Ново
Acdelco Gold 94ragm 36 месеци гаранција AGM BCI Group 94R Батерија и злато 48Agm 36 месечна гаранција AGM BCI Group 48 Батерија, црна

Acdelco Gold 94ragm 36 месеци гаранција AGM BCI Group 94R Батерија и злато 48Agm 36 месечна гаранција AGM BCI Group 48 Батерија,

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 100.64

Рекомбинацијата на кислород го намалува загубата на вода и ги уверува перформансите без одржување. Предлог 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Пораките за батерии, терминалите и сродните додатоци содржат олово и олово соединенија, хемикалии познати на состојбата во Калифорнија за да предизвикаат рак, дефекти при раѓање и други репродуктивни штети. Професионалните батерии ACDELCO AGM батерии имаат подолг животен век во традиционалните апликации на возила, како резултат на одржлив притисок врз плочите што значително ја намалува количината на активна маса изгубена од мрежата. Производ 1 : Робусен сепаратор на пликови со грб отпорен на пункција, овозможува зголемена циркулација на киселина и спречува шорцеви. Дизајнот на апсорбирана стаклена мат е 100% доказ за истекување и истурање затоа што електролитот се одржува трајно во сепараторот за стакло мат, наместо слободно тече во секоја ќелија. За да ја отстраните корозијата од терминалите, користете терминална четка. Избегнувајте изложување на авто -батеријата на екстремна топлина секогаш кога е можно. Подобрената циркулација на киселина, помага на батеријата да остане кул и да го продолжи траењето на батеријата.

За стоката

Слична стока во категоријата

Ве молиме, осигурајте се дека и моделот и бројот на делот од батеријата се совпаѓаат со вашиот уред пред

Тип : AAA*2, замена на оригинална батерија BT183342 BT283342 BT166342 BT266342 BT162342 BT262342 2 SNAAA40 HSX2 Вклучен пакет : 2 пакет X 2.4 V

Двојни ПРЕДВОДЕНИ Индикаториполначот На контролорот Noiposi xbox има 4 слотови за полнење Кога пакетите со б�

[Battery Compatible] Replacement Battery for Botvac Connected, Botvac D7, Botvac D7 Connected, Botvac D701, Botvac D701 Connected (945029, Botvac D702, Botvac D703, Botvac D703 Connected (94

CCA 135 A, MCA 193 A, PHCA 365 A Капацитет (10ч) 9ah, C20 9.5ah Димензии (во / мм) L 5.08 (129) W : 3,50 (89) H : 4,49 (114) Тежина 3,00 кг / 6,61б..

Висок Квалитет нашите батерии се направени според точните спецификации исто како и оригиналната батер

●Модел за совпаѓање на машината е Соодветен За Сканреко 16131, 590, 592, 790, 960, BS590, Cifa, EA2512, EEA2512, Effer, Fasse, Fassi, FBS590,

? ? BT183342 / BT283342 ✓ BT183482 / BT283482 !!! Батериите на АА се совршени за интерматична и малабу соларна градина светл�

Ве молиме, осигурете се дека и бројот на моделот и батеријата се совпаѓаат со вашиот уред пред да го наба

Замена AT & T SL82118 Батерија Замена за батерии без безжични батерии АТ & Т Количина : 2, гаранција за живот...

●Модел за совпаѓање на машината е Соодветен ЗА Победникот На Итова 2г Верзија 2 ●Модел за совпаѓање на б

Замена Повеќенаменски Игри Медиуми Далечински Управувач За Xbox Еден Систем Компатибилен Со Xbox One Систем,

Scroll