Ново
Пермин 70-1831 Лисимахија го брои комплетот за вкрстено бод 20 x 30 см

Пермин 70-1831 Лисимахија го брои комплетот за вкрстено бод 20 x 30 см

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.00

Број на производителот : 70-1831. Пермин броеше комплет за вкрстено бод - Лисимахија заврши со големина : 20 x 30 см. Содржина : 10/26 инчи рачно изработена ткаенина бела постелнина (100% постелнина), нишка за вез на DMC Mouline (100% памук), шема на броење, игла, фотографија, упатства во германски и англиски Хан : 70-1831.

За стоката

Слична стока во категоријата

Оваа ставка ја продава продавачот на трети страни Попустот е обезбеден од Ова е попуст со ограничено вр�

100% памук Увезени Вклучува (1) обрач за дрво, (1) сет од 100% навои за бод со памук крст, (1) 14 брои бела Аида, (1) и�

Овој пакет содржи : Zweigart 14ct Црна Аида Сидро заробени памучни навои (9 бои) игла, упатства и табела во боја.

Направено во ЕУ (Грција) на 100% памучно платно од пенелопе Димензии : 18 "x24" 45x60cm целосна големина...

Вкупно 10 парчиња обележувачи на вкрстени бод Секоја обележувачи на вкрстени бод со големина 8.5x19,5см , П�

Вклучено : Пакетот ги содржи сите потребни (многу квалитетни) материјали за да започне веднаш да се везо�

Комплетот за украси на снежникот Cross Stitch содржи придржана нишка од памучен крст, 14 пребројување пластич�

Приближната големина на цевката : 9x8 см Пластична планина : A4 10,5 x 28 см (половина од должината) Бои : 21 Теми

Се восхитувам на овие величествени суштества бидејќи полека се оживуваат во ваши раце Овој комплет за в

Завршена големина : 39 см од 65 см, 4 пара Сите бои што ги отпечативме на ткаенината се изработени од природ�

Број на производителот : 131421 Број на производителот : 131421 Пермин броеше комплет за вкрстено бод „3 бањи“

100% памук Увезени Комплет за бод за зимски крст на Лукас, памук, повеќебојно, 35 x 49 см Уметнички занаетчиск

Дизајн : Дизајните инспирирани од природата се белег на колекцијата на вкрстениот бод на Теа Гувернер...

Содржи : ткаенина од памук со памук со памук, памук од 6 влакна, игла, графикон и упатства Големина : 5 "x 7" М�

Констант : Zweigart AIDA16 / 2169, Anchor, Chart, игла, фотографија, упатства на германски, англиски, француски, шпански, у

14 брои пластично платно 100% памучен вез од памук и метален конец Мониста, игли и целосно илустрирани упат

Број на производителот : 845 Комплет за вкрстена бод на рерна „Сина лагуна“, 16 x 25 см, чл Бр 845; Завршена гол

Низата во овој комплет за вкрстени бод е придржана египетска памучна нишка, може да трае подолго и да се

Преброен леток на вкрстениот бод колаж од кокатоа во поставката на дождовната шума содржан во форма на

22 бои Теми : Волнена / акрилна и заглавена памук Завршена големина : 1990см (7½ "x 35½") Рамката не е вклучена...

Бренд : Сина голема, тип на шема : Познати туристички места, типови на : сè уште јадете Користете : Слики, п�

? Комплет за вкрстени бод вклучува сè за да заврши обележаниот обележувач на Хари Потер : шема, водич, 16то

Мелоди е една од серијата комплети за вкрстени бод од маѓепсаниот опсег од страна на темите, создадени с

11ct запечатени 100% точни претходно печатени обрасци.Котон навои или свилени навои, користете 3 навои...

Преброен вкрстен бод Големината на рамката е 7 инчи за 5 инчи без душек Дизајнирано од Кети Дејвис Произв

Преброен комплет за вкрстено бод (полн со конец / конец, ткаенина, упатства 39,9 x 18,2 см или 15,7 x 7,2 инчи (диза�

Комплет за вкрстени бод 14 брои Приближно завршена големина : 18 x 70см Комплет за вкрстени бод 14 брои Прибл�

? Комплет за везови „Хобит : цевката на Гандалф“ вклучува сè за да се создаде завршена обележувач за вкр

? Комплет за вкрстени бод на лабрадор ретривер вклучува : шема на бои, 16броеви на Аида, навои, игла, игла;...

Комплетот ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, богатства на Мил Хил, перфорирана хартија на Мил Х�

Scroll