Ново
Wionc Кинески стил чист рачно изработен виолетова глина xi шии чајник чајник сурова руда Зиша чај постави чај церемонија подароци 210 мл

Wionc Кинески стил чист рачно изработен виолетова глина xi шии чајник чајник сурова руда Зиша чај постави чај церемонија подароци

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

Површината на тенџерето тело е полна со текстури, трнлив и униформа и се менува со текстурата во форма на купот, исто како и природниот феномен. Направено е чисто со рака, со малку промени, бесконечен шарм, дебели и мазни насоки. Потребно ви е таков виолетова тенџере со глина за да одговара на вашиот добар чај. Делата имаат длабока конотација, елеганција, занаетчиство и совршен стил, кои ги сакаат колекционерите и loversубителите на Зиша. Линиите се убави и природни, устата и рачките се координирани, а барелот за тело се совпаѓа со тенки рачки, што е поелегантно. Протокот на вода е мазен, големиот дијаметар е попрактичен, а чајот е поудобен. Како подарок за родителите, старешините, наставниците, итн., Тие се многу неприфатливи. Протокот на вода е мазен, големиот дијаметар е попрактичен, а чајот е поудобен. Површината на тенџерето тело е полна со текстури, трнлив и униформа и се менува со текстурата во форма на купот, исто како и природниот феномен. Направено е чисто со рака, со малку промени, бесконечен шарм, дебели и мазни насоки. Потребно ви е таков виолетова тенџере со глина за да одговара на вашиот добар чај. Делата имаат длабока конотација, елеганција, занаетчиство и совршен стил, кои ги сакаат колекционерите и loversубителите на Зиша. Линиите се убави и природни, устата и рачките се координирани, а барелот за тело се совпаѓа со тенки рачки, што е поелегантно. Протокот на вода е мазен, големиот дијаметар е попрактичен, а чајот е поудобен. Како подарок за родителите, старешините, наставниците, итн., Тие се многу неприфатливи. Протокот на вода е мазен, големиот дијаметар е попрактичен, а чајот е поудобен. Карактеристики : Површината на телото на тенџерето е полна со текстури, трнлив и униформа и се менува со текстурата во форма на купот, исто како и природниот феномен. Тоа е направено чисто со рака, со малку промени, бесконечен шарм, дебели и мазни насоки . Потребно ви е таков виолетова тенџере со глина за да одговара на вашиот добар чај. Делата имаат длабока конотација, елеганција, занаетчиство и совршен стил, кои ги сакаат колекционерите и loversубителите на Зиша. Линиите се убави и природни, устата и рачките се координирани, а барелот за тело се совпаѓа со тенки рачки, што е поелегантно. Протокот на вода е мазен, големиот дијаметар е попрактичен, а чајот е поудобен. Како подарок за родителите, старешините, наставниците, итн., Тие се многу неприфатливи. Спецификација : Тип : Teapotstyle : Кинески Stylecraft : Manualmaterial : Raw Mudcapacity : 290cc (± 10 CC) Големина : Вкупно дијаметар : 13см Калибар : 4,8cm Вкупно висина : Вклучен 7.8cmpackage : 1 чајник е вклучена горенаведената содржина на пакетот, не се вклучени и други производи. Залози : Почитуван купувач, заради ефектите на осветлувањето, осветленоста на екранот, рачното мерење и другите причини, бојата и големината помеѓу фотографијата и вистинската ставка може да биде малку поинаку. Искрено се надевам дека можете да разберете! Ви благодарам! Делата се длабоки во конотација, елегантна и дарежлива, исклучителна изработка и целосни модели. Тие се длабоко сакани.

За стоката

Type:
Teapot
Style:
Chinese style
Craft:
Manual
Material:
raw ore mud
Capacity:
290cc (±10cc)
Size:
Total diameter
Package Included:
1 teapot:
Only the above package content is included, other products are not included.:
notes:
Dear buyer, due to lighting effects, display brightness, manual measurement and other reasons, the color and size between the photo and the actual item may be slightly different. Sincerely hope you can understand! Thank you!:
The works are profound in connotation, elegant and generous, exquisite workmanship, and complete models. They are deeply loved :

Слична стока во категоријата

Совршено за употреба на чај Кунг Фу, лесна за употреба, удобно и практично Youе ви служи добро...

Домаќинско кафе за кафе, исклучителна кафе сад за кафе, долги плукања за кафе, кафе, филтер за кафе, соврш

Уживајте во некој маѓепсан чај од шипинка во друштво на Бел со овој прекрасен чајник Принцезата на Дизн�

[21,6 x 11,5 x 12,5 cm / 760cc] 620g (Виетнам) Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се раз�

Овој котел е рачно насликан од обучени уметници на Патахитра Идеално да се задржи како табела, централн�

Лесно за чистење Разумен голем дизајн, ефикасно антискалинг, држете цврсто Дното на тенџерето е цврсто �

Големина : Дијаметар 3,3 x Висина 2,4 инчи (8,5 Тежина : 4,3 мл (110 g) Материјал : порцелан Земја на производство : Ј

1 Дното има добра отпорност на топлина и долг работен век 2 Овој котел е погоден за индукциски шпорет, шпо

Големина : приближно Дијаметар 6,6 x Висина 2,0 инчи (16,7 х 5,2 Материјал : порцелан Земја на производство : Јап�

Високиот котел на ласиликата стаклена ладна котел може да се загрева директно со пламен Без разлика дал

Стабилен дизајн на кревање, едноставен и тежок, благороден и елегантен, рафинирани техники на производс

Раширете го јужниот железен чајник Не само чајник, дури и ако го ставам чајникот од млеко и леб...

Порцелан Големина : 7,9 x 7,9 x 7,9 инчи (20 x 2 Материјал : Керамика Земја на потекло : Виетнам Премиум чајник Пре�

Кинески Јиксинг Зиша чајник Кинески симболи за калиграфија Чајник : 5,75 "x 4,25" x 3 "(14,5 см x 11см x 7,5 см) Неоста�

Scroll