Ново
50 пакувања мини знаци на табла со лежишта со мали правоаголник, табла од дрво од дрво за свадби за роденденски забави, знаци на табли за пораки и декорација на наста?

50 пакувања мини знаци на табла со лежишта со мали правоаголник, табла од дрво од дрво за свадби за роденденски забави, знаци

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Разновидни знаци на мини креда : Овие знаци на мини креда се идеални за свадби, забави и некои формални настани; Можете исто така да ги користите како мали знаци на wallидови од табла за вашата канцеларија, знаци на храна за вклучена или плоча за четки за вашата училница. Лесно за пишување и бришење : картичките за табели се изработени од еколошки квалитетно дрво; Секоја картичка за табела со креда е индивидуално завиткана во пластика за да се спречи гребење; Овие мали табли со штандови се бришени и еднократно, така што можат да ги користат повеќе пати откако ќе бидат избришани со бришач или крпа, кои се многу практични. Лесен за употреба и повторна употреба : Можете да користите Mini Chalkboard како алатка за обележување за да ги организирате областите за дома, кујна, складирање и канцеларии; Користете го за да обележите садови и состојки на вклучена или прием за да ги известите гостите што јадат; Можете исто така да го користите за да оставите внимателна порака за вашето сакано семејство и пријатели на мини табла наместо на хартија. Лесно за носење и складирање : знакот на дрвена плоча има одвојливи штандови што им овозможуваат убаво да застанат на табелите и се многу лесни за употреба; Можете да поставите врамени табли хоризонтално или вертикално и да ги користите како свадбени знаци, броеви на табели, ознаки за име, визит -картички, ознаки за подароци, знаци за украсување на растенија, етикети за храна и друго. Изобилна количина : Постојат 50 парчиња знаци на креда со штандови во пакетот; Изобилната количина може да ги задоволи вашите различни потреби за употреба и замена во секојдневниот живот и можете да ги споделите со другите. Карактеристики : Забава на DIY : Нашето доволно снабдување со знаци на табли со креда ќе ви овозможи да ги поканите вашите пријатели или семејство да учествуваат во вашите DIY проекти, овозможувајќи ви да ги подобрите вашите рачни вештини. Практичен подарок : Мини табли за храна се деликатни и лесни, и можете да им служите како подароци на членовите на вашето семејство, пријателите, колегите или некој што сака занаети. Спецификации : Материјал : Woodcolor : Како што е прикажано во сликата : околу 3,94 x 2,95 инчи/ 10 x 7,5 cmpackage Вклучува : 50 x мини знаци на табла : Рачно мерење, ве молиме, оставете мали грешки на големината. Бојата може да постои мала разлика како резултат на различните прикази на екранот.

За стоката

Слична стока во категоријата

Совршена табла за уметност од креда Број на модел на производителот : 316510 Тежина : 0,13 кг Големина (W x L x H) :

5х3,5"; Направете симпатични фотографии со овие назад во училишните фотографии со фотографии и гордо спод

Божиќен декорКарактеристична исклучителна изработка, прекрасна свадбена сцена украсување Мали црни п�

Вашиот дом ќе има нов изглед Исто така, ќе имате добро расположение, а исто така е и реквизит за вашата фо

Мал знак на табла вашиот дом ќе има нов изглед Исто така, ќе имате добро расположение, а исто така е и рек�

Совршено за кујната и разни други простории во домот, исто така одлично за канцеларија и училница Нанес�

Првиот ден на училишниот одбор двостран мојот прв ден од училишниот знак на табла 1 ви дневен училишен �

Овие мини картони можат да послужат како знаци на храна, да поставуваат картички, броеви на табели и лес�

Она што го добивате 2 парчиња Прв ден и последните денови на знаци на табла од училиштата, големината е 11

Доста количини : сет составен од 15 парчиња табли е доволен за употреба Трајни и практични : Направено од �

Магнетски честички Погоден за дома, канцеларија, училиште и сл., Поставена одлична едукативна играчка з�

Канистри, занаетчиски материјали, канцелариски материјали, организација во училницата, канти за играчк

2 производи во 1 пакет 20 пастелни бои со реверзибилен врв од 3мм, плус 50 етикети со креда и 8,5 мл сите приро

Она што го добивате : Двоен едностран прв ден и последниот ден од училишниот знак на табла, лесно додадет

Овој сет од 3 корпи за складирање со едноставна конструкција може да ви обезбеди дополнителен простор з�

Постои голема површина што треба да се напише за вашата порака на одличен начин за привлекување на очит�

Scroll