Ново
ВТОРА КОЖА Јохеј Такахаши Пријател / ЗА ЕЛУГА Х П-02Е/докомо ДПСП2Е-АБВХ-199-К027

ВТОРА КОЖА Јохеј Такахаши Пријател / ЗА ЕЛУГА Х П-02Е/докомо ДПСП2Е-АБВХ-199-К027

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

Материјал : тело На Случај/СТОМАЧНИ МУСКУЛИ. Обработка : пренос на филм, завршна обработка на горниот слој. Опсег на печатење : насекаде печатење. Компатибилни модели : само ЗА ЕЛУГА Х П-02Е / докомо. Материјал : тело На Случај/СТОМАЧНИ МУСКУЛИ. Обработка : пренос на филм, завршна обработка на горниот слој. Опсег на печатење : насекаде печатење. Компатибилни модели : само ЗА ЕЛУГА Х П-02Е / докомо. Заштитува паметен телефон од гребнатини. Многу е лесно да се отстрани. Носете околу поп дизајн кој се чувствува како промена на фустанот! Опис на производот : овој случај ЕЛУГАКСП-02Е/докомо е отпечатен од ЈОХЕИТАКАХАШИ ОД уметничкиот тим КУРИКОПО. Спецификации : Материјал : тело На Куќиштето/обработка НА СТОМАЧНИ мускули : пренос На Филм/опсег На Печатење На Завршна обработка На Горниот слој : компатибилен модел Со Целосно печатење : elugaxp-02 E/docomo ексклузивните спецификации може да се променат без претходно известување. Сликата е композитна слика. Целото производство е рачно изработено Во Јапонија од квалификувани занаетчии. Голема заштита за грбот И страните може да се наплаќа додека случајот е прикачен (само кабел). Не е компатибилен со десктоп тип полначи. Рабовите на случајот може да исчезнат поради технологијата на производство. Ви благодариме за разбирањето. За времето на испорака : Бидејќи секоја ставка е рачно изработена од занаетчии, може да потрае и до 3 недели пред испораката. Ве молиме признајте.

За стоката

Слична стока во категоријата

Број На Модел На производителот : DCF03 D100A010 Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : ув мастило з�

Број На Модел На производителот : DLGL5 DPCCL201Y259 Број На Модел На производителот : DLGL5 DPCCL201Y259 Случајот Оптиму�

Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : увмастило за лекување, завршна обработка на горниот с�

Производител Број На Модел : DFJF11PCCL201N136 Arrowsmef11d / docomo случај со кул поп на моделот со логото НА YESNO...

Компатибилни модели : Xperia Тип На Случај : Силиконски Материјал : Силикон Компатибилни модели : Xperia Тип На

Број На Модел На производителот : ШВ201ПЦЦЛ201Н108 Неверојатни ЧУДОВИШТЕ ПОТОК 201 HW / Soft Bank Случај Со Каваи Л

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : случа�

Ракување : Огромно Бр Ова е футрола за паметни телефони од популарната марка "ЕСНО" Материјал : случај те�

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА"...

Ракување : Огромно Бр Ова е футрола за паметни телефони од популарната марка "ЕСНО" Материјал : случај те�

Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : увмастило за лекување, завршна обработка на горниот с�

Усвојува проѕирна тврда заштитна футрола (заден / специјален мат принт, странична / јасна спецификација)

Овој случај на паметни телефони е популарен бренд "ВТОРА КОЖА" со огромен број компатибилни модели и диз

Број На Модел На производителот : DNC02 EPCCL201Y153 Број На Модел На производителот : DNC02 EPCCL201Y153 НОВА БОЈА МЕДИАС

Овој случај на паметни телефони е популарен бренд "ВТОРА КОЖА" со огромен број компатибилни модели и диз

Број На Модел На производителот : DCF12 D100A003 Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : ув мастило з�

Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : увмастило за лекување, завршна обработка на горниот с�

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : случа�

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : случа�

Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : увмастило за лекување, завршна обработка на горниот с�

Поддржан модел : GALAXY S5 SC04 F(docomo) SCL23 (au) Поставете Содржина : Случај х 1 Материјал : тело на Случај : Поликарбо

Производител Број На Модел : АФЈВ13ПЦЦЛ201Ј179 Производител Број На Модел : АФЈВ13ПЦЦЛ201Ј179 Arrowszisw13f / au случа�

Број На Модел На производителот : СПС101ПЦЦЛ201Н086 Број На Модел На производителот : СПС101ПЦЦЛ201Н086...

Гаранцијата на производителот не може да се примени Производител Број На Модел : АУИС05101А021 Материјал : с

Заштитува паметен телефон од гребнатини Лесно се отстранува Паметен Телефон Случај Паметен Телефон По�

Димензии на пакетот : 15.494 cms L x 8.128 cms W x 2.032 cms H Количина На Пакет : 1 Тип на производ : БЕЗЖИЧЕН ДОДАТОК Земја

DTSR1 CPCCL201N014 РЕГЗА Телефон Т01Ц / докомо DTSR1 CPCCL201N014 РЕГЗА Телефон Т01Ц / докомо Чувајте ГО Вашиот РЕГЗА Теле

Scroll