Ново
Норпро Нерѓосувачки Челик 2-Инчен Мрежа Чај Инфузер Топката Со Чајник Тежина, Една Големина, Сребро

Норпро Нерѓосувачки Челик 2-Инчен Мрежа Чај Инфузер Топката Со Чајник Тежина, Една Големина, Сребро

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

Подгответе го вашиот лабав чај со леснотија! Шармантен додаток за сите љубители на чај и одлична идеја за подарок!. Одликувајќи се со декоративна тежина на чајник што виси над страната на вашата кригла за лесно пронаоѓање откако чајот ќе се свари до саканата јачина. Фината мрежа работи за уредно да содржи лабави лисја од чај, чувајќи ги честичките од чајот надвор од вашата пијалак. Алтернатива за повеќекратна употреба на кесички чај!. За најдобар вкус на чај, наполнете ја инфузијата само половина полна за да дозволите лисјата да се прошират. Норпро е добро воспоставен снабдувач на карактеристични прибор лоциран на прекрасниот Северозападен Пацифик. Норпро е основан во 1973 година со визија за дизајнирање, производство и снабдување со висококвалитетни прибор поддржан од посветеноста да ги надмине очекувањата на клиентите. Ние сме постојано во првите редови на иновациите на производите. Патувањето низ целиот свет за да ги проучуваме трендовите ни овозможува да создадеме врвни производи и да ги запознаеме нашите клиенти со најновите технологии и иновации во индустријата. Нашите производи го одразуваат највисокиот квалитет и се произведени со супериорни материјали и изработка. Со нашата целосна линија на алатки ЗА ЗАФАТ-ЕЗ, можете да лажица, лажичка, подигнете, свртете, размахване и каша со нашиот патентиран, удобен нелизгачки сантопрен зафат, дизајниран за употреба од левата или десната рака. Рачките ЗА ДРЖЕЊЕ-ЕЗ го олеснуваат готвењето овозможувајќи посилен стисок, спречувајќи замор на рацете и грчеви. Ergономскиот дизајн совршено се вклопува во секоја рака. Меки, удобни, нелизгачки рачки, дури и кога се влажни. Норпро нуди многу кујнски неопходни работи направени од најбезбедните материјали како стакло, бамбус, нерѓосувачки челик и силикон. Норпро има се што ви треба за конзервирање! Зачувувањето на храната е вкусен и хранлив начин за борба против отпадот од храна и уживање во распродажбата на летната година. Исто така, проверете ја нашата целосна линија на чувари на компост за лесно органско рециклирање!. Секој производ во норпрос крона линија на садови за готвење и кујнски додатоци е изработен со комерцијален нерѓосувачки челик. Кронас уникатен, тежок дизајн додава сила и издржливост. Издржливоста, вредноста, убавината и функционалноста се комбинираат за да ја направат КРОНА најдобриот избор за висококвалитетни садови за готвење и кујнски додатоци.

За стоката

Слична стока во категоријата

Scroll