Ново
Карацуска четка 2,8инхраска карафе сива керамика направена во Јапонија

Карацуска четка 2,8инхраска карафе сива керамика направена во Јапонија

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 897.60

Carafe Carafe Carafe Carafe. : Микробранова бр : Орна. Целата ставка е бесплатна испорака. Поштенската пошта е вклучена во цена. Испраќам производ кој е помалку од 99 долари во сал или воздушна пошта со број за следење (ќе пристигне по 10-20 дена) и повеќе од 100 долари во EMS или UPS -от или Fed Ex (не можете да го изберете). Карасу четката за карафе. пребарувате-Watou.asia sake carafe-“.

За стоката

Слична стока во категоријата

2,2 x 5,9 инчи (5,7 x 14,9 см) 8,1 fl Oz (230 CC), 7,1 мл (200 g) на врвот на сликата, а не за микробранова печка Во зависност од �

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Овој список е за сет од 5 Димензии по парче [180cc 170g]

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично се потребни 714 дена за испорака Гол�

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Порцелан Големина : 3,1 x 3,3 x 1,4 инчи (8 x 8,5 Материјал :

Големина : 110, 100, 105мм, 400цц Влечен : основана од периодот на Азучи Момојама до раното Едо со водство на Фур�

Јапонска шема Јапонска шема Јапонски богато Индиго и Вермилион Пијал брод Достапно во 5 различни обрасц

Секое парче е рачно изработено од занаетчии користејќи традиционална јапонска технологија за сечење с�

Гаранцијата на производителот не смее да се применува [5,5 x 6,7 см (55cc)] Во зависност од производот, бојата и

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично се потребни 714 дена за испорака...

[1,8 инчи (45 мм), 2,2 инчи (5 Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разликуваат

Ова е чаша за доброто Ако сакате инструмент за саке, пребарувате 4580477906280 или 4580477906297 Големината е W2x2, H1.6in

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Керамика Големина : φ8.7x10.2 Материјал : Керамика Зе�

Големина : 3,1 x 2,5 x 5,7 инчи (8 x 6,3 x 1 Забележете дека формата и бојата на секоја ставка се рачно изработени, з�

Мала чаша заради јапонски јазик Ова е позната јапонска традиционална керамичка статија...

[70 x 57мм] Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разликуваат малку од слика

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : 58x58x30mm Големина : 58x58x30mm Sato Metal Kogyo, компан

188 не'рѓосувачки челик (единечен пар) Големина : 2,3 x 2,3 x 1,8 инчи (59 x 5 Тежина : 3,9 мл (85 g) Материјал : 188 не'рѓосу

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина на производот : дијаметар приближно...

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : Дијаметар 3,1 x Висина 4,5 инчи (8 x 11.4 Матер

Scroll