glass

Предметот прикажан на сликата е збир од 10 Димензии по парче [6 x 12,7cm 150cc 129g] Во зависност од производот, бој

Гаранцијата на производителот не смее да се применува (19.4 fl Oz (550 кубика)) 10,2 мл (296 Во зависност од произво

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Керамика Големина : φ8.7x10.2 Материјал : Керамика Зе�

Кобики Саке чаша Бојата со седиште е бела.Материјал е керамика Големината е W2.8x2.8, H2.7inch Кога сакате друга

Ова е чаша заради јапонски јазик Направени се разни видови чаши за ради, затоа ве молиме додадете ги во в

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Порцелан Големина : приближно Дијаметар 2,7 инчи (6,

[70 x 57мм] Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разликуваат малку од слика

[3,6 x 3,6 инчи (92 x 92 mm), 12,2 fl oz (36 Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разлику

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Број на модел на производителот : АМА660873 Големина

[12 x 15.2cm 297cc 620g] Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разликуваат малку од

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Во зависност од производот, бојата и формата на п�

Порцелан Големина (w x d x h) : приближно 2,9 x 2,9 x 1,3 инчи (7,3 x 7.3 Материјал : порцелан Земја на производство : Јап

Kikyo sake carafe базирана боја е бела.Материјал е порцелан Големината е W3.1x3.1, H4.7inch Кога сакате други карафе за �

[1,8 инчи (45 мм), 2,2 инчи (5 Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разликуваат

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично се потребни 714 дена за испорака...

Порцелан Големина : ширина приближно 1,6 x 1,6 инчи (4 x 4 см), висина приближно 2,6 инчи (6,5 см) (може да има некои

Тој е отпуштен на висока температура користејќи традиционална технологија за производство на порцелан

Големина на производот : приближно Дијаметар 1,7 x Висина 3,7 инчи (4,4 x 9.4 Материјал : сода стакло Земја на пр�

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : Максимална 3,6 инчи (9,1 см) (база 3,5 инчи (9

Големина : 110, 100, 105мм, 400цц Влечен : основана од периодот на Азучи Момојама до раното Едо со водство на Фур�

Гаранцијата на производителот не смее да се применува [5,5 x 6,7 см (55cc)] Во зависност од производот, бојата и

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Стакло Големина (W X D X H) : 2,7 x 2,7 x 3,1 инчи (6,8 x 6,8 x Мате

Големина : приближно Дијаметар 3,3 x висина 5,1 инчи (8,5 х Материјал : порцелан Земја на производство : Јапони

Scroll