Ново
Проктор Силекс Двоен сад Бавен шпорет со 6QT Crock и двојно вметнување на 2,5QT Nonstick за да готви два оброци одеднаш, безбеден тенџере и капаче за миење садови, сребро

Проктор Силекс Двоен сад Бавен шпорет со 6QT Crock и двојно вметнување на 2,5QT Nonstick за да готви два оброци одеднаш, безбеден

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1119.84

Гответе во 6 кварта или 2 не -статични инсерти : гответе цел оброк во 6 кварта или подгответе 2 помали јадења во 2,5 кварта што не се вметнуваат. Тие се вклопуваат во големиот сад во секое време кога треба да го забавите готвењето две храна во исто време. Лесно гответе вкусни оброци : Овој бавен шпорет Proctor Silex има едноставни рачни контроли што го олеснуваат создавањето вкусни оброци со минимален напор и одлични резултати. Само свртете го бирање за да изберете чувајте топли, ниски или високи поставки. Не е потребно гледање. Го храни целото семејство : Бавниот шпорет на 6 кварта има каменувач со камења што е совршен за оброци со еден тенџере, месо и живина. Willе држи пилешко 6 фунти или печење од 4 фунти. Им служи на 7+ луѓе. Лесно за чистење : Отстранливиот камен на каменување, инсерти што не се наоѓаат и стаклениот капак се машини за миење садови безбедни и лесни за чистење. Crock може да се користи и во рерната или микробранова печка. Издржлив дизајн : Овој траен бавен шпорет е изграден за да трае и има рачки со целосна рака и копчиња кои се лесни за разбирање. Рачките со целосен дел го олеснуваат носењето на бавниот шпорет на масата за да служите оброк или кога го спакувате. Бавниот шпорет Proctor Silex 6 Quart Double Dish ви овозможува да готвите цел оброк во 6 кварта или две страни, мезе или ентериери во не-вметнување инсерти. Лесен за употреба со Keep Warm, Two and High Settings. Поддржано од 3 -годишна ограничена гаранција. Двете 2,5 QT инсерти се вклопуваат во големиот сад во секое време кога треба да го забавите готвењето повеќе од една храна во исто време. Совршено е за правење големи оброци чили, чорба од говедско месо или лазања. Двете инсерти што не се ставаат се одлични за готвење помали количини на ентериери како пилешко алфредо и ќофтиња со маринара или странични јадења како што се макарони и сирење и печен грав. Бавниот шпорет е лесен за употреба. Само додадете состојки, свртете го бирање за да го изберете вашето поставување, а бавниот шпорет го прави остатокот.

За стоката

Слична стока во категоријата

【Мора додатоци】 Бавниот лагер за делење на шпорети може да го задржи внатрешниот сад ослободен од оста

Пред да готвите со лагер, предлагаме да додадете малку вода во бавниот шпорет за да го направите униформ

Интегрирана Сонда За Температура : Следете Ја Температурата На Вашата Храна со Сондата, Минимизирајќи г

【1,5 пати дебели силиконски и БПАбез】 бавно готвење облоги обично се изработени од силикон од одделение

【100% материјал од одделение за храна】 Направен од врвен силиконски силикон со храна, нашиот лагер е сов�

? Ве молиме, измерете ги внатрешните дијаметри на вашиот бавен шпорет пред да купите! ✔ ? ? 【Безбеден сил�

Тие совршено се вклопуваат во вашиот 6 QT & 7 QT овален бавен шпорет, осигурувајќи дека вашата храна готви р�

[СОДРЖИНА НА ПАКЕТОТ] овој пакет содржи 10 бавни облоги за шпорет со големи димензии НА КУК, секоја измери

Најдолги трајни нелепливи во УСА¹ Симулирана за да одговара на 12 години употреба, оваа прибор за готвењ�

☺ 【се вклопува за 6 кварта бавни шпорети】 мерки за делење на силиконски бавен шпорет со мерки за мерки �

Гответе три различни оброци одеднаш : jhxtz 3во1 силиконски бавен шпорети ви овозможуваат да готвите два ра

Севоедно разноврсност Изберете од кафеава и сос од пареа ориз Печете и бавен готвач за да ги занает најм

Лесно за чистење : Овој сет на делител на садови за садови е безбеден за миење садови, што го олеснува чис

Scroll