Ново
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Фламинго - Аида Црна - 18 броење - за возрасни - 1070.05

Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Фламинго - Аида Црна - 18 броење - за возрасни - 1070.05

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 799.84

Дизајн : Дизајните инспирирани од природата се белег на колекцијата на вкрстениот бод на Теа Гувернер. Оваа разнобојна преброена шема на вкрстени бод се одликува со фламинго во водата. Материјал : Дизајнот доаѓа со висококвалитетна броење на црна ткаенина Аида 18 што е совршено за вкрстено боење и му дава на вашиот вез посебна димензија. Вклучено : Пакетот ги содржи сите потребни (многу квалитетни) материјали за да започне веднаш да се везе : Аида црна ткаенина, претходно сортиран DMC Floss, John James James, лесен за следење на табелата и упатства на повеќе јазици, вклучувајќи англиски јазик. Завршена големина : 32см x 55см (12,6 инчи x 21,7 инчи). Теа Гувернер : Компанијата „Теа Гувернер“ во сопственост на семејството е со седиште во Холандија од 1959 година и водечки производител на брои комплети за вкрстени бод. Ние продаваме искуство да „сликаме“ со нишка, создавајќи уметничко дело што ќе врати такво чувство за достигнување и исполнување. Теа Гувернер започна да го брои дизајнот на вкрстениот бод во 1959 година од нејзиниот роден град Сасенхајм во Холандија. Таа сега е една од водечките дизајнери на вкрстени бод и нејзините комплети за дизајни се продаваат ширум светот. Растењето на Теа секогаш беше опкружена со сијалички полиња и цвеќиња и овие цвеќиња станаа одлична инспирација за нејзините дизајни. „Луѓето понекогаш ме прашуваат каде ја добивам инспирацијата за моите дизајни, прашање што никогаш не успева да ме изненади. Јас секогаш одговарам : погледнете од вашиот прозорец и ќе видите инспирација насекаде - во градините, во жива ограда, во полиња, шума и Хилс. Има толку многу убави цвеќиња, растенија, грмушки и дрвја што растат, што нема доволно време да ги залепи сите “. Теа Гувернер броеше комплетите за вкрстени бод ќе ви дадат искуство да „сликате“ со нишка, создавајќи парче уметност за вез!.

За стоката

Слична стока во категоријата

? Комплет за вкрстени бод вклучува сè за да заврши обележаниот обележувач на Хари Потер : шема, водич, 16то

Содржи : ткаенина од памук со памук со памук, памук од 6 влакна, игла, графикон и упатства Големина : 5 "x 7" М�

Комплетот ги вклучува сите монистра на стаклени мониста Мил Хил, копчето Мил Хил Керамик, Мил Хил 14 брои

Стерлинг сребрен шарм мушка Компатибилен со сите големи европски брендови на нараквици на мушка...

Преброен комплет за вкрстено бод (полн со конец / конец, ткаенина, упатства 39,9 x 18,2 см или 15,7 x 7,2 инчи (диза�

Констант : Zweigart AIDA16 / 2169, Anchor, Chart, игла, фотографија, упатства на германски, англиски, француски, шпански, у

5 парчиња метални обележувачи секоја нарачка Препорната египетска памучна нишка, игли, металот Аида се �

Мелоди е една од серијата комплети за вкрстени бод од маѓепсаниот опсег од страна на темите, создадени с

Оригинална, оригинална, автентична продавница за Дизни Целосно извајаниот фигурален украс има бод...

Приближната големина на цевката : 9x8 см Пластична планина : A4 10,5 x 28 см (половина од должината)...

Завршена големина : 39 см од 65 см, 4 пара Сите бои што ги отпечативме на ткаенината се изработени од природ�

? Комплет за вкрстени бод на лабрадор ретривер вклучува : шема на бои, 16броеви на Аида, навои, игла, игла; �

14 брои пластично платно 100% памучен вез од памук и метален конец Мониста, игли и целосно илустрирани упат

Преброена шема на вкрстено бод ; Изберете комплет#2 или комплет#3 ако ви треба ткаенина, сет на конец, игли

Овој пакет содржи : Zweigart 14ct Бела Аида Волна / акрилни навои (20 бои) игла, упатства и табела во боја Големин

Преброен комплет за вкрстено бод 14, бело платно Памучни нишки, 34 видови на DMC бои Пред сортирана картичка

✜ Лесно и забавно : Совршено за сите возрасти, почетници, деца, возрасни или напредни столбови...

Комплетот ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, богатства на Мил Хил, перфорирана хартија на Мил Х�

Карактеристики Комплет за вкрстени бод Овој комплет содржи морнарица сина памучна Аида 14 ткаенина 6 вл

Должина на пакетот на производот : 8,1 инчи Ширина на пакетот на производот : 0,2 инчи Висина на пакетот на п

Се восхитувам на овие величествени суштества бидејќи полека се оживуваат во ваши раце...

Вкупно 10 парчиња обележувачи на вкрстени бод Секоја обележувачи на вкрстени бод со големина 8.5x19,5см , П�

EH363 Накрсен раб Накрсен раб Комплет за вкрстено бодкатран со РТО Овој комплет ќе ви овозможи да создадет

Комплет за вкрстени бод 14 брои Приближно завршена големина : 18 x 70см Комплет за вкрстени бод...

Број на производителот : 701831 Пермин броеше комплет за вкрстено бод Лисимахија заврши со големина : 20 x 30 �

Scroll